Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět

Jak je to s Tvou navi RNS510 v autě?

Mám čidla vnitřního prostoru a přesto navi ukradli.
27
18%
Nemám čidla vnitřního prostoru, navi ukradli.
28
18%
Mám čidla vnitřního prostoru a mám "zatím" klid.
40
26%
Nemám čidla vnitřního prostoru a čekám, kdy o navi přijdu.
51
33%
Navi neukradli, ale pokusili se. Mám mechanicky zabezpečeno.
7
5%
 
Celkem hlasů: 153

Toboo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 21.11.2009 11:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Toboo »

Ahoj, taky si navi už vyndavám a od té doby mám konečně zase klidné spaní v noci :-)

Jinak je to vcelku jednoduché, nejprve je dobré si upravit rámeček okolo navi, stačí kleštěma trochu splácnout ty zobáčky, které ho drží v palubce, tak aby šel sundat jen rukou. A co se týče navi, tak tu ani nemusíš šroubovat, drží tam dobře i bez těch šroubů. Takže pak jen sundáš rámeček, vytáhneš navi, odpojíš kabely a jde se :wink: práce cca na 30 vteřin :wink:

někomu se to možná nebude zdát, taky bych ji samo nechával raději v autě, ale nebaví mě prostě věčně řešit rozmlácený auto...:)

T.

matej.chuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 13.04.2010 17:22
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od matej.chuck »

Takže 35 sekund pro zloděje... Když jí tam necháš na parkovišti a půjdeš jen do trafiky ;-)

Toboo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 21.11.2009 11:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Toboo »

no můžeš to brát i takto :D tak on to ale není zas takový rozdíl, když ji máš přišroubovanou, tak jim to trvá minutu a na autě je pak dvojnásobná škoda, páč zničejí i palubku :)

každopádně podle mě je nejúčinější vůbec v autě nemít tu RNS :) od té doby co ji vyndávám, tak žádný problém :wink:

matej.chuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 13.04.2010 17:22
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od matej.chuck »

Já jsem právě nad ní uvažoval... Ale jak to tak čtu... Tak nic s navigací nechci... To co tam mám mi stačí... Má v sobě měnič na 6 CD a zvládá mp3... Co víc si přát...

peacemaker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.11.2009 22:29
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od peacemaker »

No myslím že to navigování je asi to poslední proč se tak krade každýho na ní zajímaj ty možnosti co nabízí navíc oproti normal klasice. RNS510 mám a musím říct že jako navigace stojí za vyliš p...l takovího bloudění jako s ní jsem ještě nezažil a že už jsem pár navi v ruce měl .Ale zase je to super multimedialní centrum do auta a ty možnosti který to nabízí navíc po propojení s kde čím v autě je ta hlavní lákačka na týhle navi.A je fakt když to člověk má někde nachyt stát dlouho tak se asi to vyndání vyplatí i za cenu že jí hodíš jen do kufru auta
Passat 3c Variant 1,9TDI Comfortline

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od TNT »

Nevim s tim navigovanim, jestli je to problem vsech, ale ja problem snad nikdy nemel. :)
Az ji poridim, tak ji taky budu vyndavat a mozna si ji budu nosit vsude s sebou. :lol:

Btw, nevi nekdo o nejaky? Nejlip uz s LED displayem. Diky

peacemaker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.11.2009 22:29
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od peacemaker »

S navigováním není problém ale nesmíš blbě odbočit pak je z toho v prdely naposled jsem najezdil dokola asi 15km než jsem se na ní vy...l a jel podle mapy.Prostě má šílenej problém najít cestu zpět aby se vrátila na původní trasu klidně tě pošle i na začátek trasy a pak jede zase jak má s tomtomem jsem tohle nikdy nezažil prostě je někde uplně jinde a co je další problém že aktualnost map je taky o ničem nejnovější mapa je stará 1 a 3/4 roku a ještě to dělej na východ a západ a obě najednou tam mít nemůžeš tak že až vyrazíš do chorvatska tak budeš cestou 2x přehrávat mapy nebo kus pojedeě z hdd a zbytek z DVD ,to je na palici chtěj za to šílený prachy a ještě to stojí za pytel ted jezdím podle map od bmw ty jsou o něco novější a lepší
Passat 3c Variant 1,9TDI Comfortline

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od TNT »

