MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Slavoš »

No nevím ,spíš to vypadá na vodní čerpadlo,než na zavzdušnění.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od johnpiere »

Odvzdušní se to samo. Co pěna ve vodě?Co olej?Jak vypadá? A co chladič, je horkej?pokud je studenej, tak to vypadá na termostat.zkus zapnout topení na max?

MySH :-)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.05.2009 12:04
Bydliště: České Budějovice

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od MySH :-) »

Zdravím :-)

Mám malý problémek (tedy doufám, že je malý)... Někam mi mizí voda...
Natlakování soustavy únik neprokázalo.
Auto se nehřeje. Drží krásně teplotu bez výkyvů. (moc to teda netočím...)
Úbytek vody je spíš dán časem než počtem ujetých km...
Při zapnutí výhřevu předního okna se prvotně zamlží, jako by tam někde bylo vlhko..

Pomozte mi prosím vyřešit tuto záhadu, bylo mi už řečeno, že když není vidět že by voda někde tekla a mizí, tak to může být těsnění pod hlavou... ale to by se muselo vařit, ne..??
Jihočech - * VW SHARAN 2.0TDi * PD * 103 kW * 2007
Život je změna :o
Obrázek

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od johnpiere »

Tak pak by to mohl být únik do prostoru výparníku (radiátoru) , což by tomu napovídalo orosení skla po zapnutí ofuku.

Jinak já měl podobný problém,nakonec to byl špatný T kus (spojka) byla prasklá, a slzela. Voda se postupně strácela, ale nekapalo to, jenom se to odpařovalo. Únik ta 1/2 l za 14 dnů.
Galaxy 1,9 TDI 81kw, r.v.2000,stříbrný

Jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.05.2009 21:00

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Jirka »

Prosím o pomoc. Když čtu příspěvky tak si pořád nemohu vybrat co mi ten můj Sharik vůbec dělá. Ztrácí se voda, ale tí způsobem, že dolil jsem vodu do nádržky do maxima za studeného motoru auto stálo. Stálo takto 2 dny. Po dvou dnech přijdu k autu pod autem scuho ani kapka. Nasednu nastartuju ujel jsem asi 4 km a rozsvítila se mi kontrolka STOP a samozřejmě nízká hladina vody. Tudíž jsem ihned zastavil a vodu dolil do maxima, kdy však po ujetí několika kilometrů sice jízda v pohodě, ale po kontrole nádržky stav vody pod minimem. A co mě dále zaráží budík teploty nikdy nepřekročí hodnotu 90 stupňů a drží teplotu. Fakt nevím a bojím se, abych něco nepokazil. Díky za bleskovou radu či odpověď

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Laclosak »

To vypadá na těsnění pod hlavou
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

topení, závady v okruhu, děravé hliníkové trubky.

Příspěvek od Jose1 »

Třeba to někomu pomůže....
Začala mě mizet voda z chladícího okruhu. A koukám louže pod LZ kolem. Tak jsem hledal a nalezl. Po sundání kola a plastového podběhu nalezen průsak ve spoji gumové hadice/Al trubka do radiátoru nad podběhem.
No a po vyndání bufíku zjištěno, že všechny Al trubky jsou ve spojích s gumovými hadicemi děravé, nebo alespoň načaté.
7 let staré auto, booože....
Takže se bude vařit a nadstavovat a zkracovat.
Nechal jsem při té příležitosti vyndat i bufik, potřebuje generálku.
No a jezdím teď s odstrojeným autem. V topném okruhu je zařazena zkracovačka.

Fotky děsné, pouze mobilem
Přílohy
Bufik trubky139.jpg
Bufik zkratka141.jpg
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Ivan34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2010 03:28
Bydliště: Milovice

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Ivan34 »

Ahoj mě dělato to samé co Jirkovi,a v servisu mě řekli že těsnění a hlava jsou v pořádku,a že je vadná zátka od expanzky,tak jsem si jí koupil 370,-kč,a zatím je to dobrý.
Ivan

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od majatrabi »

