Výměna oleje a olejového filtru

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od StandaS »

ricardo píše:Mam otazku. Nedolieval som na svojom aute doteraz nikdy olej ja sam, pretoze mi to doliali chlapaci v servise...proste to tak vychadzalo. Dnes sa to postastilo mne a ostal som prekvapeny, pretoze po vytiahnuti mierky, ta ma na konci len gulicku a ziadnu plosku, kde je naznacene max a min. Ma to tak byt a nemam to porovnavat s ostatnymi autami inej znacky, ktore som mal, kde bola tato ploska? Vrta mi to v hlave pretoze aj po doliati a pockani, aby olej stiekol, je mierka stale sucha....a to nie som nejaky netechnicky papek :-)
Ty kuličky jsou tam snad dvě ne? Olej by měl být mezi.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
jaroušek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 344
Registrován: 07.01.2009 11:50
Bydliště: Bruntál

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od jaroušek »

to ricardo : bacha na ulomenou měrku, viděl jsem peugeot 206 :)

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od StandaS »

jaroušek píše:to ricardo : bacha na ulomenou měrku, viděl jsem peugeot 206 :)
No ono by se toho zase až tolik nestalo, akorát nezměří olej. Je tam sací koš a ten by to nahoru nepustil.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
jaroušek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 344
Registrován: 07.01.2009 11:50
Bydliště: Bruntál

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od jaroušek »

StandaS píše:
jaroušek píše:to ricardo : bacha na ulomenou měrku, viděl jsem peugeot 206 :)
No ono by se toho zase až tolik nestalo, akorát nezměří olej. Je tam sací koš a ten by to nahoru nepustil.
právě že stalo, stále dolíváš olej a máš tam hned 8 litrů ani nevíš, o zbytek měrky nejde!

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od StandaS »

jaroušek píše:
StandaS píše: No ono by se toho zase až tolik nestalo, akorát nezměří olej. Je tam sací koš a ten by to nahoru nepustil.
právě že stalo, stále dolíváš olej a máš tam hned 8 litrů ani nevíš, o zbytek měrky nejde!
Jo tak to jo, to je potom prů..r :lol:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od ricardo »

lenze zatial teda neviem ako vyzera ta mierka - vie mi to niekto z vas prosim odfotit?

olej dolievam len ked mi pipne na palubnom, ze je ho malo :-) aktivne kapotu neotvaram. naposledy moja aktivita bola ocenena kuskom klobasy, ktora bola polozena pri nadrzke na ostrekovac. po celom aute boli packy od nejakeho zvierata, pravdepodobne kuna, tak reku ta si to tam aj odlozila :-)

Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od bladeus »

ricardo píše:lenze zatial teda neviem ako vyzera ta mierka - vie mi to niekto z vas prosim odfotit?

olej dolievam len ked mi pipne na palubnom, ze je ho malo :-) aktivne kapotu neotvaram. naposledy moja aktivita bola ocenena kuskom klobasy, ktora bola polozena pri nadrzke na ostrekovac. po celom aute boli packy od nejakeho zvierata, pravdepodobne kuna, tak reku ta si to tam aj odlozila :-)
máš měrku určitě ulomenou,také se mi to stalo :x ,nastesti nespadla dovnitr,ale zustala viset na kousku provazku,ktery vede vnitrkem měrky :),cena měrky 210kč v origo..

Uživatelský avatar
Floppy
Člen klubu
Příspěvky: 163
Registrován: 31.10.2012 18:19
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Floppy »

a kolik tam teda patří toho oleje?
VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI
VW Touran 1.6FSI

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Palko »

4 litry
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

vladarohan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.05.2014 06:47

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od vladarohan »

Nechci nikoho urazit, ale to fakt nemá někdo na zaplacení výměny oleje a filtrů v servisu ? Vždyť je to jednou za 30.000 km. Rád bych věděl, co ušetříš, když si to budeš dělat sám. Není to Škodovka 120. Zdravím všechny, kdo vlastní Pašíka .

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od Archie »

vladarohan píše:Nechci nikoho urazit, ale to fakt nemá někdo na zaplacení výměny oleje a filtrů v servisu ? Vždyť je to jednou za 30.000 km.***cut***
No nevím, je tu spousta klubáků co si to udělají sami a nemusí to nutně znamenat, že si nemůžou servis zaplatit. Prostě je to baví, dělat si údržbu i servis vlastní rukou. Pak je asi také dobré, rozlišit servis a "servis". Zatím co někde dáš za olej a filtr cenu dokonce nižší, než kdybys to koupil sám jako normální smrtelník (teď nemluvím o e-shopech, kde olej seženeš ještě levněji) a naučtují si za práci cenu přiměřenou a jinde si namastí několik set procent marži na materiál a práci mají taky dražší (autorizáky obzvlášť, ale nemusí to platit obecně).
Takže můj názor je, že se nedá řící, že ten kdo mění olej sám je nutně "holá prd*l". :pleasantry:

PS - jestli jezdíš LongLife interval 30 000 na doraz, dost pravděpodobně moc neušetříš (můj názor, radši pevný a měnit LL olej už po 15 000)
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od filip.01 »

Já osobně si olej a filtry měnim sám a je to z důvodu že nikomu nevěřim,takhle mam jistotu že to tam opravdu je...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od ricom »

vladarohan píše:Nechci nikoho urazit, ale to fakt nemá někdo na zaplacení výměny oleje a filtrů v servisu ? Vždyť je to jednou za 30.000 km. Rád bych věděl, co ušetříš, když si to budeš dělat sám. Není to Škodovka 120. Zdravím všechny, kdo vlastní Pašíka .
tak ty sice jezdíš do servisu, ale také ti tam měli řící, že 30tis na olej fakt výhra není..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od KJirka »

vladarohan píše:Nechci nikoho urazit, ale to fakt nemá někdo na zaplacení výměny oleje a filtrů v servisu ? Vždyť je to jednou za 30.000 km. Rád bych věděl, co ušetříš, když si to budeš dělat sám. Není to Škodovka 120. Zdravím všechny, kdo vlastní Pašíka .
třeba to někoho baví. Mě např. ne.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od msakar »

Hahaha takovej kartáč na vladarohan :D ale to dobře :D :D "to fakt nemá někdo na zaplacení výměny oleje a filtrů v servisu ?" To je názor vokurky :fool: Když pomineš jak tady už někdo řekl ty nesmyslný marže v servis a ochotu a šikovnost jakou tam mají tak ještě pro další lidi hraje roli i čas. Na co budu dávat auto na den do servisu (ano opravdu tam nečekají jen na Tebe až ji přivezeš auto, aby Ti mohli udělat servis :taunt: - takže prostě tam to auto čeká až přijde na řadu). Rád si zvednu kapotu a udělám si sám to co zvládnu a když nevím, tak si to nechám od někoho kdo to ví ukázat a příště už to udělám sám :smoke:
Speeeedy sem přišel s dotazem, protože jsou tady fanoušci a ne banda vokurek s rypákem nahoře (i když už jsem jich tu tady taky pár viděl :potlesk: ).
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“