Výměna oleje a olejového filtru

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Speeeedy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.06.2009 18:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Speeeedy »

Zdravím,
Ať hledám, jak hledám tak nenacházím. Nějaký návod nebo postup na výměnu oleje a olejového filtru 2.0 TDI, 103kW???
Díkes

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od arapah »

:D záhřátej motor...povolíš víčko na hlavě a olejového filtru,pak na vaně šroub a vypustíš,povyměnuješ a naleješ novej olej

Uživatelský avatar
Speeeedy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.06.2009 18:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Speeeedy »

Jo to je mi jasne... Spis sem mel na mysli jak se dostat k vypustaku a jak se dostat k filtru :?:

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od arapah »

sundáš dekly,vrchní i spodní

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Palko »

naskakuje mi kopřivka když to čtu 8O
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od arapah »

co naděláš sou i tací

Uživatelský avatar
Speeeedy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.06.2009 18:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Speeeedy »

Ja myslel ze forum je od toho, aby si tu clovek nasel radu, kdyz si nevi rady... Tak sorry ze neco nevim. Ale jak vidim, tak vy dva ste ohromny chytraci co sezrali vsechnu moudrost sveta.... jdete do pr....

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od StandaS »

Speeeedy píše:Ja myslel ze forum je od toho, aby si tu clovek nasel radu, kdyz si nevi rady... Tak sorry ze neco nevim. Ale jak vidim, tak vy dva ste ohromny chytraci co sezrali vsechnu moudrost sveta.... jdete do pr....
No to chce klídek. Já například nic nesundavám a olej prostě odsávám. Sice jsem musel udělat redukci na ještě menší průměr, protože B5,5 měl větší průměr měrky, ale jediný rozdíl je v tom, že to trvá o chvíli déle, ale zase je to čistá práce, rovnou do prázdného kanistru a ještě před tím odsaju olej od filtru. Používám čerpadlo na postmix od Pepsi. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Speeeedy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.06.2009 18:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Speeeedy »

StandaS píše:
Speeeedy píše:Ja myslel ze forum je od toho, aby si tu clovek nasel radu, kdyz si nevi rady... Tak sorry ze neco nevim. Ale jak vidim, tak vy dva ste ohromny chytraci co sezrali vsechnu moudrost sveta.... jdete do pr....
No to chce klídek. Já například nic nesundavám a olej prostě odsávám. Sice jsem musel udělat redukci na ještě menší průměr, protože B5,5 měl větší průměr měrky, ale jediný rozdíl je v tom, že to trvá o chvíli déle, ale zase je to čistá práce, rovnou do prázdného kanistru a ještě před tím odsaju olej od filtru. Používám čerpadlo na postmix od Pepsi. :wink:
A myslis, ze by si mi dokazal poradit jak na filtr? Kde ho najdu? Je to takova ta nadobka co ma na vrsku cca 19 matici? Dik H.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od StandaS »

Speeeedy píše:
StandaS píše: No to chce klídek. Já například nic nesundavám a olej prostě odsávám. Sice jsem musel udělat redukci na ještě menší průměr, protože B5,5 měl větší průměr měrky, ale jediný rozdíl je v tom, že to trvá o chvíli déle, ale zase je to čistá práce, rovnou do prázdného kanistru a ještě před tím odsaju olej od filtru. Používám čerpadlo na postmix od Pepsi. :wink:
A myslis, ze by si mi dokazal poradit jak na filtr? Kde ho najdu? Je to takova ta nadobka co ma na vrsku cca 19 matici? Dik H.
Jo, jo, to je přesně ono. Je to takový plastový klobouk s tou maticí navrchu. Nebude to 19, ale mám za to že je to něco okolo 30
Naposledy upravil(a) StandaS dne 30.06.2010 21:22, celkem upraveno 1 x.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
jaroušek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 344
Registrován: 07.01.2009 11:50
Bydliště: Bruntál

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od jaroušek »

přesně tak, sundáš dekl a už na tebe kouká černé víčko, na něm je myslím 6hran na cca 30 golu, toto povolíš, vytáhneš vložku, vyměníš gumky a hodíš to tam z5.A nediv se, každý poradí ale pokud nevíš, kde hledat filtr, neměl by jsi se do toho pouštět a raději zaplatit láhev a nechat si to udělat.at si neuděláš škodu, olej není legrandos grandos.hodně úspěchu

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od kimik »

jaroušek píše:přesně tak, sundáš dekl a už na tebe kouká černé víčko, na něm je myslím 6hran na cca 30 golu, toto povolíš, vytáhneš vložku, vyměníš gumky a hodíš to tam z5.A nediv se, každý poradí ale pokud nevíš, kde hledat filtr, neměl by jsi se do toho pouštět a raději zaplatit láhev a nechat si to udělat.at si neuděláš škodu, olej není legrandos grandos.hodně úspěchu
....a takhle to vypadá.... :wink:

KiMiK.
Přílohy
filtr oleje.jpg

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od arapah »

tak mě jsi tam zrovna posílat nemusel,já ti chtěl pomoc
na olejovej filtr si dej pozor ,někde u matláků jako KV Kelly ti kolikrát daj jinou variantu-takže je lepší dávat kod motoru.

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Palko »

Speeeedy píše:Ja myslel ze forum je od toho, aby si tu clovek nasel radu, kdyz si nevi rady... Tak sorry ze neco nevim. Ale jak vidim, tak vy dva ste ohromny chytraci co sezrali vsechnu moudrost sveta.... jdete do pr....
Promiň ale nechceš si raději zajet k někomu kdo tomu rozumí, už jsem viděl pár chytráků kteří zrovna na tomhle moc neušetřili....vzhledem k pozdějším následkům svého počínání, tohle není stodváca škodárna takže asi tak.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od ricardo »

Mam otazku. Nedolieval som na svojom aute doteraz nikdy olej ja sam, pretoze mi to doliali chlapaci v servise...proste to tak vychadzalo. Dnes sa to postastilo mne a ostal som prekvapeny, pretoze po vytiahnuti mierky, ta ma na konci len gulicku a ziadnu plosku, kde je naznacene max a min. Ma to tak byt a nemam to porovnavat s ostatnymi autami inej znacky, ktore som mal, kde bola tato ploska? Vrta mi to v hlave pretoze aj po doliati a pockani, aby olej stiekol, je mierka stale sucha....a to nie som nejaky netechnicky papek :-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“