Po výměně ramen stále klepe

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od galaher »

dwolak píše:Tak jsem koukal i na vejfuk a ten je taky v pohodě.Je fakt, že pokud pomalu najedu na obrubník pravým kolem,tak to klepne a při najetí levým nic!Je to z pravé strany.Mněl jsem venku i tlumiče a zkontroloval,jestli je tam šechno jak má být a bylo. Je to beznaděj.Preventivně jsem chtěl nechat vyměnit silentbloky nápravnice,ale v servisu mně s tím poslali do háje,že je to hrozná práce.Mněnil jste nekdo ty silentbloky na nápravnicí?Nemohl by to dělat třeba doraz motoru?
Bylo moc složité dostat ven tlumič ? těch rámínek je tam hafo... :x
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Tento týden jsem to sundával snad 10x. Naposled v deset večer bez světla. Už to zvládnu jen po hmatu, takže se toho neboj. :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od galaher »

Tak jsem dneska zajel na STK ať se mi kouknou co to muže vrzat.Autí daly na ty třepací válce nebo co toje.. :) Mechanik koukal co to může bejt... :roll: a povídá přední právý čep řízení je v háji(vyměnit.. :( ) a to vrzání dělají spodní čepy ramen.Mám tam stříknou stříkačkou s jehlou pod ten gumový klobouček JAR na nádobý a na 99 % to přestane.Je to prý suchý uvnitř tak to vrže a JAR tomu prej pomuže.Tak jsem s toho jelen už abych ještě vozil JAR.Copak je pašík nějaká myčka.. :lol:
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od galaher »

Tak jsem tam stříkl ten JAR a zatím to nevrže.Ramena jsou měnena loni na jaře a je to značka TRW
Přílohy
Obraz006.jpg
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od broza »

Mám ten stejný problém, cca 2 měsíce po výměně komplet ramen Swag mi začala levá strana opět mlátit, ale nehorázným způsobem. Zajel jsem s tím na STK na misky a nic nenašli. A teď k tomu ještě přibilo hrozný vrzání, když otočím volantem na jakoukoliv stranu nebo přejedu sebemenší nerovnost, nebo i když si sednu na blatník a zhoupnu se na něm. Tak mi řekněte jestli to má spojitost s tím klepáním (já bych typnul, že ano) a co to může způsobovat. Já bych se přiklonil k uložení tlumičů, ale nejsem mechanik, tak jenom typuji. Mám najeto 173tis.km Díky za každou radu :)

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

broza píše:Mám ten stejný problém, cca 2 měsíce po výměně komplet ramen Swag mi začala levá strana opět mlátit, ale nehorázným způsobem. Zajel jsem s tím na STK na misky a nic nenašli. A teď k tomu ještě přibilo hrozný vrzání, když otočím volantem na jakoukoliv stranu nebo přejedu sebemenší nerovnost, nebo i když si sednu na blatník a zhoupnu se na něm. Tak mi řekněte jestli to má spojitost s tím klepáním (já bych typnul, že ano) a co to může způsobovat. Já bych se přiklonil k uložení tlumičů, ale nejsem mechanik, tak jenom typuji. Mám najeto 173tis.km Díky za každou radu :)
Volné horní rameno, nebo povolená matka nahoře na tlumiči.. Já měl obojí.. Po dotažení už je to v pořádku.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Zkontroluj uložení stabilizátoru.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
dwolak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od dwolak »

No já měl venku tlumiče i s vrchními rameny,vše zkontroloval a dotáhnul.Dal zpět a pořád to tam klepalo.Tak jsem dotáhl co šlo.Spodní ramena,silentbloky nápravnice atd.Bez efektu.Pořád to klepe. 21.7. to dávám do servisu,aby to komlet rozebrali a zkontrolovali kus po kuse,tak snad na to příjdou a odstraní to!!! :cry:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od majkl1 »

Další kolega. Já to řeším už skoro rok a stále nic. Všechno vyměněno i třikrát, krom nápravnice tam nezůstalo nic původního a furt to mlátí :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od broza »

kdyby to jenom klepalo, tak to uslyším jenom já v autě, ale to vrzání jde slyšel kolem dokola a všichni se otáčí co to jede za šézu, už se začínám stydět v tom jezdit

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od SupermanXXX »

na to vrzání mi pomohlo přostříkat čepy a všechna uložení na nápravě olejem a vrzat to přestalo, už to jenom klepe :mrgreen: někdy mám chuť se na to vy... a koupit oktávku :evil: ale když se v ní svezu, rázem mě to přejde :lol:

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od broza »

SupermanXXX píše:na to vrzání mi pomohlo přostříkat čepy a všechna uložení na nápravě olejem a vrzat to přestalo, už to jenom klepe :mrgreen: někdy mám chuť se na to vy... a koupit oktávku :evil: ale když se v ní svezu, rázem mě to přejde :lol:

Přesně jak píšeš, taky mám někdy takový stavy auto prodat, ale do nižší třídy se mi jít nechce a na Audi A6 2005+ zatím není :cry:

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od SupermanXXX »

já bych taky šel do A6 3.0 Tdi ale to je 4kila jablek :evil:

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od broza »

SupermanXXX píše:já bych taky šel do A6 3.0 Tdi ale to je 4kila jablek :evil:

no právě :cry:

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po výměně ramen stále klepe

Příspěvek od broza »

Tak vyřešeno, hrozně jsem si ulevil a nestálo to ani korunu. Poslední návštěvu po servisech jsem ukončil u známého ve vedlejší vesnici. Auto jsme zvedli a vrzalo to dál. Známej oddělal prachovky u spodních čepů, stříkl tam WD a bylo po vrzání a po cestě domů jsem zjistil, že bylo i po tom nehorázném bouchání. Tak jsem spokojenej, konečně se dá v autě jezdit a asi se ožeru :) Čest

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“