Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od avalancheno1 »

kubisek píše:Chtěl jsem se zeptat taky jsem měnil oba snímače a dneska na vačce ale jako by to nemělo žádný efekt nevíte jestli je to třeba dát znovu na diagnostiku aby se vymazala ta stará chyba???
A seš si jistej, že to bylo tím?
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

kubisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.05.2009 15:18

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od kubisek »

No to jediné mi napsal VAG při hloubkové kontrole.Jinak už nevím co stím pořád špatně startuje a vůbec netáhne už jsem poměnil věci za 10litru a pořad to samé a diagnostika nic.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

A co to je "hloubkova kontrola"? Robili ste diagnostiku za jazdy? Pozreli ste vyfukovu sustavu ci nie je derava? Hlavne okolo zvodov a lambdy..

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od avalancheno1 »

kubisek píše:No to jediné mi napsal VAG při hloubkové kontrole.Jinak už nevím co stím pořád špatně startuje a vůbec netáhne už jsem poměnil věci za 10litru a pořad to samé a diagnostika nic.
Hele ten samej problém.. Netáhne, špatně startuje, cuká, kolísaj otáčky.. Vyměněný věci za 30 litrů a dneska jsem zjistil, že je v kellu klapka. VAG nic nepsal a když jsem smazal adaptační hodnoty, tak se nedala už ani nastavit ta sviňa. Myslim si, že na 98,7proc. je tvůj problém ta klapka. Pokud máš možnost, tak zkus z jinýho auta a uvidíš jak se bude chovat.
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od raduzzz »

cukání, špatný starty, udušení motoru - čidlo teploty nas. vzduchu. Klapku je málokdy vidět v paměti závad, hold VAG není Bůh, musíme si poradit sami :)
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od avalancheno1 »

Radek19_ae píše:cukání, špatný starty, udušení motoru - čidlo teploty nas. vzduchu. Klapku je málokdy vidět v paměti závad, hold VAG není Bůh, musíme si poradit sami :)
Jo, ale mě jí to napsalo.. Smazaly se adaptační hodnoty, VAG vyhodil klapku a bylo hotovo.. Už se nechytla.
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od chasnik »

chlapi, tož tak kde je to čidlo na klikovce? rád bych to aspoň vyčistil (až bude chvilka)

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od avalancheno1 »

Já ho měl dole zepředu na bloku motoru... Ale 1.6 ho má tušim někde v oblasti rozvodů a musí se kůli němu sundat spodní rozvodový kolo, aby šel ven.
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
kombajn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 13.01.2009 21:31
Bydliště: Jihlava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od kombajn »

Zdravím všechny.
Narazil jsem na tohle téma při hledání odpovědi na svůj problém. Poradí mi někdo, kde najdu čidlo otáček vačkové hřídele na GIII, 1,6 GT, 74kW, r.v. 1996, motor AFT? Vag mi vyhodil chybu tohoto čidla, tak bych ho rád vyměnil... Páč teď mi auti moc nejede a pápne si víc, než je zdrávo. Prý díky tomu jezdím na nouzový režim, což nechci. Díky za rady a tipy, už mi z toho de hlava kolem... :kap:
G3 1,6GT 74kW

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

V ETKE som ho nikde nakreslene na motore nernasiel, ale hladaj niekde na hlave. Hladaj kable v okoli hlavy a veka hlavy, mal by mat cislo: 037 906 433 B.

Uživatelský avatar
hybrid.hp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 08.07.2010 20:11
Bydliště: Varnsdorf

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od hybrid.hp »

chasnik píše:chlapi, tož tak kde je to čidlo na klikovce? rád bych to aspoň vyčistil (až bude chvilka)
já mám 1,6SR AKL ačidlo na klikovce je za olejovým filtrem, drží na jednom šroubu a vede k němu asi 25cm kabel s konektorem.

Uživatelský avatar
kombajn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 13.01.2009 21:31
Bydliště: Jihlava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od kombajn »

bifur píše:V ETKE som ho nikde nakreslene na motore nernasiel, ale hladaj niekde na hlave. Hladaj kable v okoli hlavy a veka hlavy, mal by mat cislo: 037 906 433 begin_of_the_skype_highlighting              037 906 433      end_of_the_skype_highlighting B.

Ani jsi žádné najít nemohl, zjistil sem, že tam vůbec není.. :| A dokonce snad prý vag vyhodí závadu čidla otáček vždy (i jen při zapnutém klíčku), i když je čidlo OK. Ale díky za snahu :) Tímto jsem zase tam, kde sem byl a na výkon 74 kW můžu zas zapomenout
G3 1,6GT 74kW

Uživatelský avatar
kombajn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 13.01.2009 21:31
Bydliště: Jihlava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od kombajn »

kucíí, chci se zeptat, jestli čidlo otáček na klikovce může být v háji jen zčásti? Tzn. že když ho odpojím, tak nenastartuju, takže nějaká jeho funkce je jakoby v pořádku. Ale jestli přitom i může do ŘJ posílat nesmyslné informace? A když ho budu chtít vyměnit, dostanu olejovou sprchu?? :lol: Díky moc za každé info!! Jinak bych to pak viděl na harakiri... :budo:
G3 1,6GT 74kW

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od bifur »

Stava sa ze po zahriati dava chybne hodnoty, alebo uplne vypadava..

Uživatelský avatar
kombajn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 13.01.2009 21:31
Bydliště: Jihlava

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od kombajn »

Aha.. Já právě myslel, že buď funguje a nastartuju a nebo nefunguje a tím pádem to nenatočím, nic mezi. Že to natočím a přesto nemusí fachčit správně, sem netušil. Dnes jsem ho vyndal (docela porod, absolutně se k němu nedalo dostat), zítra mi dojde nové, tak se těším, jak ho tam dám a bude to opět beze změn.... :roll: pak už zbývá jen hall v rozdělovači a skála za domem :lol:
G3 1,6GT 74kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“