Bora 1.6SR Olej se ztrácí do sání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
brzous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.06.2010 15:51

Bora 1.6SR Olej se ztrácí do sání

Příspěvek od brzous »

Ahoj všem, obracím se na vás s prosbou o radu. Koupil sem VW Bora 1.6SR a zjistil, ze mi pomerne rychle mizi olej a tovri se emulze na vicku, nechal jsem udelat servis vse se vycistilo a utesnilo nicmene sme zjistili, ze sani bylo plne bordelu a oleje. Bohuzel sme ten problem nevyresili a ted mi behem 100km opet zmizely cca 3litry oleje pravdepodobne opet do sani, protoze nikde nic netece ani vyfuk nekouri zkratka si nevim rady.
Netusi nekdo cim by to mohlo byt ze to olej tahne do toho sání? Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Bora 1.6SR Olej se ztrácí do sání

Příspěvek od avalancheno1 »

Jakej tam leješ olej a kolik máš najeto? Pokud se olej ztrácí a dělá se Ti emulze na víčku, tak s největší pravděpodobností bude těsnění po hlavou v řiti, mrkni jestli nemáš mastnou nádobku s chladící kapalinou. Jinak olej se Ti dostane do sání přes odvětrávání kliky, ale minimální množství, téměř zanedbatelný..
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bora 1.6SR Olej se ztrácí do sání

Příspěvek od xerxes »

3litry na 100km je hoodně problém bude pavděpodobně v tom tesněni pod hlavou a odvětani kliky proto ti to pere olej filru sani,zkus prejít na jinou viskozitu oleje nejlíp 10W 40 a taky pořeš tšsnění pod hlavou,jestli se ti tvoři ta emulze na víčku tu emulzi zpusobuje taky krátke jízdy

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: Bora 1.6SR Olej se ztrácí do sání

Příspěvek od Davulus »

jamarád měl skoro stejný problém ale nežralo mu to 3l tj fakt moc :) těsnění pod hlavou vyměň a pak bych dál polemizoval

brzous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.06.2010 15:51

Re: Bora 1.6SR Olej se ztrácí do sání

Příspěvek od brzous »

olej sem pouzil 10w40 (najeto mam 125000 mil), emulze se tvorila hodne nicmene to predtim olej nepalilo az tak moc, prakticky az po oprave a utesneni vsechen olej zmizel behem par kilometru. Pokud by to tesnenni bylo v haji nehulil by vyfuk vselijakyma parama? Prosel sem s tim i emise takze spaliny jsou ok. Nicmene sem zjistil ze mam diry v trubici z motoru do sani. Kazdopadne diky moc za rady a opet to omrknu a dam vedet vysledek.

Uživatelský avatar
Yetti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW Golf IV, 1,6 AKL (zatím s dobrou převodovkou) zaparkovaný kousek od Zlína

Re: Bora 1.6SR Olej se ztrácí do sání

Příspěvek od Yetti »

Zdarec, před půlrokem jsem měl v podstatě ten samý problém - ztrácel se olej a víčko bylo celé pokryté bílou pěnou. V té době jsem šel i na technickou a emise prošly bez nejmenších problémů, tzn. žžádná zvětšená kouřivost. Vyměnil jsem těsnění pod hlavou a od té doby vše ok.

Tedy téměř vše, ale to už je jiná pohádka :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“