KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
1thais
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

klima

Příspěvek od 1thais »

..nemá někdo zkušennosti na hradecku s nějakou dobrou firmou na klimu?Nějak mi to přestalo chladit. Dík.
*1thais*
Sharan Family

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Julinaa »

tak u Autokelly zase akce na klimošku
Přílohy
klimamensi.jpg

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Lolik »

Tak dejte vědět jak jste dopadly??? Chystám se vyměnit kabinový filtr(mám zakoupen), desifekci klimy a kontrolu náplně v klimě. Po dvouch letech už to chladí méně.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Julinaa »

jak už jsem psal do jiného tématu,tak byl jsem na tý akci a zjistili,že mi chybí 700g.Klimu doplnili,vydesinfikovali.Únik chladiva nenašli.Platil jsem 845,-
V letáku mají,že detekce úniku je v ceně akce,ale mě za to naúčtovali 99,- ale zase na oplátku byla zdarma desinfekce,která prý jinak stojí 200,-
Auto tam stálo cca 1 hodinu a když jsem odjížděl tak mi na nohy kapala ta smrdutá desinfekce.Za to už je podemnou pořádná kaluž vysrážené vody :lol:

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od jbarman »

Tak jsem výše uvedenou kontrolu a doplnění absolvoval se služebákem (Citroen Xsara). Musel se vyměnit i kabinový filtr, cena celkem 930,-.

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od mimayin »

Chci se zeptat, jestli jste neřešili, zda občas si nelze doplnit klimu chladivem sám. Snad by to šlo, nebo ne. Vyčistit, promazat atd jen v pravidelných předepsaných intervalech. Myslím z bomby + manometr a nějaká pistol. Něco podobného co mají servisáci na průmyslpvé chladírny. mimayin

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Laclosak »

No myslím ,že takto by to asi nešlo.....a hlavně bych se do toho ani nepouštěl.... :twisted: jsou věci které si prostě doma sám neuděláš :wink: jedině pokud máš tu plničku....a i tak není její obsluha zrovna jednoduchá....musíš absolvovat nějaká školení atp.....+ u výměny chladiva se doplňuje i nějaký olej..... :gey:
Každopádně pokud to zkusíš a nic se nestane tobě ani tvému autu :mrgreen: :mrgreen: tak dej vědět.....GL :lol:
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Phoenix »

mimayin píše:Chci se zeptat, jestli jste neřešili, zda občas si nelze doplnit klimu chladivem sám. Snad by to šlo, nebo ne. Vyčistit, promazat atd jen v pravidelných předepsaných intervalech. Myslím z bomby + manometr a nějaká pistol. Něco podobného co mají servisáci na průmyslpvé chladírny. mimayin
To co popisuješ se dá koupit, jmenuje se to interdynamics EZ CHILL R134a ( http://cgi.ebay.com/ebaymotors/EZ-Chill ... mainQ5f100" onclick="window.open(this.href);return false; ), ale dalo se to tu v čr koupit snad jen asi v jednom obchodě, kterej už není - já to mám a pohoda, doplňuju si to sám, je tam i manometr a obsahuje to i olej atd.
Takže to jde......
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od abeljozef »

To som teda strasne zvedavy ako s touto hrackou zmerias skutocnu gramaz v systeme :mrgreen:

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od mimayin »

No přesně to jsem měl na mysli. Mírné doplnění během velkých veder mezi pravidelnými kontrolami (jejichž nutnost a potřebu nijak nezpochybňuji), aby systém mohl pracovat na plný výkon a přitom člověk nemusel vyhazovat ranec za zbytečné úkony. Nikdo mi nebude tvrdit, že musím absolvovat při každém mírném doplnění třeba čtyřikrát do roka celý úkon čištění a vážení chladiva. To bych se nedoplatil a pokud to nedofouknu tak systém ke konci nechladí tak jak by měl. Vždyť i v servise přiznávají, že za dva roky je normální únik až čtvrtiny, dokonce někdy až poloviny chladiva! Teď už zbýva tuto věcičku sehnat!! mimayin

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od abeljozef »

A ked ho pretlacis a naladujes tam toho vela ? Nejde o cistenie ale o vazenie. Kde si prisiel na tie ukony 4x do roka a o doplnani pred "velkymi verdami" ????????????? Takto si tu klimu skor odpravis sam .... Ak mas unik tak daj opravit unik a nemusis nic doplnat.

