Auto škube někdy

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Martin46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2010 21:08

Auto škube někdy

Příspěvek od Martin46 »

Zdravím , mám takovej dotaz když někdy přijdu k autu ,nastartuju tak to jde jako by na 3 válce ,a po klepnutí plynu tak se zvuk srovná a je to v pohodě. A po cca 500 metrech jedu kde mam křižovatku tak když vyřadím ,tak mi to zhasne. A taky když jsem přijíždel k zátočině a podřazoval jsem na menší stupen ,a tak my vyhoupli otáčky a spadli a slo mi těžko řidit s volantem jako by to mělo cenu zhasínat. A ted ještě mi to dělá když řadím třeba z 1 na 2 ,a přidám plyn ,tak to poškubne a jede to .Pak zase dám 3 přidám ,škubanec a jede to.. Dělá to jen někdy.A auto když zastavím tak habrují otáčky nahoru dolů. Ted jsem čistil škrtící klapku a ty otáčky asi se zlepšili ,ale zase kdyz jedu ,a chci přeřazovat tak to drží víc otáček a když zastavím tak po chvilce to padá na těch 8. A to škubání mi ještě někde párkrát udělá ..nevíte čím by to mohlo být ?Fakt už si nevím rady :(

Uživatelský avatar
hybrid.hp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 08.07.2010 20:11
Bydliště: Varnsdorf

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od hybrid.hp »

Martin46 píše:Zdravím , mám takovej dotaz když někdy přijdu k autu ,nastartuju tak to jde jako by na 3 válce ,a po klepnutí plynu tak se zvuk srovná a je to v pohodě. A po cca 500 metrech jedu kde mam křižovatku tak když vyřadím ,tak mi to zhasne. A ted ještě mi to dělá když řadím třeba z 1 na 2 ,a přidám plyn ,tak to poškubne a jede to .Pak zase dám 3 přidám ,škubanec a jede to.. Dělá to jen někdy.A auto když zastavím tak habrují otáčky nahoru dolů. Ted jsem čistil škrtící klapku a ty otáčky asi se zlepšili ,ale zase kdyz jedu ,a chci přeřazovat tak to drží víc otáček a když zastavím tak po chvilce to padá na těch 8. A to škubání mi ještě někde párkrát udělá ..nevíte čím by to mohlo být ?Fakt už si nevím rady :(
Zkus jít k někomu na VAG, určitě to bude čidlo otáček vačkového hřídele, já měl ten samej problém, vyměnil jsem čidlo na klikové hřídeli a nepomohlo to, vyčistil jsem škrtící klapku a udělal základní nastavení a zlepšilo se to, ale pořád to není ono. Budu muset koupit ještě to čidlo na vačku, ale stojí cca 2500,- VAG totiž napíše čidlo klikového/vačkového hřídele a teď si vyber který.

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od chasnik »

než budete cokoliv měnit, zkuste si do nádrže nalít svinstvo na čištění palivové soustavy- hodně mi to pomohlo

Martin46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2010 21:08

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od Martin46 »

Díky ,zkusil jsem natankovat 98 natural tak uvidím.. Ale to na pročištění taky koupím asi

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od chasnik »

98 tam nemá smysl lít, to už spíš v-pover. Prostě potřebuješ něco, co to svinstvo prožere a ne jen potlačí

Martin46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2010 21:08

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od Martin46 »

Takže mám zkusit W-power ? No mně to ted na neutrál někdy když přidám plyn ta kse to jako by dusí..

lukymouka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.03.2008 14:19

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od lukymouka »

Dělalo mi to samé.. Trápení haba děj..:o/ Děs běs hrůza.. Doporučil bych! Jestli jsi čistil klapku a nic, tak vyměň váhu vzduchu.. Nebe a dudy kamaráde!

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od chasnik »

zkus tu váhu napřed odpojit, tak poznáš, jestli je dobrá, nebo ne
zkus tam nalít ten čistič a v-power (tak půl nádrže, ať je to koncentrovanější)
pak se mrkni, jestli nemáš prasklou hadici od klapy k váze.
Dělal jsi základní nastavení po čištění klapy? Je to tu furt dokola...
Jestli nemáš vag, tak odpoj na půl hoďky baterku

GtiGtd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.04.2009 20:50
Bydliště: Beroun,Rakovnik

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od GtiGtd »

ahoj,mam ten samej problem...motor 1.6SR. v prace mame VASe tak jsem to mel napichly,vycistena a serizena klapka a VASil pise regulace sondy lambda-spodni hodnota dorazu,bohata smes. tak jsem dal novou lambdu a nic se nezmenilo...
Pisete tu ze cidlo otacek na vacce by to mohlo delat ale to by bylo vypsany v chybovce.
na co se tedy jeste zamerit?
Silver G4 TDI 110 kw Highline lowrider

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od xerxes »

pokud jsi měnil lambdu a je to samé tak tp je divné že se to nezměnilo ještě kukni na vahu vzduchuto čidlo otáček by na to nemělo mít vliv :roll:

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od chasnik »

od kdy má lambda spodní doraz????
lambda-spodni hodnota dorazu,bohata smes. tak jsem dal novou lambdu
Nespletl sis pojmy s dojmy? Měnil jsi klapku, nebo lambdu?

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od raduzzz »

lambáda myslím má, ale ať nekecám, klapka má určitě
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od chasnik »

no podle mě je to spíš chyba klapky- pokud má špatný spodní doraz, tak si tak třeba vstřikne víc benálu a pak lambáda vyhodí hlášku - bohatá směs..
to GtiGtd - máš ještě tu lambdu, nebo jsi ji ekologicky zlikvidoval?

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od raduzzz »

přesně tak, klapka rozšachuje další řídící členy, ty sou z toho pak na prášky (lambda)
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto škube někdy

Příspěvek od chasnik »

už jsem se po výměně půl motoru přesvědčil, že opravdu to někdy nemusí být tím, co ukáže VAG - mnohdy ukáže důsledek, ale ne příčinu...
Víz třeba EGR, který se tu dneska řeší
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=163379" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“