Airbag-pomoc

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 662
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od the_miracle »

Ja teda nechci nic vymyslet, moc tomu nerozumim, ale nektere ty jednotky airbagu jsou haklive na pristup z VAGu... nemohl sis ji odpalit tim, ze si ji proscanoval?
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od phanomen »

to si myslim ze ne, protoze tim samym vagem jsem si to cetl uz asi pred pul rokem a v pohode... Spis bude neco spatny,ale co, jak to najit :-(
Naposledy upravil(a) phanomen dne 12.06.2010 11:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od phanomen »

tak jsem koukal poradne na to slovensky forum http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=118&t=1589" onclick="window.open(this.href);return false;
a mel tam uplne stejny chyby jako ja, akorat jinak zprehazeny,Takze budeme mit asi stejnou zavadu. Jeho posledni prispevek byl: Dakujem za pomoc. RJ airbagu bola OK. Bol vadny snimac pod sedadlom vodica. Po vymene snimaca a resete crash data vsetko OK.... Jak to ale zjiśtili, da se ta krabicka pod ridicem nejak promerit? Je pravda ze ta moe je takova "vohnila" , ale to uz myslim ze je dlouho a nevim proc by ji to ted vadilo. ( je vyfocena o stranku zpet). No a pak teda nevim jak vymazat ty chyby, az vymenim tu krabicku. Je na to nekde nejaky program nebo musim do VW a nebo koupit dalsi ŘJ?

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od phanomen »

tak podle toho slovenskeho fora jsem se pustil do vyndani koberce a kouknul jsem na ty snimace bocnich narazu pod sedadly a ten u spolujezdce mel okyslej ten konektor. Mohlo by to byt tim, ze by mi to takhle vyhodilo nesmazatelny chyby do ŘJ? Musim to uz nejak vyresit, dokud mam venku ten koberec.... A daji se zjistit nejak ty cidla, jestli jsou dobry? Mam ted v planu pokracovat tak, ze ocistim ty kontakty a necham vymazat nejak nekde tu ŘJ, normalne Vagem co mame to totiz nejde...
Přílohy
cidlo.JPG
cidloo.JPG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od majkl1 »

Ta oxidace na pinech by to mohla způsobovat. Stačí nepatrná změna v odporu a už to jednotka nebere.
Normální chyby, jako odpojená čidla (což může být i problém oxidace) by měly jít vagem smazat. Takže očisti kontakty a pak to zkus vagem. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od phanomen »

ale zas je mi divny, ze kdyz se dala jina ta Řj, tak to bylo ty dva dny v poho a pak se to zase objevilo, byt to jen oxidace a zlobit to jen obcas znamena ze to jsou normalni chyby a ty bych snad vagem smaznul.... :-/

Uživatelský avatar
Makky1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Levice

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od Makky1 »

No zistil som to tak, ze som bol u jedneho klubaka, a ten mi robil reset crash data airbagu cez nejaky kabel a soft/ tusim to robil cez VAG-Comander/ . Ked mi to resetol, tak kontrolka zhasla, a hned sa zase rozsvietila, a ukazalo mu ze je to vadny senzor bocneho narazu, alebo kablove vedenie. Kable prepipol, a boli ok. Zohnal so si pouzity senzor, prehodil, a po nastartovani kontrolka zhasla, a uz bolo vsetko vporiadku. Pripajanie senzora som robil samozrejme pri odpojenej baterii. Ten reset crash data musis urobit, lebo zavada je napevno zapisana v RJ airbagu. Myslim , ze aj ked si mal len zaoxidovane kontakty, a do RJ Airbagu sa to zapisalo, tak uz ti to zhasne len po tvrdom resete crash data.

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od phanomen »

Makky1 píše:No zistil som to tak, ze som bol u jedneho klubaka, a ten mi robil reset crash data airbagu cez nejaky kabel a soft/ tusim to robil cez VAG-Comander/ . Ked mi to resetol, tak kontrolka zhasla, a hned sa zase rozsvietila, a ukazalo mu ze je to vadny senzor bocneho narazu, alebo kablove vedenie. Kable prepipol, a boli ok. Zohnal so si pouzity senzor, prehodil, a po nastartovani kontrolka zhasla, a uz bolo vsetko vporiadku. Pripajanie senzora som robil samozrejme pri odpojenej baterii. Ten reset crash data musis urobit, lebo zavada je napevno zapisana v RJ airbagu. Myslim , ze aj ked si mal len zaoxidovane kontakty, a do RJ Airbagu sa to zapisalo, tak uz ti to zhasne len po tvrdom resete crash data.
Diky za radu, tento tyden se do toho pustim dodelat to, tak uvidime, dam vedet....