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Phoenix »

abeljozef píše:To som teda strasne zvedavy ako s touto hrackou zmerias skutocnu gramaz v systeme :mrgreen:
Psal jsem, že tohle je na doplnění - navíc to obsahuje i další složky pro utěsnění a ochranu systému. Nepsal jsem, že to nahrazuje vyčištění a doplnění strojově, jen to tím oddálíš a ušetříš peníze. Má to manometr, takže to nepřefoukneš. Jo a ta pixla není na to, abys jí tam fouknul celou, je to na několik použití.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od abeljozef »

A ako zistis tlak na HP strane aby si to neprefukol ?. Ten okruh sa sklada z 2 stran. Aby si vedel odhadnut (A to ide len o odhad nie presne davkovanie) mozstvo chladiva musis za behu porovnat obe strany. Tie tlaky su zavisle aj od vonkajsich teplot. Preto su tam aj 2 ventily. Jeden na LP druhy na HP.

Ak mas unik a treba stale doplnat klimu tak treba riesit unik.

Takisto v zavislosti na mieste uniku zalezi ci unika len chladivo alebo aj olej. Ak ti unika len chladivo a takmer ziadny olej tak to mozes preladovat olejom.

A to samolepenie dier je nezmysel.

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Phoenix »

abeljozef píše:A ako zistis tlak na HP strane aby si to neprefukol ?. Ten okruh sa sklada z 2 stran. Aby si vedel odhadnut (A to ide len o odhad nie presne davkovanie) mozstvo chladiva musis za behu porovnat obe strany. Tie tlaky su zavisle aj od vonkajsich teplot. Preto su tam aj 2 ventily. Jeden na LP druhy na HP.

Ak mas unik a treba stale doplnat klimu tak treba riesit unik.

Takisto v zavislosti na mieste uniku zalezi ci unika len chladivo alebo aj olej. Ak ti unika len chladivo a takmer ziadny olej tak to mozes preladovat olejom.

A to samolepenie dier je nezmysel.
Chladivo a olej jsou stejně smíchané (i při doplnění ti to plnička míchá) a když ti doplňujou klimu v servisu, tak to kolikrát taky fouknou jen jedním ventilem - navíc dva ventily jsou tam proto, že jeden je na napouštění a druhej na vypouštění a co se týče vysokotlakého a nízkotlakého okruhu, jsou propojené, ten vysoký tlak je tam až za kompresorem - tady máš popis funkce klimy, abys to pochopil: http://www.auto-klima.cz/stranka-technicke-informace-9" onclick="window.open(this.href);return false;. Co se týče úniku souhlasím, že je třeba ho řešit, ale jen v případě že je to únik ve větším rozsahu. Lehký únik má totiž každý systém. Co se týče těsnících a ochranných složek, není to samozřejmě na díry, to je blbost. A jak už jsem psal, nenahrazuje to strojové doplnění, jen ho to oddálí.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od abeljozef »

Ja viem ako funguje klimatizacia lebo ich robim. Na to aby si doplnal chladivo potrebujes jednu podstatnu informaciu - kolko gramov treba doplnit. A to na zaklade manometra na LO strane nezistis. Kludne sa ti moze stat ze ti ta hracka ukaze na LO strane spravny tlak ale HI strana bude pretlakovana lebo expanzny ventil si robi svoju pracu. Navyse on to chce doplant v hodne castych intervaloch (niekolko krat do roka) takze to nie je maly unik. Chladivo ti unika aj pri vypnutom systeme ked ti neprudi olej a vplyvom gravitacie stecie na spodne miesto. Takze unik oleja moze byt minimalny. Ak sa to bude dokola stale len doplnat chladivom a olejom (nehovoriac uz o presnosti davkovania takouto hrackou) tak sa ti moze stat ze tam budes mat aj extremne vela oleja z coho su tiez problemy.

Tie ventily nie su len napustacie a vypustacie su servisne. Sluzia bud na plnenie aleo vypustanie ale aj na meranie tlakov a sledovanie stavov pri identifikacii problemov. Navyse na vypustanie sa mozu pouzit oba. Takisto sa pouzivaju aj na reverzny preplach.

P.S: nemusis citovat ak odpovedas na nasledujuci prispevok :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“