Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

libor.lipo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 27.12.2009 22:35

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od libor.lipo »

Ahoj,
protože jsem zaznamenal, že se někteří ptají jaké jsou změny a jak vypadají jednotlivé obrazovky atd., připojuji deutsche.pdf (11,8Mb) soubor s popisem obrazovek. Jde sice o 26** , ale u 28** jsem zatím žádné změny nenašel. Pokud jsou dejte vědět!
:-)

http://www.megaupload.com/?d=0P2VO1YK

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od lukasko144 »

Je to 2680 - 2688 a nie 28** .
Ja som prisiel na super vec, ktora sa urcite zide a to, ze do hidden menu sa uz nemusi chodit po pol hodinovom zamknuti auta a nekonecneho drzania tlacidla SETUP hned po zapnuti RNSky, ale staci kedykolvek dlhsie (cca par sekund) podrzat toto tlacidlo a do toho skryteho menu vas to hned hodi.. Teda aspon mne to tak fungovalo.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

budik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.01.2010 12:48

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od budik01 »

Pls uplny lama dotaz kde v RNS zjistim jakou verzi tam mam FW a pripadne jake mapy jsou tam naistalovane? je tam najaka obrazovka system. informaci nebo jak se to da zjistit..

omlouvam se jeste jednou za tenhle primitivni dotaz,ale nejak sem to tady nedoklikal..

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od cosby »

Ještě jedna info.Po přeflešování na 268X dojde i základnímu kódování,takže pokud máte auta dovybavena(MF Whell,Aux,DC,Dynaudio atd,je potřeba nově kódovat.

libor.lipo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 27.12.2009 22:35

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od libor.lipo »

Ahoj, poradíte někdo , jak "vymazat" mapy z paměti RNS510?
díky :?:

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od cosby »

normálně nijak.Máš li novější,starší tím přehraješ.
jinak novým flashem 268X vymažeš vše co v navi je(mapa,MP3) nebo přes tovární SW formát HDD

jirkadj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.07.2010 14:09

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od jirkadj »

Zravím všechny zasvěcený lidičky , s prosbou.
Měl jsem do ted od roku 2006 na svojí Octávii NAVI NEXUSE , a nyní jsem povýšil na Columbuse 2009. (hned si mám zase s čím zase hrát:)
Něco sem se již dočetl,ale mám samozřejmě spoustu dalších otázek..

1. Samotný Columbus mi chodí parádně je to brend/green Škoda + mám i odblokovbaný obraz za jízdy.
Ale PROBLEM tkví v tom že mi na mojí Octavii 2006 nejde MAXi-DOT s tímhle novým Columbusem r.2009 (na Nexusce mi to fungovalo normálně) ..
(Byl jsem na VAG a neporadili si s tím!) - nevíte někdo jde to vůbec? - má s tím prosím někdo zkušenost? ...(Hodiny a kodování s Ř.J. vozu komunikuje)
Komunikace mezi ř.j. a Navi tedy nějaká probýhá , tak nevěřím že budu potřebovat jiný gateway" - jen kvůli Maxi-Dotu
(Chápal bych to kdybch chtěl multifunkční volant ,ale ten já nemám , mám jen MAxi-DOT)

3. Postup instalace FW, a čeho se vyvarovat!

4. Jak si zjistím skutečný typ FW nahrané unitř ? - kde je to v MENU napsané?

5. Jak zjistím v MENU Columba" jaký mám MAPY uvnitř? - nikde jsem nenašel v MENU verzi/rok mapy jakou mám skutečně nahranou..

6. Jak zálohuju MAPY? a důležitý věci před změnou FW (Nešlo by také uďelat si zpětnou zálohu MAP a FW - třeba tím že HDD vyjmu - vložím k PC do rámečku ,a udělám si proste IMAGE disku?)

7. Jak-to že můj Columb" ukazuje celkově HDD jen 20GB , a jiné mají taky celkově 30GB

--------------------------------------------------------------------------
Méně důležité otázky:

8. Bude někdy ve vzdálené budoucnosti (třeba v roce 2030 umět vestavná origo navigace taky DivX ? , a nebo alespoň MPEG1/2 )

10. Půjde mi někdy i telefonování přes Bloototh s mobilem v kapse? ,nebo je na to nutný zase nějaký další GSM modul? Jak spáruju s NAIVI oklní bloototh zařízení.
( jiné přenosné navi s blooth s mobilem umí).

11. Šla by mi na tom někdy teoreticky i zadní kamera - nikde v menu jsem nenašel možnosti (takový to autíčko":) ... aktivuje se to tedy až po připojení kamery?