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od phanomen »

jeste jsem se chtel zeptat, je na netu nejaky program na vymazani tech dat? vagem mi to nejde

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od phanomen »

Tak jsem zanevrel na zoxidovany konektory a nechal si to napajet natvrdo od kamose mikropajkou a bude klid.... Akorat mi nejde vymazat ty data z RJ, mam to u znamyho co to dela, tak to zkosel asi trema pristrojema i pres programky v notebooku a nic, takze si tu RJ vzal, ze se do ni podiva, ale ze asi bude potreba jina...
Přílohy
28062010071.jpg
28062010072.jpg

Uživatelský avatar
rami
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.03.2008 12:15
Bydliště: karvinsko

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od rami »

Jak sji dopadl nakonec ?

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od phanomen »

Tak jednotku maji na vrakaci v ostrave za 2000. Asi ji budu muset vzit, protoze fakt je to nejaky nedostatkovy zbozi... Nebo si dam na predni naraznik zvonkovy spinac a napojim ho rovnou na airbagy:-)

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od kvasky »

phanomen píše:tak jsemvyndal predni sedacky a odpojil od kazdy dva konektory, ty jsem promeril, jestli jsou draty pruchozi az k RJ a jsou. Jen nevim proc,ale jak u jedny tak u druhy sedacky mi ty zluty kabely sli promerit i spolu, jako by byly spojeny... pak jsem jeste nadzvednul koberec a promeril ten kabel od RJ k tomu narazovemu snimaci a zase v poho... A nakonec jsem jeste zahledl konektor u sloupku u ridice, tak jsem ho promeril a k RJ se zase proud musi dostat. Zase ale ty dva kabilky byli vuci sobe propojeny.... Snad jsem to meril dobre, multimetrem, takovym tim na promereni diod, jak to pipa kdyz je pruchozi:-) Tak co ted, ze by fakt ta RJ? Porad tam jsou stejny chyby a nejdou smazat... A jak to je kdyz menim tu RJ, jen tam dam jinou z vrakace a hotovo? a na aukru jsem nasel tohle http://www.aukro.cz/item1047870655_vw_s ... rbagu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Našel jsem toto téma. Po půl roce se mi objevil problém s airbagem ve volantu řidiče. Chyba 588, velký odpor, čili chybné vedení. Problém je ten, že když chybu smažu po čase (1dny, někdy týden) se znova ukáže. Volanty, kroužky, vedení mezi kroužkem a airbagem jsem měnil. Napadlo mě jeste vyměnit vedení mezi jednotkou a kroužkem.
Kde přesně je jednotka airbagů? Z fotky od phanomena odhaduji před řadičkou pod rádiem. Jak se k ní dostanu? Stačí vyndat plast s popelníkem?

Díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od majkl1 »

Už to blbne zase?
Jelikož to hodí jen někdy, vypadá to na nějaký přechodový odpor, nikoliv na přerušené vedení. Možná to má na svědomí vlhkost nebo nižší teplota a na nějakém kontaktu se na chvíli zvedne odpor a řj to vyhodnotí jako chybu. Asi vzít multimetr a projít to od jednoho konce k druhému. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Airbag-pomoc

Příspěvek od kvasky »

majkl1 píše:Už to blbne zase?
Jelikož to hodí jen někdy, vypadá to na nějaký přechodový odpor, nikoliv na přerušené vedení. Možná to má na svědomí vlhkost nebo nižší teplota a na nějakém kontaktu se na chvíli zvedne odpor a řj to vyhodnotí jako chybu. Asi vzít multimetr a projít to od jednoho konce k druhému. :roll:
Majkle to je taková never ending story... Proměřím to určitě. Kde najdu tu jednotku airbagů? Je to jak píšu?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“