PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Jack007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.05.2008 19:46

Re: PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Příspěvek od Jack007 »

Tak už jsem problém vyřešil. Byl to spínač teploty chladící kapaliny.

Pro Munez: Pojistky na klima a saharu jsou dvě na baterce a pak v pojiskovce u řidiče, jinde už nic. A co je to za auto a motor? Máš climatronic nebo manuál?

Uživatelský avatar
stajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.06.2010 22:07
Bydliště: Litoměřice

Re: PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Příspěvek od stajman »

brontik píše:Tak oprava se zdařila, byla to 40A pojistka pod přístrojovou deskou. Takže děkuji za rady které jsem tu posbíral. a hodně zdaru ostatním při opravách. :D
Cau prosim te ma ten samej problem co ty..Hele kde je presne ta pojistka??dik

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Příspěvek od Kwapo »

brontik píše:Tak oprava se zdařila, byla to 40A pojistka pod přístrojovou deskou. Takže děkuji za rady které jsem tu posbíral. a hodně zdaru ostatním při opravách. :D

Nemohl by jsi hodit treba foto, nebo nakres, kde to presne je? Mam presne ten problem. Stalo se mi to po vymene altiku, tak myslim ze jak se sachovalo s tou el. tak by mohla byt chyba nekde tam. Diky moc.

mickeyn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 11.04.2009 10:29

Re: PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Příspěvek od mickeyn »

Mám problem že mě nechladí klima.Vše jde jak má ale když zapnu klimu tak se nesepne klimakompresor.Po prozkoumání je vše ok až na to že po zkoušce přívodu el. do kompresoru jde jen v intervalech cca 1s ano 3s ne a pořád dokola.Po připojení el. z baterie na kompresor se rozběhne .Climatronik jsem zkoušel měnit od kámoše a dělá to stále takhle.Prosím o nápady či zkušenosti nevím si už rady :zmateny: Mám jinak leona ale je to vlastně vše jedno a to samé ne?
Profi odlak alu kol na renovaci ve firmě která toto dělá pro Ronal,Brabus,AMG atd. a tryskání granulátem po domluvě všeho možného. SZ


VW Touran T3 1.6 Tdi 77kw

Jack007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.05.2008 19:46

Re: PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Příspěvek od Jack007 »

Mrknul bych se na jednotku dochlazování co spíná kompresor a větráky. Točí se ti sahara na chladiči?
Začal bych asi tímto:
1. Překontrolovat všechny pojistky včetně těch na baterce (případně zda není špatný kontakt na pojistce)
2. Kabeláž a konektory zda někde není oxidace
3. Mrknout se na tu jednotku dochlazování
4. Vadné čidlo (Tlaku či teploty)
5. Nízký tlak v soustavě

Když nastartuješ a sepneš kompresor ručně tím, že na něj přivedeš napětí, tak ti klima normálně chladí? A VAG nic neukazuje?
Snaž se to trošku popsat a případně napiš co si vše zkusil...

mickeyn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 11.04.2009 10:29

Re: PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Příspěvek od mickeyn »

Jack007 píše:Mrknul bych se na jednotku dochlazování co spíná kompresor a větráky. Točí se ti sahara na chladiči?
Začal bych asi tímto:
1. Překontrolovat všechny pojistky včetně těch na baterce (případně zda není špatný kontakt na pojistce)
2. Kabeláž a konektory zda někde není oxidace
3. Mrknout se na tu jednotku dochlazování
4. Vadné čidlo (Tlaku či teploty)
5. Nízký tlak v soustavě

Když nastartuješ a sepneš kompresor ručně tím, že na něj přivedeš napětí, tak ti klima normálně chladí? A VAG nic neukazuje?
Snaž se to trošku popsat a případně napiš co si vše zkusil...
Moc díky,již je problém vyřešen.Prošel jsem dle tvé rady pojistky a všechny kontakty a konektory a klima jede. :wink:
Profi odlak alu kol na renovaci ve firmě která toto dělá pro Ronal,Brabus,AMG atd. a tryskání granulátem po domluvě všeho možného. SZ


VW Touran T3 1.6 Tdi 77kw

Uživatelský avatar
PetrGTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 31.07.2008 22:47
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Příspěvek od PetrGTD »

Jack007 píše:Mrknul bych se na jednotku dochlazování co spíná kompresor a větráky. Točí se ti sahara na chladiči?
Začal bych asi tímto:
1. Překontrolovat všechny pojistky včetně těch na baterce (případně zda není špatný kontakt na pojistce)
2. Kabeláž a konektory zda někde není oxidace
3. Mrknout se na tu jednotku dochlazování
4. Vadné čidlo (Tlaku či teploty)
5. Nízký tlak v soustavě

Když nastartuješ a sepneš kompresor ručně tím, že na něj přivedeš napětí, tak ti klima normálně chladí? A VAG nic neukazuje?
Snaž se to trošku popsat a případně napiš co si vše zkusil...
5.Nízký tlak v soustavě je blbost!!!

Pokud tam budete mít 100gramů a zapojíte kompresor natvrdo můžete ho zadřít.
Tlak tam je pořád stejný okolo 5bar i když tam máte 100g nebo 750g.
Nejdřív si to nechejte naplnit a potom můžete laborovat.

Když sepnete klimu ve vysokotlakém okruhu MUSÍ být okolo 15bar (tenká trubka)
v nízkotlakém okruhu MUSÍ být 3 max 5 bar (silná trubka)

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: PROBLÉM S DIGITÁLNÍ KLIMATIZACÍ

Příspěvek od tomikanec »

cau dam to taky sem,,mam G IV tdi rv 98,manualni klima,a vypada ze dodelana,auto sem koupila klima uz nesla,moc tomu nehovim tak laboruju v ramci moznosti,,nejdriv mi vubec nesepnul kompresor kvuli pripojeni konektoru na naky cidlo(byl odpojeny umislne od cidla na tlustej hadici s vodou a ja to jeste pred skusenim klimy pripojil na to cidlo)po odpojeni konektoru kompresor sepina i se roztoci sahara,tak sem sel plnit,ale kompresor nechtel vubec nasat chladivo,vlastne sal ale strasne pomalu takze sme se na to vyprdli,,s tim ze kompresor ko,,jenze problem je ze tam je kompresor kterej ma tu spojku na dve remenice a co sem koukal na jiny golfy tak tam beha jen jeden dlouhej klinak a ja tam mam dva,jeden kratkej jde pres ten kompresor a altik a druhej delsi jde pres kompresor a ten zbytek...tak nevim jestli jde ta spojka na dve remenice prendat na jinej kompresor nebo jestli zrepasovat tenhle,,problem je ze auto pozivam kazdej den tak bych to potreboval napred nak pripravit nez se pustim do rozebirani,a dat to do servisu a vyplaznoot 15 tis se mi taky nechce,,kdyby byl nekdo z okoli plzne kdo tomu rozumi,tak bych dorrazil...nebo aspon poradit,,skusim naky fota ale ukradli mi kabel od tel. ke kompu tak nevim kdy,,...,dik moc vsem

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“