PS: jak poznám co mám vůbec za typ/číslo výrobku? - na bedně je napsáno jen Columbus ,ale nikde ani zmíňka o tom že se jedná o typ 510 :)
Dále na štítku: HW = H11 , SW = 1164 ,a kód 3TO 035 680¨ (podle T" je to nejspíš původně pro Superba)
Naposledy upravil(a) jirkadj dne 06.08.2010 09:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od maxipes6 »

1 & 2. Ak si navigaciu nakodoval, malo by to podla mna ist.

3. Tu by si mal najst, ako naistalovat novy firmware a co ho sa vyvarovat: http://www.my-gti.com/2291/volkswagen-r ... -2766-2768

4 & 5. Pri starte navigacie (ako nabieha uvitacia obrazovka) stlac a drz tlacidlo SETUP, najpr ti nabehne normalne nastavenia, stale drz SETUP, potom ti nebehnu nastavenia FM a AM, stale drzis SETUP a mala by ti po chvili nabehnut obrazovka (Hiden Menu), kde mas verziu FW a map. Ak ti nenabehne ta Hiden Menu, tak ho nemas aktivovane.

6. Mapy si stiahni z internetu. Ak dobre viem, tak z navigacie nejdu vytiahnut.

7. Navigacia ma 30GB HDD ale tebe ukazuje 20GB na tvoju hudbu. 10GB tebe neukazuje, lebo su urcene pre mapy a navigaciu.

8. DivX neviem ci bude podporovat (mohla by) a MPEG1/2 je podla mojich skusenstii klasicky DVD frmat (mozno sa mýlim).

9. Ked si nahras do navigacie FW podporujuci Hlasove ovladanie a dorobis do auta mikrofon tak ti pojde hlasove ovladanie a pudes ho spustat tlacidlom, ktorym si teraz opakujes pokyny navigacie.

10. Ak chces Bluetoth v navigacii, tak si musis dorobit GSM modul.

11. Ak si dorobis parkovaciu kameru, tak akonahle zaradis spiatocku, tak ti pojde kamera.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

jirkadj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.07.2010 14:09

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od jirkadj »

Co se týká HDD , já měl možnost volit mezi dvěma Columbama - ale ten první měl vidět 30GB (zaplněno asi 7GB)
Pokud má moje navi 10GB skrytých (pak je nejspíš HDD rozdělený ?) a po přehrátí FW zmizí jen MAPA ale MP3 zůstanou , a nesmaže se všechno - podle mě ? (ale to taky nění důležitý: )

Co se týká DivX - nevěřím že by kdy dokázali výrobci tenhle formát aby jim v Columbu šel :)
Co se týká MPEG2 - ano to je DVD formát , ovšem na DVD mediu jeto tam uspořádané trochu jinak.
Ale ještě vyzkouším samotný MPEG2 (tedy mpeg DVD formát s konstatntním birate!) - třeba digital GRAB z TV Karty na PC - ale pochybuju že to Columb " vůbec uvidí ?
[/color]
......................................................................................
Mezi tím se ale moje priorita trochu změnila.
Samotný Columbus mi chodí skvěle + má i odblok jízdy ,ale to už jsem zmiňoval..

1. potřebuju jen rozchodit k navigaci jen ten MAXI-DOT (park senzory , ani nic jinýho neřeším !)
Columbus je z roku 2009 , a Octavia z roku 2006 - hodně lidí mi ale psalo že budu nejspíš potřebovat nový GATEWAY (tedy ten modul co je u nohou pod volantem)


----------------------------------------------
[quote="maxipes6"]1 & 2. Ak si navigaciu nakodoval, malo by to podla mna ist.

3. Tu by si mal najst, ako naistalovat novy firmware a co ho sa vyvarovat: http://www.my-gti.com/2291/volkswagen-r ... -2766-2768
Naposledy upravil(a) jirkadj dne 06.08.2010 09:39, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od global »

Ak maš spravne nakodovanu RNS a na maxi nejde, tak to bude GW. Ale uisti sa ci nemas nahodou zapnuty BAP protokol v kodovani RNS. u starych budikov musi byt vypnuty. Byte 7 bit 7
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

jirkadj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.07.2010 14:09

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od jirkadj »

Dotaz taky se vám navigace jakoby zapne zesilovač = mírně ale trvale šumí v repráčcích i když je vypnutá (a občas skvrká" v ní cosi? asi HDD)
Nevím jestli mi to nedělá celou noc (to by mi vybíjelo baterku!) - to jsem ještě nezjištoval asi si stáhnu okýnko a přijdu to zjisit (parkuju naštěstí v garázi :)
Ale možná je to jen když jen otevřete dveře u auta?

