Ramena - POZOR

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
norak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 04.04.2008 08:39
Bydliště: Sokolov - Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od norak »

Ahoj tak jak to šlo ven a už to jezdí?A kvalita, to až asi trochu najezdíš co.
prassat píše:
Raimmi píše: s pánem jsem komunikoval, komunikace hrozná...
Jsem je zkusil objednat,tak dám vědět co a jak.


... tak už jsou u mě. Vše origo balené FEBI, loga FEBI na ramenách, sada komplet a ještě je prodejce plátce DPH, paráda.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od prassat »

Ven šly ty starý ramena dobře, horní líp, spodní hůř. Výměnu "céček" zvládně i manželka (i když ta by ho dala klidně obráceně). V té sadě byla i krabice se všemi šrouby, takže co vyndáš, dáš pak pěkně nový.

Jinak doporučuju při dávání toho dlouhého šroubu do těhlice co drží obě horní ramínka - namazat tělo šroubu vazelínou a díru před tím pěkně pročistit. Hned si tím na příště ušetříte dost práce.

Kvalitu ukáže až čas, já před 3 lety dával komplet od DELPHI a nic moc.
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
Filip Havel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.08.2009 08:42
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od Filip Havel »

:-( Tak predevcirem se zacalo ozyvat jemne klepani a od te doby pomalu zesiluje. Je to slyset na vetsich nerovnostech a pokazde, kdyz brzdim - zastavuji, tak presne v momente, kdyz se zastavi kola to pekne lupne. A ted k otazce.. Ve stredu jedu na dovolenou, najezd cca 1800 km (cesta tam i zpet + popojizdky tam), mam to rysknout i s nacatou napravou, nebo ne? Problem je v tom, ze nez ty ramena objednam, nez prijdou, nez "se to" na aute vymeni a nez se udela geometrie, je nemozne to do meho odjezdu stihnout. A zase zrusit dovolenou, na ktereou se zena tesi a vysvetlit ji ze nam v tom neco lupe, ze nikam nejedem.. To je snad jeste vetsi sebevrazda. Tak co myslite? Jel by s tim nekdo? co se muze stat?
VW Passat Variant 3B5, TDI 81 KW (AVG), 1999

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od prassat »

Filip Havel píše::-( Tak predevcirem se zacalo ozyvat jemne klepani a od te doby pomalu zesiluje. Je to slyset na vetsich nerovnostech a pokazde, kdyz brzdim - zastavuji, tak presne v momente, kdyz se zastavi kola to pekne lupne. A ted k otazce.. Ve stredu jedu na dovolenou, najezd cca 1800 km (cesta tam i zpet + popojizdky tam), mam to rysknout i s nacatou napravou, nebo ne? Problem je v tom, ze nez ty ramena objednam, nez prijdou, nez "se to" na aute vymeni a nez se udela geometrie, je nemozne to do meho odjezdu stihnout. A zase zrusit dovolenou, na ktereou se zena tesi a vysvetlit ji ze nam v tom neco lupe, ze nikam nejedem.. To je snad jeste vetsi sebevrazda. Tak co myslite? Jel by s tim nekdo? co se muze stat?
Pokud chceš mít jistotu, tak si to nech zkontrolovat, jestli to jsou opravdu ramena. Nebo alepoň s nějakým kolegou "hoď auto do vzduchu" a pořádně zacloumejte s koly,jestli vše drží jak má. Já osobně jsem s načatou nápravou najezdil vždy ještě nějakou tu tisícovku. Pokud ti to začlo dělat až teď a jedná se opravdu o vůli v čepech, tak na to se ještě dá chvíli normálně jezdit.

Pokud bych měl při každým cvaknutí či bouchnutí z nápravy auto opravovat, tak je víc v servisu než na silnici. Navíc pokud jedeš zahraničí (nemyslím SK) tak tam ani o nějaký vůli v čepu nebudeš vědět.
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
Filip Havel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.08.2009 08:42
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od Filip Havel »

