Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Davulus »

včera jsem při výměně stahovačky u řidiče nějak nešetrně :? vyhákl,nebo dokonce snad ulomil ten čudlík co vede do vložky zámku:( Chci se zeptat k čemu je to tam užitečné když mám centrál.Krom toho že zaleze při zamknutí auta.nějak mi to nejde nasadit z5

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Davulus »

Tak teď sem zjistil nemilou věc.když sem to znova rozebral a zkusil složit znovu a pořádně překontrolovat,zjistil sem že mi nějak vypadává centrál.Když zavřu dveře a chci zamknout tak nic(jen slyšet malé cvaknutí)....zkusil sem zamknout a odemknout bez klíčků(tlačítkem na vnitřním panelu stahování oken)a pak mi to zase zamknout šlo..zamkl sem/odemkl klíčem a vpoho..dojel sem k baráku vylezu z auta chci zamknout a zas nic..klíčkem ce dveřích zamknu jen dveře řidiče a zbytek je otevřený.tak už fakt nwm..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Goauld »

Rozebrat zámky a propájet kontakty u konektoru na plošnym spoji v zámku. Návod je ve FAQ, a tvůj problém to na 80% vyřeší. 20% sou přelámany kabely v průchodkách dveří, nebo jiný nespecifikovany závady.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Davulus »

díky...tak mám zase co na práci:( a že to bude pořádná j*bačka :?

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Davulus »

Goauld píše:Rozebrat zámky a propájet kontakty u konektoru na plošnym spoji v zámku. Návod je ve FAQ, a tvůj problém to na 80% vyřeší. 20% sou přelámany kabely v průchodkách dveří, nebo jiný nespecifikovany závady.

teď sem byl na menší projížďce 3x sem vysedal s auta a pokaždé sem ho dálkově zamkl i odemkl!!po 4 už bohužel nic :D nehraje mi vtom roli to že mám vypadlí to tlačítko západky??nešlo mi nasadit z5!čudlík je na volno

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Davulus »

Davulus píše:
Goauld píše:Rozebrat zámky a propájet kontakty u konektoru na plošnym spoji v zámku. Návod je ve FAQ, a tvůj problém to na 80% vyřeší. 20% sou přelámany kabely v průchodkách dveří, nebo jiný nespecifikovany závady.

teď sem byl na menší projížďce 3x sem vysedal z auta a pokaždé sem ho dálkově zamkl i odemkl!!po 4 už bohužel nic :D nehraje mi vtom roli to že mám vypadlí to tlačítko západky??nešlo mi nasadit z5!čudlík je na volno

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Goauld »

Já teda nevím co myslíš tím "tlačítkem západky" ale jestli myslíš zamykací kolíček, to co je v poloze odemčeno vyjety a v zamčeno zajety, tak to na funkci zámku nemá vliv, pokud je to vyhákly. Pokud se ti to někde plete do pohyblivých částí zamykání, tak pak by to mohlo mít souvislost, ale podle mě nemá a je to prostě špatnej kontakt na plošnym spoji v zámku. Preventivně bys měl takhle opravit všechny zámky.
Po těch letech je to u všech aut takhle vypraskany a chce to propájet.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Davulus »

jo myslím ten zamykací kolíček...sem ho tam nemohl dostat tak sem ho tam nechal na volno ale mimo zámek takže by neměl zavazet..akorát mě nejde do hlavy že to začalo až potom co sem měnil tu stahovačku..zkusím ty kontakty propájet..prozačátek jen u těchto problémových dvířek!no ale pochybbuju že to zvládnu podle nácodu ve FAQ,,,,z těch obrázků tam sem toho teda moc nevyčetl :? jinak dík za spolupráci

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od duduh »

:? Když to rozděláš a pak celý nedáš dohromady tak se dá sehnat nový celý zámek i kolem 800,-Kč.Nezapomeň si vyměnit i mikrospínač.Jinak to táhlo je tam na h****.Opticky Ti to řekne akorát že je to opravdu zamknutý (platí pro centrál).
Přílohy
mikrospínač.jpg
předělávka.jpg
táhlo.jpg
bez táhla.jpg
Naposledy upravil(a) duduh dne 01.07.2010 09:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od duduh »

:lol: občas i něco vypadne a pak kam s tím?Do koše nebo kam???Třeba ten malý blbý kroužek vpravo dole.Ten je tam opravdu potřebný.Je u motorku.
Přílohy
kroužek MOT.jpg

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Goauld »

Ten bílej mikrospínač na první fotce je novej ? Já že sem nikde nemohl sehnat s těma stupidníma výliskama. Na druhé fotce vidím, že tam máš jinej a sešroubovany.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od duduh »

:roll: bílý a černý, pravá a levá strana.Ten se šroubama je náhrada.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od duduh »

Origo se špatně shánějí, CCA 250Kč/ks.Toto funguje ale také, 68Kč+dobírka.
Přílohy
mikrospín.jpg

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Davulus »

díky moc ste mi pomohli....až bude čas tak se do toho pustím...ještě sem ciděl někde ve FAQ jak zjistit který ten mikrospinač je špatný(otevíráním všech dveří a pozorování rozsvícení lampy interiéru)pro změnu se mi lampička nerozsvítila jen u pravých zadních dveří a u ostatních jo :D tak jestli nemám spíše propájet nejdřív ty zadní

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Blokovací tlačítko západky (čudlík zamykání)

Příspěvek od Goauld »

Propájej všechny. Začni těma co blbnou, pak ty co nerozsvěcují lampičku a pak ty ostatní, ale udělej prostě všechny, protože všechny sou špatny, věř mě :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“