čištění klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od PoloTom »

Goauld píše:Tu izolaci stačí odhrnout, jenom tu pravou část a zespoda uvidíš dva šrouby na takovym trochu zakulacenym plastu, to je ten deklik, nad ním je hned ventilátor, takže prostě dekl pod ventilátorem.

Seš slepej slepoň, anebo nevím kam se díváš sakra už :lol:
Kurnik tak to mě nadzvedlo ze židle. :mrgreen: Letím se tam tedy podívat, jinak se neznám.
:P :P Heurééka už jsem to našel.Jsem slepejš. Myslel jsem že výparník bude špinavej a pokrytej plísní ale kupodivu byl úplně čistej. Desinfikovalo se loni, že by to mělo takový účinek? Přesto jsem to tam celý vypěnil a nacpal jsem to i do všech výdechů. Dík za rady.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

No vidíš, žes to našel, nejseš na tom tak hrozně :mrgreen:
Jinak výparník je vždycky čistej, pokud má auto kabinovej filtr, tak se na něho nedostane špína, ale bakterie se tam tvoří pořád, akorát nejsou vidět. De o to, že jak se na výparníku sráží voda a pak to stojí, tak se v té vodě začnou množit bakterie, vlhko je pro ně obývák. Jak je těch bakterií pořád víc, dostaneš z toho třeba rýmu, nebo zánět v krku a mylně to pak přisuzuješ tomu, že ses "nachladil" z klimatizace. Neříkám, že to nejde, ale ve většině případů toho nachlazení, je to oslabení organismu studeným vzduchem a změnou teploty a chycení virů z nevyčištěné klimy.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od PoloTom »

No tak zatím s desinfekcí moc spokojenej nejsem.Teď je z toho cítit trochu ještě vůně ale je to takovej trochu jako vlhkej vzduch no nic moc.To předtím nebylo.Ještě vyměním kabinovej filtr a uvidím.Třeba to vyvane za čas.A nebo to udělám jiným sprejem.Tohle byl pěnovej od TECTANE.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Odtiká ti dobře kondenzát z klimy ? Podívej se jestli máš pod autem kaluž, když stojíš a je zaplá už nějakou chvilku klima. Jestli ne, tak bude potřeba prošťouchnout tu odvodňovací hadičku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od PoloTom »

To jo voda odtéká.To se mi dělá až teď co jsem tam, nacpal tu pěnu do těch výdechů.Není to nijak silný ale štve mě to.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Tak jedině to zkusit pořádně vyvětrat, zapnout větrák na maximum a na režim ECON to nechat sát vzduch z venku na LO.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od AmOc1982 »

se zeptam jakym zpusebem se cisti chladivo a doplnuje manik co mi to ted delal tak zrovna nemel nejakou drahou masinu a napojoval se jen na jednu trubku u chladice stim ze to pres nejaky vetili pomalu vypustil a pak tam zapatky natlacil chladivo v takovym valci pres nejakej system ventilu s kompresorem ale je pravda ze to chladi o ted o dost lip ale vsichni rikaj zese to meni i vtom druhym okruhu a na ten on nesahal tak nevim :?: :roll:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Okruh klimaztizace je jenom jeden, akorát ventily sou v nízkotlakym i ve vysokotlakym vedení kvůli kontrole tlaků, napouští a vypouští se vždycky jenom jedním ventilem. Pokud maník věděl co dělá, tak v tom není problém, když to dělá mašina tak to akorát dělá všechno sama a mechanik se kromě napojení a odpojení hadic o nic nestará. Akorát nevím jakým způsobem se "ručně" dá oddělit olej od chladiva, aby se tam po sléze mohl dat novej. Pravda, že v dnešní době bych spíš věřil kvalitní mašině než člověku co to dělá sám ručně.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od AmOc1982 »

aha no tak to pak jo manik rikal ze tam olej nechava prototo vypousti pomalu aby olej nevylital tak uz stoho sem byl trohu nesvuj ale prej to tak dela uz 10 a nikdy zadnej problem ale moc duvery ve me nevzbudil :mrgreen: hold to priste dam do servisu kde maj nejakou poradnou masu :wink:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

On by se ten olej právě měl měnit, protože pak dýl vydrží kompresor. Vlastně ten olej je tam jenom kvůli kompresoru, ten se tím maže, nic jinyho k mazání tam není. Ale sama ta chladící náplň, je taková směs freonových plynů, která sama o sobě dobře maže, olej je tam jako podpůrná látka mazání.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od AmOc1982 »

jasny chapu no tak to snad vydrzi do pristiho roku stejnak ji zapinam jen jednou za uherak radsi si otevru oknka nez si pustim klimu :mrgreen: diky za vysvetleni :wink: nebo da se tam ten olej dodatecne napustit aniz bych musel zase nechat chladivo vypustit ?
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Pokud je tam ten starej tak ne, musí se to od sebe oddělit a pak napustit novej olej s chladivem. Opravdu je na to nejlepší pořádná mašina, ta to chladivo přesně zváží a vyčistí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od AmOc1982 »

tak pro priste vim ze mam radsi ject do servisu kde na to maj poradnou masinu nez k monterovy od vedle :mrgreen: diky ta info
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

S mašinou to umí aji mechanik v pneuservisu, ale doporučuju spíš firmu co se tím zabývá a nedělá to jenom jako že to umí. Nebo prostě někdo prověřenej od koho si málo lidí stěžuje :)
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
MirdaVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 444
Registrován: 09.08.2009 14:17
Bydliště: Olomouc

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od MirdaVW »

Při každém plnění by se měl dat olej,pro mazání kompresoru a pro ochranu součástí klimatizace,proti korozi a oxidaci. Jedno naplnění bez oleje nevadí, ale doporucuje se to .

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“