prassat píše:
Filip Havel píše::-( Tak predevcirem se zacalo ozyvat jemne klepani a od te doby pomalu zesiluje. Je to slyset na vetsich nerovnostech a pokazde, kdyz brzdim - zastavuji, tak presne v momente, kdyz se zastavi kola to pekne lupne. A ted k otazce.. Ve stredu jedu na dovolenou, najezd cca 1800 km (cesta tam i zpet + popojizdky tam), mam to rysknout i s nacatou napravou, nebo ne? Problem je v tom, ze nez ty ramena objednam, nez prijdou, nez "se to" na aute vymeni a nez se udela geometrie, je nemozne to do meho odjezdu stihnout. A zase zrusit dovolenou, na ktereou se zena tesi a vysvetlit ji ze nam v tom neco lupe, ze nikam nejedem.. To je snad jeste vetsi sebevrazda. Tak co myslite? Jel by s tim nekdo? co se muze stat?
Pokud chceš mít jistotu, tak si to nech zkontrolovat, jestli to jsou opravdu ramena. Nebo alepoň s nějakým kolegou "hoď auto do vzduchu" a pořádně zacloumejte s koly,jestli vše drží jak má. Já osobně jsem s načatou nápravou najezdil vždy ještě nějakou tu tisícovku. Pokud ti to začlo dělat až teď a jedná se opravdu o vůli v čepech, tak na to se ještě dá chvíli normálně jezdit.

Pokud bych měl při každým cvaknutí či bouchnutí z nápravy auto opravovat, tak je víc v servisu než na silnici. Navíc pokud jedeš zahraničí (nemyslím SK) tak tam ani o nějaký vůli v čepu nebudeš vědět.
Co nejhorsiho se muze v dusledku stat, kdyz se mi to "vysype"?
VW Passat Variant 3B5, TDI 81 KW (AVG), 1999

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od SupermanXXX »

dej si ruku na cep a nekdo silnej at ti oběma rukama zahejbe kolem v axiálním směrem sem tam, uvidiš jaka je tem vule, kolo ti neupadne to by tam musela bejt vule jako krava, jak pise kolega nech to narychlo prohlidnout a když to nebude nic vážnýho tak vyražte :wink:

Uživatelský avatar
Filip Havel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.08.2009 08:42
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od Filip Havel »

Tak po kontrole zjistili, ze je to rameno na leve strane, spodni zadni, cep bliz k noham ridice je na kasi :cry:
VW Passat Variant 3B5, TDI 81 KW (AVG), 1999

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od prassat »

Filip Havel píše:Tak po kontrole zjistili, ze je to rameno na leve strane, spodni zadni, cep bliz k noham ridice je na kasi :cry:
TO JE ZROVNA TO NEJDRAŽŠÍ :|
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
Filip Havel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.08.2009 08:42
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od Filip Havel »

presne tak a ted jde o to, jestli neni lepsi koupit celou sadu po dovoleny, nez to ted na posledni chvili ladit :-(
VW Passat Variant 3B5, TDI 81 KW (AVG), 1999

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od majkl1 »

Filip Havel píše:presne tak a ted jde o to, jestli neni lepsi koupit celou sadu po dovoleny, nez to ted na posledni chvili ladit :-(
Jestli chceš, tak zajeď za mnou (cca 60km od HK) a já tu jedno TRW jetý, ale v pořádku mám za dvě kilča. Když bude nejhůř, můžem to zkusit i vyměnit. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Filip Havel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.08.2009 08:42
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od Filip Havel »

majkl1 píše:
Filip Havel píše:presne tak a ted jde o to, jestli neni lepsi koupit celou sadu po dovoleny, nez to ted na posledni chvili ladit :-(
Jestli chceš, tak zajeď za mnou (cca 60km od HK) a já tu jedno TRW jetý, ale v pořádku mám za dvě kilča. Když bude nejhůř, můžem to zkusit i vyměnit. :wink:
Dekuji za nabidku, moc rad bych ji vyuzil, je to pro me v podstate posledni sance, poslal jsem SZ.
VW Passat Variant 3B5, TDI 81 KW (AVG), 1999

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od proche77 »

ja chci taky majkle :mrgreen: mam mrdly předni vrchni na pravym kole,mužu taky dojed :?: :lol:

Uživatelský avatar
Filip Havel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.08.2009 08:42
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od Filip Havel »

ale no taaaak :oops:
VW Passat Variant 3B5, TDI 81 KW (AVG), 1999

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od majkl1 »

proche77 píše:ja chci taky majkle :mrgreen: mam mrdly předni vrchni na pravym kole,mužu taky dojed :?: :lol:
Není problém, ale jen za cestu ke mě a zpět bys dal tolik, co za nové. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od proche77 »

majkl1 píše:
proche77 píše:ja chci taky majkle :mrgreen: mam mrdly předni vrchni na pravym kole,mužu taky dojed :?: :lol:
Není problém, ale jen za cestu ke mě a zpět bys dal tolik, co za nové. :twisted:
ty bydliš v AŠI? :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“