A PS3: zdá se mi že mi u C" vůbec nejde GALA (u Nexusky bylo GALA znát!) - může to mít souvislost s tím že zatím nekomunikuje s MAXI-DOTEM ?
Naposledy upravil(a) jirkadj dne 06.08.2010 09:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od maxipes6 »

- Nie. Navgacia nema ziadny GSM (Bluetooth) modul, aj ked v nastaveniach Mediach je volba zaput Bluetooth Audio.
- Presne. Po prehrati FW (niekedy sa musi este hlasove ovladanie nakodovat pomocou VAG) bude fungovat tlacidlo s reprakom ako tlacidlo s mikrofonom.
- Po prehrati FW sa podla mojich skusenosti zmazu vsetka data: aj mapy, aj MP3.

2. To "skvrkáni" v navigaci je HDD a ventilator, co ho chladi.

3. GALA sa mi zda, ze u tychto novych radii nieje az tak poznat.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

jirkadj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.07.2010 14:09

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od jirkadj »

x
Naposledy upravil(a) jirkadj dne 06.08.2010 09:26, celkem upraveno 1 x.

lubost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.11.2009 21:53

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od lubost »

Zdravim,

skusal som dlhsie podrzat tlacitko SETUP, objavilo sa mi dalsie menu, ale ako tu niekde bolo spominane, ze nasledne aj verzia FW a map, ale nic take sa uz neudialo, cize asi je to u mna zablokovane.
Ale mal som po kupeni Tiguana problemy s radiom RNS 510, tak po troch mesiacoch reklamacii mi ho konecne vymenili. Nasledovalo obdobie dalsich troch mesiacov, ked mi ho davali dohromady, aby vsetko fungovalo, ako v povodnom (ked to radio neblblo). Raz neslo take tlacitko na volante, raz ma malom displeji nesla navigacia, nastavenie radia atd... Vzdy nieco instalovali, auto aj cely den bolo v servise a komunikovali s technikmi v BA a nic.
Takze mam obavy, ze keby som teraz vlozil to najnovsie CD s FW, ako by to dopadlo. Moje sklamanie z noveho radia, na ktore som sa velmi tesil, bolo obrovske. Pouzival som dovtedy rozne navigacie (iGo, Sygic, Nokia...) a vsetky boli ovela-ovela lepsie, ako to, co som dostal vo vozidle (bola to V3 verzia). Postupne som sa naucil nahravat si novsie mapy, tak kazdou verziou je to trosicku lepsie, ale stale obrovska neaktualnost v mapach (dialnicny usek okolo Popradu som stale na poli, pritom uz dva roky je to otvorene) a ine. Ked si pustim iGO v mojom HTC HDD s Liskou, tak ma aj spravne znaviguje, aj sa zasmejem...
Chyba mi v radiu moznost napr. zapnut nielen dopravny servis, ale aj News, cize ked idu spravy, aby sa prehravana hudba vypla a preplo na tie spravy. Mnohe radia vysielaju aj texty, ktore sa zobrazuju uz aj v tych najlacnejsich radiach...
Privital by som nejakeho skuseneho technika, ktory by mi pomohol s novsim FW, pripadne ak viete o nejakom module, ktorym by bolo mozne sledovat DVBT vysielanie... aj ked to skor vidim na nejake prenosne zariadenie, ktore napojim na video vstupe, ked bude odblokovany obraz...
Jazdim prakticky po celom severnom slovensku, od KE, PO, VV, SK, BJ, SL, PP, LM, RK, NO, TS, DK, ZA, KM, BY, PU, BB, ZV... takze ak by sa niekto v tomto okoli nasiel, co s tym ma skusenosti a nepotrebuje dalsich ludi na telefone, aj na PM.

Vdaka, pekny den

Lubo

PS: Este jedna vec ma napadla - ked vlozim nove CD s FW, zobrazi sa mi na obrazovke udaj o mojom terajsom FW a nasledne mozem instalaciu zrusit? A asi uplne blba otazka - neda a terajsi stav odzalohovat, ze keby nieco, tak to vratim do takeho stavu, ako pred instalaciou FW?

Uživatelský avatar
Slimák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 02.03.2009 17:53

Re: Nový FW pro RNS 510 2880-2888

Příspěvek od Slimák »

Minulý týden jsem flashnul FW 2760 s upraveným souborem EURPQTO.WSH, který odemkne service menu. Nemám VAG, tak to byla jediná možnost, jak se k menu dostat. Funguje to parádně.http://www.youtube.com/watch?v=XD130N8Zbwg
Slimákovo Polo - Bulík GTI AW 2018
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=350040

Odpovědět

Zpět na „Navigace“