problém s turbem

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
vrzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 21.06.2009 15:44
Bydliště: Chrudim

problém s turbem

Příspěvek od vrzy »

Ahoj, vlastním VW Golf IV 1.8 T..a do dnes žádné problémy. Dneska jako obvykle jdu k autu a jedu pryč. Po zahřátí motoru to chci trošku přišlápnout a ono nic...turbo vůbec nezabírá ani neslyšim Blow ventil. V otáčkách kdy obvykle zabírá turbo, slyším jen takový syčení, jako kdyby někde utíkal tlak nebo co. Můžete mi poradit, kde mám co zkontrolovat ? V motoru se nevyznám, takže kdyžtak prosím popis jak pro amatéra. Díky moc

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: problém s turbem

Příspěvek od VWMysak »

Koukni na všechny spoje od turba až po intercooler a od cooleru ke klapce. Koukni na gumové hadice jestli nejsou někde natrhnuté, prasklé, děravé. Spoje jestly jsou dobře utažený.

Cooler najdeš v pravém podběhu a vedení je za kolem a v motoráku je to ta kovová trubka nad svodama s které čumí dvě hadičky.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

vrzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 21.06.2009 15:44
Bydliště: Chrudim

Re: problém s turbem

Příspěvek od vrzy »

Tak zatím byl čas akorát na to, abych to píchl na VAG.
Vypsalo to následující :

17964 - regulace plnícího tlaku. Regulační mez nedosažena.
P1556 - 35-10 - sporadicky

vrzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 21.06.2009 15:44
Bydliště: Chrudim

Re: problém s turbem

Příspěvek od vrzy »

Tak problém pořád nevyřešen :-( Prošel sem všechny trubky, hadice, hadičky..byl sem vlezlej i pod autem, ale stejně sem nenasel nic, kudy by to mohlo utíkat. Zítra mám čas, tak s tím zajedu do servisu a uvidíme co najdou.

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: problém s turbem

Příspěvek od bartic »

Jak tady už někdo psal, tak hlavně zkontroluj hadice od turba. Na oko můžou být ok, ale stačí malá dirka a dělá to bordel. Zkontroluj to tak, že odmontuješ všechny hadice. Vezmeš si kýbl s vodou a každou hadici na jednom konci zacpeš a buď si vezmeš velkou pumpičku s odpovídajícím nástavcem ( já jsem to řešil pumpičkou na nafukovací postel) a ponoříš hadici do kýble a natlakuješ ji a budeš koukat, jestli nikde neunikají bublinky. Dál prolez kompletně podtlakovej systém. Je to pakárna, ale bohužel budeš muset a opět vše překontroluj předchozím způsobem. Až tohle budeš mít a nezjištíš nikde díru nebo špatný spoj, tak to píchni na Vag a myslím, že to je kanál č.115, kde se měří, kolik tlačí turbo. Přesně si to nepamatuju a nejsem teď doma, abych se kouknul. Když mě někdo opraví :) Hodně zdaru :P

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: problém s turbem

Příspěvek od bartic »

Joo a nedávej tam ty debilní origo spony nazpátek, ale normálně si kup železný stahovací pásky a hoď je tam :wink:

vrzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 21.06.2009 15:44
Bydliště: Chrudim

Re: problém s turbem

Příspěvek od vrzy »

Právě sem se vrátil z garáže a problém nalezen :-) Je to tlaková hadice mezi IC a turbem. Číslo dílu 06A145790A. Neví někdo přibližnou cenu a kde ji seženu ? Když nepočítám přímo ve VW.

Je v ní asi 2 centimetrová díra.

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: problém s turbem

Příspěvek od bartic »

Co jsem hledal, tak jsem našel 2 firmy, co ji mají. Víc ani prd. Cena je fajn teda :lol: :arrow: http://www.amd-autodily.cz/motor/hadice ... duchu.html" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: http://www.cc-autodily.cz/trubka-tlakova-nas-vzd" onclick="window.open(this.href);return false;

vrzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 21.06.2009 15:44
Bydliště: Chrudim

Re: problém s turbem

Příspěvek od vrzy »

Cena je šílená, to máš pravdu. Ale za odkazy díky..hadice už je objednaná, tak uvidíme až ji namontuju. Už aby to bylo.

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: problém s turbem

Příspěvek od bartic »

vrzy píše:Cena je šílená, to máš pravdu. Ale za odkazy díky..hadice už je objednaná, tak uvidíme až ji namontuju. Už aby to bylo.
Nemáš zač :wink: Hlavně, aby se problém vyřešil a vše šlapalo tak, jak má :P Pak dej vědět, jak to dopadlo :)

vrzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 21.06.2009 15:44
Bydliště: Chrudim

Re: problém s turbem

Příspěvek od vrzy »

Takže hadice je vyměněná a problém vyřešen. Golfík zase nabral sílu a jede jak má :-) Díky za rady.

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: problém s turbem

Příspěvek od bartic »

Rád to slyším:-) :P

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“