Startovanie 1.8T

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
matisko77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.03.2008 20:17
Bydliště: Jihlava

Startovanie 1.8T

Příspěvek od matisko77 »

Ahoj. Viem ze problem startovania tu je rozpisany, ale na mna sa nehodilo nic. Rano aj ked je vonku 22 tak pri prvotnom startovani mi motor ide ako keby na tri valce. Nechce sa mu. Potom asi za 3-4s sa to vyrovna a uz je to ok. Niekedy sa stane ze aj zhasne a druhy start je uz vzdy OK. Pocas dna to je uz OK. Len vzdy ten ranny start. Vag nehlasi ziadne chyby filtre menene sviecky mam tiez nove. Klapku som vycistil a aj nastavil.
Obcas sa pise, ze to sposobuje chybne cidlo chladiacej kvapaliny, pripadne vaha vzdchu. Ale vag nepise nic. Pamat zavad 0chyb.
Stretol sa stym niekto niekdy?? D.
Jedna sa o 1.8T AEB-97.
D.

lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od lados350 »

mam podobny problem,kdyz rano nastartuju tak musim hned pridat plyn jinak se motor sam od sebe zadusi,jakmile se trochu ohreje tak je vsechno v poradku,VAG nehlasi nic a motor mam ten samej jako ty,byl jsem s tim u mechanika a rikal ze to muze delat tak tisic veci,behem tydne se na to ale mrkne poradne tak dam vedet

matisko77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.03.2008 20:17
Bydliště: Jihlava

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od matisko77 »

Tak skusal som robit kontrolu lambda sondy, kontrolu snimacou chladiacej kvapaliny aj nasavaneho vzduchu podla VIS3. A aj vahu vzduchu. Len neviem hodnoty presne tej vahy moj motor tam neni presne. Robila sa aj kontrola skrtiacej klapky kontrola potenciometra, kontrola spinaca volnobehu a vsetko OK.
Uz neviem co skontrolovat. Este kuknem sviecky a prestriekam kontakty:))

Petr100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 03.02.2008 20:27
Bydliště: Dolní Roveň

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od Petr100 »

Mám ten samej problém-akorát že mám motor ADR 1.8 20V.Zatím jsem měnil vzduchový filtr,váhu vzduchu mám novou,škrtící klapku jsem seřizoval ale zatím nečistil.Nevím jestli by to nemohlo být taky paliv. filtrem nebo pal. čerpadlem.Zatím jsem na to taky nepřišel, tak budu rád za každou radu.

Petr100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 03.02.2008 20:27
Bydliště: Dolní Roveň

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od Petr100 »

Tak dnes mechanik opět vše prošel a nic.Říkal ať netankuju u Globusu apod. a prodal mi ještě aditiva do benzinu.že prý spoustě lidem tohle pomohlo.Jedinou závadu mu to psalo ,,Dosažena maximální hodnota volnoběhu" a to prý je nic neříkající údaj.

matisko77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.03.2008 20:17
Bydliště: Jihlava

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od matisko77 »

Tak dneska som pocas dalsieho skumania prisiel na skrat. Najskor som kukol vsetky poistky vytiahol a dal spat. Vyskusal vsetky spotrebyce ci udu ako maju. Az som nasiel problem na vyku palivovej nadrze. Celu dobu to skratovalo. Takze neviem co je zle. Bud tlacitko alebo motorcek. Som to odpojil a rano uvidim. Ale nepredpokladam ze by to malo taky velky vpliv na napatie v aute.
Zatial nic viacej:))

lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od lados350 »

ja sem furt tam kde jsem byl,mechanik nic nenasel.Zkusim vymenit palivovy filtr ale myslim ze to nebude ta pricina

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od johnns »

Připojuji se s podobným problémem. Motor ADR 1.8 20V. Ranní start= cca 30 sec. nepravidelný chod (přidáním plynu se to ještě zhoršuje - klesají otáčky - někdy i chcípne). Po půlminutě vše ok a další starty během dne 100%. VAG hlásí pouze "podkročení směsy".
Teplotní čidlo vody ok, filtry (benzín, vzduch) nové, svíčky nové, škrtící klapka vyčištěna a seřízena, váha vzduchu prostříkána, ale bylo mi řečeno, že není nijak měřitelná. Problém přetrvává. Na vyloučení závady na váze vzduchu je prý nejlepší půjčit si ji z jiného auta. Takže zatím funguji tak, že po studeném startu jej nechám cca 40 sec. běžet na volnoběch a pak je vše ok. Normální to ale není a snad na to přijdeme. :)

miropele
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.06.2010 12:45
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od miropele »

zdarec ja jsi myslím ze by to mohl delat i zaprasenej palivovej filtr kazdy ho tam ma urco jeste puvodni a nebo regulator tlaku paliva kdyz je vse ok jak rikate.

Uživatelský avatar
PetrS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od PetrS »

Bohužel mám stejný problém. Navíc to dříve dělalo jen při studeném startu a vekovní teplotě mezi 10 a 20 °C, v zimě pohoda, v létě taky. Teď se to zhoršilo. Stejný projev, chod jak na 3 válce, přidání plynu to dusí. Volnoběh kolísá jako by se topřepínalo do nouzového režimu a zpět. Po 40 sekundách to přestane. Evidentně se něco ohřeje, ale co ? Voda nebo lambda.
Mám letos po výměně svíček, filtru vzduchu, paliva, vložky paliv. pumpy, regulátor tlaku zkoušeli měnit, původní je snad už jen teplotní čidlo vody a lambdy. Nalítáno asi 235000km. VAG píše druhým rokem sporadické vady - chudá směs a jedna lambda vykazovala horší hodnoty, ale řekli mi, že to ještě jde. Pokud to někdo spolehlivě vyřešíte, pošlu flašku a ještě ušetřím za metody pokus omyl. díky

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Startovanie 1.8T

Příspěvek od johnns »

miropele píše:zdarec ja jsi myslím ze by to mohl delat i zaprasenej palivovej filtr kazdy ho tam ma urco jeste puvodni a nebo regulator tlaku paliva kdyz je vse ok jak rikate.
Palivovej filtr je taky novej :?
Jinak jak píše PetrS, taky mi VAG hlásí sporadicky chudou směs.
A teď, když je z rána větší zima, tolik se to tolik neprojevuje - je to o dost lepší. Což by na tu směs poukazovalo. Je větší zima - dává víc paliva na start a teplotní rozdíl se stírá. Z jakých všech čidel vlastně snímá údaje na vytvoření startovací směsi?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“