Remenice klikoveho hridele

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
stajny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 07.03.2010 11:54

Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od stajny »

Tak zase zdravim vsechny klubaky :) chystam se vymnenit rozvodak a dosel sem az po remenici klikoveho hridele za kterou nejspis drzi ten plast co kryje remenici od rozvodaku musim teda kvuli tomu povolit tu prvni remenici na drazkove remeny ze ? :) chtel bych se zeptat jestli to nekdo delal a jakym stylem si to zaaretoval a jeste k tomu mam snad vsechny ty 4 imbusy vevnitr strzeny hrany :twisted: sakra.. :? jestli ma nekdo skusenost tak predem diky za rady :)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od obrocnik »

musis dat dole tu remenicu na ktoru ide klinovy remen na altik,vodnu pumpu...a tie srovby hm strhane tak to len zozen niekoho kdo ti to bodne cockou srovby nato a potom dat nove.ano ten krit musis odkrutit ties!!potom si auto zdvyhni jedno kolo zarat 5stupen a pootacaj kolom a koukaj na zotrvacniku kim tam budes vydiet O.zober si niekoho kdo ti bude tocit kolesom a tu kukaj na prevodovce v dierke kde vydis zotrvacnik kukaj tu O.daj si dole vyko ventilov a na vacke mas taky zarez daj donho dake pravitko co bude mat taku hrubku aby tam sedelo.cerpadlo zaisti ties.vsetko ked budes mat zaistene az vtedy povol spanovak a zhod rozvodovy remen.ked zakladas povodny remen nesmies ho zalozit opacne inac sa rostrhne!!
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od živočich »

ta hlavní velká řemeníce drží pouze na 4 M8 šroubech,nevím jak moc máš stržený hrany,ale mně to dalo taky zabrat.Nakonec tomu pomohla rána kladivem na hlavičku těch imbusu(nebyla jen jedna a už vůbec ne malá) pak jsem musel imbus klíč do těch hlaviček naklepat a byly venku.
Obyčejný imbus klíč se nechytal,musel jsem vzít ořech s imbusem a velkou golu,pak už jenom pořadně trhnout.
A pokud pak ještě budeš povolovat ten další šroub jstou torxhlavou co drží pouze rozvodovou řemenici,tak na něj jsem už musel použít 1.2m dlouhou trubkou.Pro výměnu řemene nemusíš povolovat,mění se jen preventivně a já ho měnil.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od živočich »

.Pokud se ti imbus nechytá,tak pouze navařit matky,jak ti bylo už poraděno.
l
Naposledy upravil(a) živočich dne 30.06.2010 23:40, celkem upraveno 1 x.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od živočich »

tak ať se ti dobře daří :wink:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

stajny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 07.03.2010 11:54

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od stajny »

tak vymnena probehla nakonec v poradku :) trochu vic sem je pomlatil :D a pak slli skoro prstana povolit takze sem nastesti nemusel nic navarovat ale diky za rady rozvodak sem nasadil sesteloval vsechny kola a pasik si zase prede akorat trosku klepe no nwm jestli nejakej hydrostel neni chycenej.. :) ale jeste mam asi problem z vahou vzduchu pri startu mi otacky vyletijou na 2 tisice a zase spadnou hned na normal.. a v tahu to moc nechce jet.. uvidim no skusim vymnenit :)

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od obrocnik »

ak ti to predtim nic nerobylo a po vymene rozvodu ti to zacalo klepat tak nieco sa muselo pohnut!!dal si na vacku od zadu vacky to pravytko?musis to mat presne nastavene aj kluku si ako nastavil?ked prestal mat tach tak to bude tim ze nieco neni presne.racej to prekontroluj ked tak aj desat krat!!staci o zub a uz je problem.ja ked som daval dole tie sroby remenice tak fest kopali :lol: boli len zahryznute
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

stajny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 07.03.2010 11:54

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od stajny »

nn v rozvodech nic neni uz to neklepy daval sem totiz jeste pred tema rozvodamu druhou hlavu tak asi nez si to sedlo.. :D ty rozvody byla jenom tresnicka na dort :D ale tah je slabej kvuli te vaze vzduchu je spatna sehnal sem si druhou ale mam dalsi problem sehnal sem si tu s 5 pinama na konektoru a na aute mam tu starsi s konektorem s 6 pinama oba konektory maji jeden zaslepenej takze u toho s 5 sou jen 4 dratky a u toho s 6 je jen 5 dratku.. no ale teed na aute sou jiny barvy a nwm kam s nima do toho novyho konektoru.. :( nevite nekdo radu kterej kam a kterej tam nedavat kdyz u toho novejsiho je o jeden min ? :) diky za rady :)

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od DJ_Kingpin »

živočich píše:ta hlavní velká řemeníce drží pouze na 4 M8 šroubech
potřebuji sundat spodní kryt rozvodu a překáží mi tam ta řemenice.... zkoušel jsem povolit ty čtyři M8 šrouby ale nedaří se.... točím celým motorem..... nějaká rada jak zablokovat motor abych to mohl povolit?

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Remenice klikoveho hridele

Příspěvek od trhac »

musíš si devatenáctkou trhákem chytnout hlavní šroub a šestkou imbusem povolit ty čtyři imbusy.nic těžkýho

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“