Palubní počítač - divná spotřeba

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od bifur »

Ked som dostal auto ja, zralo 9,6 Teraz som mal celu zimu 7,2. Ale pomenil som toho na motore dost, popripade precistil a este stale niesom hotovy.. Dlhe trasy mavam 6 - 6,2 co sa cudujem, lebo na dialnici idem stale 140, pri predbiehani viac :wink: a na okreskach to kvoli kamionom drzim stale v otackach. :mrgreen:

Uživatelský avatar
pitbull3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.05.2010 20:13
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od pitbull3 »

To máš super spotřeby, díky za postřehy :wink: .

Lara Croft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.03.2010 11:08
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Lara Croft »

Ahojte, kluci, ja mam stejny problem se svym GIV 1.6. Potrebuji poradit, protoze mam po zasahu v servisu opravdu silenou spotrebu. Nejde o to co ukazuje palubak, ale o merenou spotrebu. Jezdim celkem setrne a vychazelo mi,(mereni z poslednich 2let) jsem na nadrz 55l skoro vzdy najela neco malo pres 800km. Pak mi auto prestalo drzet otacky, zhasinalo za jizdy poklesem otacek a nakonec podstoupilo cisteni skrtici klapky a reset adoptacnich hodnot. Odjezdila jsem 1500 km a otacky ne a ne klesnout,zralo to 15l/100km. Diagnostika najednou rikala,ze lambda dava hodnoty mimo rozsah :( Vedela jsem, ze auticko ma deravy prvni dil vyfuku(v husim krku) a proto asi pred katalizatorem nasava vzduch a nuti lambdu vydavat spatne hodnoty. Vymenila jsem prvni dil, smazali zase adoptacni hodnoty,otacky se normalizovali(760 az 850), diagnostika zadnou chybu neukazuje, pohoda. Jenze ted na 55l benzinu najedu pouhych 500km!!!! Palubak na volnobehu ukazuje i 22l az 53l. Pricemz klapka na volno behu je na 4°, lambda dava 0,39-0,9 mV. Vse jako OK ale auto jezdi se mi zda samo, nemusim pouzivat plynovy pedal :( Vubec nikdy nezhasne pri brzdeni motorem, pri poklesu otacek pod 2tis otevre klapku naplno a auto se rozjede samo a jede dal,dal... :( Co s tim? Prosim o radu. Dekuji

Lara Croft

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od bifur »

Treba to napojit na VAG a dat logovat udaje, standardne by som pozeral otacky, lambdu, teplotu motora, teplotu nasavaneho vzduchu, neviem ci mas SR alebo 16V, podla toho bud tlak, ale mnozstvo vzduchu, potenciometer klapky a este snad predzapal a ist sa previezt. Nieco sa musi ukazat. Kludne to moze byt aj cidlo teploty chladiacej zmesi. Ak ukazuje ze je zima, ta rj motora dviha otacky a robi bohatsiu zmes..

Lara Croft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.03.2010 11:08
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Lara Croft »

VW 1.6 8V Motor AKL , takze nic zvlastniho. Nemam VAG kabel abych si to mohla nechat napojit a logovat(VCDS mam naistalovan) Musim asi nekde ten kabel vyzebrat a nebo neznate nekoho, kdo by me v Brne pomohl tyto udaje pozjistovat ? :(

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od martin159 »

klucia jak vysvětlíte toto , že při volnoběhu když stojím kdekoliv tak mi stoupá průměrná spotřeba ,jako když auto žere hodně ,ale na volnoběh by nemělo snad žrát. Povíte mi prosím vaše názory? možná jen jsem blbej ale pc mi to ukazuje.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od bifur »

Ak ti pri volnobehu neprepina na l/h tak je to jasne, pretoze spotrebovane litre rastu ale kilometre nepribudaju. Takze vo vysledku ti akoby stupa spotreba..

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od chasnik »

přesně tak, auto změří spotřebu benzínu v litrech a podělí ho počtem najetých km...
kdyby to tak nebylo, tak bys měl podle PC spotřebu třeba 5l, ale reálně bys měl někde kolem 8 díky prostojům atd...

Lara Croft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.03.2010 11:08
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Lara Croft »

Ahoj, mam domluveno od sveho znameho pujceni VAGu. Mam na notasu naistalovan VCDSko, potrebuji jeste neco? Mam si dat na neco pozor? Prosim o nejakou radu pro autozacatecnika, nikdy jsem sama diagnostiku nedelala. Ale zatim nevidim duvod proc bych to nemohla zkusit :) Dik moc

Lara Croft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.03.2010 11:08
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Lara Croft »

A jeste, kdyz dam logovat udaje za jizdy, je nekde nejaka tabulka normalnich hodnot? Shanela jsem napr. hodnoty lambdy a nebo uhel skrtici klapky za vonobehu a nikde se mi nepodarilo sehnat rozumny popis k tomu. Udaje budu mit, ale s cim je mam srovnavat? Jaky styl jizdy mam zkouset? Studeny start, volnobeh, jizdu 0-150km/h? Kluci, chapejte, nejsem prece profik :D

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od bifur »

Skus si zohnat VIS, aspon tam by mohli byt nejake udaje pre tvoj motor. Inak, studeny start, na mieste nic nezistis, treba jazdit a zahrievat motor. Neviem ci mas SR alebo 16V, kazdopadne by som aspon raz isiel cca 40 na trojke a dal tomu kotol kam ta pusti (v ramci pravidiel c.p.) Uhol klapky skor pozri pri vypnutom motore. Na volnobehu si pozries uhol potom ked to nakopnes, pri vypnutom plynule pomaly slap na plyn a uhol musi plynule stupat, tak preveris potenciometer. Pri jazdeni nechaj motor uplne zahriat a pozri grafy teploty vody a nasavaneho vzduchu - mali by plynule stupat. Ak mas SR, tak o vahe nech ti napisu ini odbornici. Ak mas 16V, tak cidlo tlaku sania by malo pri slapnuti na plyn ukazat prechodne zvysenie tlaku. Lambda by mala aspon 2 krat za sekundu zmenit udaj, bud volty alebo percenta podla typu motoru. Na dobe vstreku postrehnes aspon ci nedochadza k vypadkom. Este by som pozeral aj provozny stav klapky, ci funguje spinac volnobehu. Inak v adresari VAG-COM\labels su udaje ktore VAG zobrazuje.Su v suboroch podla cisla rj. Niektore veci su tam aj rozpisane a vysvetlene..

Lara Croft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.03.2010 11:08
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Lara Croft »

Dekuji :) VIS uz mam taky nainstalovan, jeste zajedu pro ten kablik a zkusim to :)

Martin46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2010 21:08

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Martin46 »

Zdravím Borci ,mohli by jste mi někdo poradit kdo je tady z vás z Brna a okolí ? Potřeboval bych radu jestli by mi někdo vyčistil škrtící klapku ,a nastavil na VAGU .A ještě jsem se chtěl zeptat ,jestli vadí ,když mám prasklou tady tu hadici co je u víka od dolívání oleje. Myslím že to je odsávání od klikovky ,tak v tom místě to mám celé prasklé Díky Martin
Přílohy
DSC00041ddd.JPG

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od vw-mm »

Ahoj chlapy, nemám palubní PC kolik bere 1.6 SR při 70, 80, 90, 100 km/h na 5ku???
po rovině ? Díkec Michael
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
freezer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM - KÓsek od BRNA

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od freezer »

Chlapi kdyby někdo potřeboval Vag tam mohu sloužit. Jsem kousek od Brna ale v Brně dělám,neni problém se domluvit.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“