Nejnovejsi jsou V7 ne? Jak jsou stary posledni BMW mapy? Nevim, tak asi jezdim na lepsi mista, nez ty. :)

peacemaker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.11.2009 22:29
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od peacemaker »

TNT píše:Nejnovejsi jsou V7 ne? Jak jsou stary posledni BMW mapy? Nevim, tak asi jezdim na lepsi mista, nez ty. :)
V7 jsou jen do MFD jinak jsou jen V6.1 a jsou 4.2008 a je fakt že na dalnici nebloudí ale vyjedeš do kotěhůlek a jsi v řiti.Naposled jsem takhle bloudil u Velemína vybagrovaly starou silnici páč dělaj dálnici a nebyla shopná najít cestu jak to objet prostě masakr když jsem byl potřetí na stejný křižovatce tak jsem se dal po odhadnutým směru a bylo to dobrý ale rvala mě na druhou stranu než kam měla
Passat 3c Variant 1,9TDI Comfortline

Lukkas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.07.2010 19:58

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Lukkas »

Ako tak čítam tak tí naší spoluobčania su dosť ... .... . Skusali ste niekto, obrusit šrobik tak aby tam nesiel ziadny srobovak? Je to sice nevyhoda ta ze to uz ani vy tak lahko nevytiahnete ale zlodej za tu minutu nestihne narezat novu drazku na klasicky srobovak ... ;) alebo blby napad?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od mirke »

Myslím, že blbý nápad, když už by byl zloděj "natolik slušný" a chtěl jí odšroubat a tímto mu to znemožníš, tak jí vyrve z palubky a ještě budeš měnit palubku...
Jinak Praha Holešovice, služební Scout, 3x během měsíce vykradeno ... rozbité okno a vyrváno z palubovky, žádné šroubování

disss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.07.2010 23:01

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od disss »

Zdravím Vás, nejsem si jistý, jestli je to přesně RNS510, ale už ji taky nemám, stalo se to ve Vršovicích/Praha 10 před barákem. Odvezl jsem to do Tukasu a stálo celý 171.073 CZK !!!! (z toho samotná NAV 68.550,84 CZK).
Netřeba podotýkat, že chytit dotyčeného feťáka při činu, tak teď nejspíš sedím v kriminále (uřezat ruce málo ... mám spoluúčast 10%-blbec ... takže jsem vyplázl 17 tis. před dovčou a honil to aby to vůbec bylo zpravený).

Vzhledem k tomu, že nechci jít každej den chrápat se staženou prdelí, tak jsem se rozhodl, že tu kostku, co mi tam v servisu zase daly dám prostě pryč a místo toho snad "normální" rádio s odnímatelným předním panelem.

Nevím, jak moc velkým lákadlem bude pro případné narušitele fakt, že ploutev na střeše zůstane, snad se ti kryplové alespoň podívají dovnitře dřív, než začnou kurvit auto.

Chtěl jsem Vás ale požádat o radu, zda-li se jedná skutečně o danou navigaci, či nemáte-li nějakej typ, jak se toho legálně zbavit, netuším taky, na kolik by mohl přijít nějakej kit či něco podobnýho, co by se dalo místo té kostky, aby se do toho dalo klasické 1DIN rádio.

Zkusím teda přidat nějaké foto ještě té původní když jsem auto fotil.

Jinak na faktuře to má označení 1K0035198C

Díky předem!!
Adam

disss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.07.2010 23:01

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od disss »

tak zkusím přiložit to fofo
Přílohy
když tam ještě byla
když tam ještě byla

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od blefa »

Mas tam RNS MFD 2 (jsem si myslel, ze ty se nekradou...), kdyz bys ji chtel prodat, tak podle me za ni nedostanes ani tech 17, cos do toho vrazil (68 500,- za novou fakt mazec), protoze RNS 510 (novejsi nez MFD 2) se prodavaj kolem 10 (samozrejme corky...). Kazdopadne tam muzes pak dat ramecek od VW, kterej je delanej na 1DIN radio.. (radio+odkladaci prostor)

disss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.07.2010 23:01

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od disss »

Dekuju za info.
jojo zkoušel jsem RNS MFD 2 googlit v inzerátech a je to pravda.
Teda čumím, že opravdu za to moc nebude, uvidíme, zkusím někam podat inzerát.
Ještě jednou díky.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“