Jirka píše:Prosím o pomoc. Když čtu příspěvky tak si pořád nemohu vybrat co mi ten můj Sharik vůbec dělá. Ztrácí se voda, ale tí způsobem, že dolil jsem vodu do nádržky do maxima za studeného motoru auto stálo. Stálo takto 2 dny. Po dvou dnech přijdu k autu pod autem scuho ani kapka. Nasednu nastartuju ujel jsem asi 4 km a rozsvítila se mi kontrolka STOP a samozřejmě nízká hladina vody. Tudíž jsem ihned zastavil a vodu dolil do maxima, kdy však po ujetí několika kilometrů sice jízda v pohodě, ale po kontrole nádržky stav vody pod minimem. A co mě dále zaráží budík teploty nikdy nepřekročí hodnotu 90 stupňů a drží teplotu. Fakt nevím a bojím se, abych něco nepokazil. Díky za bleskovou radu či odpověď
A co chladič? Nevim jaké máš auto. Pokud máš diesel zkontroluj trubky co vedou dozadu pod auto k bufiku.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Ivan34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2010 03:28
Bydliště: Milovice

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Ivan34 »

majatrabi píše:
Jirka píše:Prosím o pomoc. Když čtu příspěvky tak si pořád nemohu vybrat co mi ten můj Sharik vůbec dělá. Ztrácí se voda, ale tí způsobem, že dolil jsem vodu do nádržky do maxima za studeného motoru auto stálo. Stálo takto 2 dny. Po dvou dnech přijdu k autu pod autem scuho ani kapka. Nasednu nastartuju ujel jsem asi 4 km a rozsvítila se mi kontrolka STOP a samozřejmě nízká hladina vody. Tudíž jsem ihned zastavil a vodu dolil do maxima, kdy však po ujetí několika kilometrů sice jízda v pohodě, ale po kontrole nádržky stav vody pod minimem. A co mě dále zaráží budík teploty nikdy nepřekročí hodnotu 90 stupňů a drží teplotu. Fakt nevím a bojím se, abych něco nepokazil. Díky za bleskovou radu či odpověď
A co chladič? Nevim jaké máš auto. Pokud máš diesel zkontroluj trubky co vedou dozadu pod auto k bufiku.
Ahoj já zkontroloval všechno ale nikde to neteče.Mám taky diesel tak uvidím jesli to bylo jen tou zátkou.
Ivan

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od majatrabi »

to mělo být pro jirku. 8)
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Ivan34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2010 03:28
Bydliště: Milovice

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Ivan34 »

majatrabi píše:to mělo být pro jirku. 8)
Já vím promin že jsem se do toho vložil jen že jsem měl taky tenhle problém,a musel jsem si koupit novou zátku na expanzku
Ivan

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od majatrabi »

OKi. Hlavne potom napis jak si dopad.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Ivan34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2010 03:28
Bydliště: Milovice

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Ivan34 »

majatrabi píše:OKi. Hlavne potom napis jak si dopad.
tak je fakt,že jsem si jí tam dal v sobotu ale když byl motor ještě teplej,takže po ujetí asi tak 60km se my objevila stopka a zase voda na minimu,ale ted už voda zatím drží hladinu,dneska jsem z kámošem vyndal kryt pod motorem abych se podíval jestli někde něco neuvidím a nic,tak jsem zvědavej. :roll:
Ivan

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od marasoba »

Zdravim rodinu SAG.
Mám problém, s kterým si nevím rady: včera jsem jel do prahy cca 30km, max rychlost cca 100km/h, prostě klídek. V Praze jsem šel do obchodu, a když jsem se vrátil, byla louže vpředu pod autem vlevo i vpravo. Byla to chladící kapalina, tak jsem zkontroloval nádobku, zjistil, že je poloprázdná a dolil na MAX. Dojel jsem domu a znova zkontroloval, bylo tam cca 1cm pod max a obě příruby intercooleru byly mokré. Mám tedy asi prasklý chladič.
Ale teď ten problém: Včera po dojetí domu jsem měl 1cm pod MAX a dnes odpoledne, když byl motor studený, tak jsem měl kapalinu 2cm nad MAX. Ujel jsem cca 3km a kapalina je opět 1cm pod MAX. Nevíte, jak je to možné?
Dík za rady a názory.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“