vyhrivane celni okno

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Tuningsport
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Tuningsport »

manas1 píše:
Tuningsport píše:Už se to tu řešilo ;) sám to mám dodělaný :P je to zvlášt vypináč co je tu na obrázku.jde to prez nej stisknutim zapnout a vypnout,jinka je časovej,zapneš a po nějaký době se sám vypne ;)


http://www.passatplus.de/umbauteile/sch ... cheibe.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.passatplus.de/umbauten/front ... eizung.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
obrazky pekny. ale nemecky neumim ani floka. a ja to mam zapojeny na baterku pres (pojistku)- rele primo do okna a to rele zapinam klasickym kolibkovim vypinacem. tak nevim jesi by to slo na ten casovi spinac??
a jeste koukam ze ten kostrici drat je pod jakymsi sroubkem u moturku steracu. ja ho mam nahore tak sem to hodil pod zrcatko jak se to bezne dava. nebo se pletu? ja z toho moc nepoznam

JJ tu kostru máš správně, taky ji mam nahoře ;) šlo by to něj,taky to mam pžez něj. je to normalní origo vypínač akorad že je časovej-má to v sobě. večer mrknu do etky na čislo dílu toho vypínače... pokud to jsem nedá nekdo rychlejší ;)

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od manas1 »

no tak ja mam doma jeste jeden vypinac na zadni okno navic tak jesi by to slo prez nej to nevim? ale nepasoval by mi do ramecku to bych musel nak poresit

Tuningsport
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Tuningsport »

nn,nepasoval. asi by to zapojit šlo,ale vypínáč na to zadní okno neni časovej.

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od manas1 »

tak kdys misto ty kolibky dam origo spinac na celni okno tak to bude chodit? nema naky jnaci napeti ci zapojeni? na ty kolibce mam jeste odpor kuli diode

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od noxicek »

manas1 píše:tak kdys misto ty kolibky dam origo spinac na celni okno tak to bude chodit? nema naky jnaci napeti ci zapojeni? na ty kolibce mam jeste odpor kuli diode
Posli nam jednoduše načrtnuté Tvé schéma zapojení ať Ti můžeme správně poradit a aby Ti pak v autě nevyhořela kabeláž kvůli chybnému zapojení na naší radu....

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od manas1 »

noxicek píše:
manas1 píše:tak kdys misto ty kolibky dam origo spinac na celni okno tak to bude chodit? nema naky jnaci napeti ci zapojeni? na ty kolibce mam jeste odpor kuli diode
Posli nam jednoduše načrtnuté Tvé schéma zapojení ať Ti můžeme správně poradit a aby Ti pak v autě nevyhořela kabeláž kvůli chybnému zapojení na naší radu....
och to by si chtel po me moc. ja alektrikar nejsem delal mi to mechanik. ale co jsem koukal tak z baterky vede kabl do pojistky z pojistky do jakehosi rele a z rele do okna. a to rele je spinany kolibkovim vypinacem ke kterymu vede slabounkej drat. tak asi tak ale ja a schema to ani nevim jak se poradne kresly :mrgreen:

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od noxicek »

Tak teoreticky by to s tim casovym spinacem slo pouzit na Tve zapojeni. Jen je potreba vzit od svorky 30 12V pres pojistku k vypinaci a od vypinace uz pak k rele. Jen ten vyppinc ma ještě klasické červené podsvícení při zapnutí světel, tak je pottřeba ještě z např. okolního vypínače vzít i napětí pro osvětlení.

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od manas1 »

noxicek píše:Tak teoreticky by to s tim casovym spinacem slo pouzit na Tve zapojeni. Jen je potreba vzit od svorky 30 12V pres pojistku k vypinaci a od vypinace uz pak k rele. Jen ten vyppinc ma ještě klasické červené podsvícení při zapnutí světel, tak je pottřeba ještě z např. okolního vypínače vzít i napětí pro osvětlení.
jo jasne takze proud do vypinace a z vypinace rovnou na rele. ale nejsem si jistej jak to tam je tedkon zapojeny. tak dukladne jsem to nekoumal ale vym ze do toho kolebkoveho vypinace vedou dva draty. takze jeden bude asi taky zrejme s ty 30? nebo to bude jen preruseni obvodu? ale to je asi blbost co rele potrebuje na ovladani nakej budici proud

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od noxicek »

Ano rele, ma dve casti. Jedna je tzv.silova, ktera zajistuje propojeni hlavnich vodicu pro nappajeni vyhrivani okna, a druha cast je el.magneticka civka, ktera zajisti po privedeni napeti (napr.po sepnuti casoveho spinace) na onu civku spojeni prave silove casti.

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od manas1 »

a jeste si pamatuju ze mi rikal ze pred ten vypinac musel davat nejaky odpor kuli diode ze je to klasickej vypinac na 220. tak ted odpor mam vyhodit?

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od noxicek »

manas1 píše:a jeste si pamatuju ze mi rikal ze pred ten vypinac musel davat nejaky odpor kuli diode ze je to klasickej vypinac na 220. tak ted odpor mam vyhodit?
ano, rezistor vyradit

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od manas1 »

ok dekuji... a nevite nahodou nekdo kde by se dal koupit uz pouzitej spinac? nebo da se koupit nekde jinde nez ve vw

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od noxicek »

manas1 píše:ok dekuji... a nevite nahodou nekdo kde by se dal koupit uz pouzitej spinac? nebo da se koupit nekde jinde nez ve vw
novy me stal 600kČ, starší snad na vrakáči... v ově za 200

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od manas1 »

noxicek píše:
manas1 píše:ok dekuji... a nevite nahodou nekdo kde by se dal koupit uz pouzitej spinac? nebo da se koupit nekde jinde nez ve vw
novy me stal 600kČ, starší snad na vrakáči... v ově za 200
predpokladam ze to je cena za kus, a je to z vw?

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od noxicek »

manas1 píše:
noxicek píše: novy me stal 600kČ, starší snad na vrakáči... v ově za 200
predpokladam ze to je cena za kus, a je to z vw?
ano, bylo to z vw. vcera jsem se dival, tak polaci ho maji novy za 270Kč..... samozřejmě neorigo...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“