New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od mispi »

Prosím o radu - při zapnutých světlech po vypnutí motoru a vytažení klíče ze zapalování nejde zvuková signalizace u New Beetle 1,6. Děkuji všem za radu.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od Pilotek »

Ostatne zvuky funguju (klopkanie smeroviek, zapipanie pri rozsvieteni kontrolky atd.)?

Osvetlenie interieru sa Ti po otvoreni vodicovych dveri rozsvieti? Ak nie, mozes mat vadny niektory mikrospinac (resp. studenak na plosaku) v zamku vodicovych dveri.

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od mispi »

Děkuji za reakci k mému problému.
Při otevření dveří se rozsvítí vnitřní osvětlení, při otočení klíčku a rozsvícení kontrolek není slyšet žádné pípnutí. Pokud zapnu blinkr, je slyšet cvakání (asi bimetal v přerušovači světel).
Při otevření levých dveří svítí červenobílé světlo ve dveřích, na pravé straně nesvítí, žárovka je OK.
Ještě mám jeden postřeh - v levých dveřích u zajišťovacího kolíku blikala červená "ledka", asi 3 dny už nebliká, důvod neznám.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od Pilotek »

To pipnutie pri rozsvieteni kontroliek bolo myslene vtedy, ked sa rozsvieti napr.:
- rezerva paliva
- nizka hladina oleja
- ak je to nastavene - nizka hladina kvapaliny v ostrekovaci
atd.
Pytal som sa preto, lebo napr. uz na Fabii I. to klopkanie smeroviek vydava minireproduktor naletovany na plosnom spoji zdruzeneho pristroja ("tachometra") a ked je tento vadny, auto nepipa pri zabudnutych svetlach, naklopkaju smerovky ani nepipaju varovania pri rozsvieteni "vaznej" kontrolky.

Vnytornym osvetlenim myslim lampicku pri vnutornom spatnom zrkadle (ak je prepnuta na funkciu "Zasvietit pri otvoreni dveri"), ci sa rozsvieti pri otvoreni vodicovych dveri.

Tvoj pripad vyzera skor na vadny mikrospinac v zamku. Ale skusil by som najprv diagnostiku (VAG).

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od mispi »

Byl jsem dnes ve VW ve Zlíně, měnili mi původní rádio Kenwood za originál (originál je originál). Elektrikáře jsem se ptal na moje závady, vše odzkoušel, problém asi bude v řídící jednotce, prý musí dát auto na VAG. Musím se objednat, měl dost práce.
Díky za radu.

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od Pilotek »

V ktorej RJ? Na vadne riadiace jednotky ver az po preskumani vsetkeho ostatneho.
Na VAG (diagnostiku) treba rozhodne ist. Potom sem napis presne 6-ciferne kody chyb, ktore vycitate zo vsetkych RJ.

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od mispi »

S autem jezdí dcera v Ostravě, bude chvilku trvat, než dám auto do servisu ve Zlíně, určitě ale záznam z VAGu sem napíšu.
Zatím díky.

TheTimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.06.2008 13:39
Bydliště: Ostrov nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od TheTimo »

Ahoj, vyřešili jste nějak nefungující signalizaci ? Přestalo nám z ničeho nic signalizovat rozsvícená světla, otevřené dveře, rezervu, atd., prostě v autě ticho, nic nepípá...

Uživatelský avatar
mispi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 31.12.2008 16:56

Re: New Beetle - zvuková signalizace zap. světel

Příspěvek od mispi »

Já jsem byl tehdy s New Beetlem ve Zlíně ve VW Eurocar, mají tam šikovného elektrikáře, za pár korun signalizaci opravil (měnil bzučák).

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“