přehřívaní motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
capodecino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 16.03.2008 21:36
Bydliště: CHEB

přehřívaní motoru

Příspěvek od capodecino »

O víkendu jsem si čistil klapku motoru, kterou jsem komplet demontoval. Den na to, kdyz jsem jel tak teplota stoupala. az na 130 kdy jsem uz stal a vypnul motor. Myslim, ze tam je asi vzduchova bublina. Co s tim? Dnes zkusim vypustit ventilem pod chladičem a pak to neliji zpet.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od bear »

capodecino píše:O víkendu jsem si čistil klapku motoru, kterou jsem komplet demontoval. Den na to, kdyz jsem jel tak teplota stoupala. az na 130 kdy jsem uz stal a vypnul motor. Myslim, ze tam je asi vzduchova bublina. Co s tim? Dnes zkusim vypustit ventilem pod chladičem a pak to neliji zpet.
čistil jsi klapku a do chladiče se ti dostala vzduchová bublina Obrázek, hoší poslední dobou víc než obdiv :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pokud ti auto doopravdy vaří tak termostat, pokud nevaří tak teplotní čidlo

Uživatelský avatar
capodecino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 16.03.2008 21:36
Bydliště: CHEB

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od capodecino »

termostat jsem měněný nedávno a do doby než vyndal a nandal throtle valve jsem měl devadesat stupnu

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od bifur »

Aj tak to nemusi mat suvis, nahoda je blbec.. :wink: Klapka fakt nic nema s chladenim. Prehrieva sa ti to auto naozaj, alebo len blbnu budiky? Nemohol si nejak zavadit za kabelaz co ide k cidlu teploty? Skus odpojit konektor a znovu zapojit. Inak hodit na VAG a popozerat ci aj rj motora dostava informaciu o velkej teplote. Ak sa ti to naozaj hreje, tak sa kludne mohol seknut termostat, aj ked bol meneny..

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od bear »

jak píše bifur, i nové věci mohou být vadné.

mě tak napadlo čemu ty říkáš klapka, myslíš škrtící klapku že jo :D

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od Rom@n »

Tak já měl termostat chvilku a pos.... se auto se ohřálo asi na 120 stupňů a skončilo to prasklou hlavou. :(
Obrázek

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od DworiBak »

některý klapky jsou napojená na vodu jak 2.0 tak i 1.6 :wink:
spíná ventilátor :?: termostat otvírá :?: má voda oběh :?: pokud ne vodní čerpadlo KO

juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od juras84 »

Rom@n píše:Tak já měl termostat chvilku a pos.... se auto se ohřálo asi na 120 stupňů a skončilo to prasklou hlavou. :(
cau mam asi nejspis taky tento problem a obavam se toho.asi pred mesícem jsem delal komplet hlavu a po ujeti 800 km sem si nevsiml ze to vařilo az me upozornil olej.vymenil sem termostat,cidlo a stale se to prehříva a navic se tam tvoří velky tlak v nadobce na vodu.mam podezřeni že je to praskla hlava.fakt nevim co čím to jeste muze byt.jeste mi radili ze vodni pumpa ale tu jsem menil pred 2 rokama s rozvodama.myslite ze by se tam odlamaly ty lopatky??kazí se to často.asi me neceka nic jineho nez to odtahnout do servisu.predem dík za vsechny rady

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od Rom@n »

No mě voda tlakovala taky hadice pěkně nafouklí a pod víčkem oleje se oběvovala pěna. Ta vodní pumpa je pravda že ty lopatky odchází ale většinou už se dávají kovové a ty jsou v pohodě umělé se mi taky ulámaly.
Obrázek

juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od juras84 »

Rom@n píše:No mě voda tlakovala taky hadice pěkně nafouklí a pod víčkem oleje se oběvovala pěna. Ta vodní pumpa je pravda že ty lopatky odchází ale většinou už se dávají kovové a ty jsou v pohodě umělé se mi taky ulámaly.
tak to doufam ze to bude ta pumpa jinac uz predem poptavam novou hlavu na 1,4 16v (levne :-))

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od xerxes »

juras84 píše:
Rom@n píše:Tak já měl termostat chvilku a pos.... se auto se ohřálo asi na 120 stupňů a skončilo to prasklou hlavou. :(
cau mam asi nejspis taky tento problem a obavam se toho.asi pred mesícem jsem delal komplet hlavu a po ujeti 800 km sem si nevsiml ze to vařilo az me upozornil olej.vymenil sem termostat,cidlo a stale se to prehříva a navic se tam tvoří velky tlak v nadobce na vodu.mam podezřeni že je to praskla hlava.fakt nevim co čím to jeste muze byt.jeste mi radili ze vodni pumpa ale tu jsem menil pred 2 rokama s rozvodama.myslite ze by se tam odlamaly ty lopatky??kazí se to často.asi me neceka nic jineho nez to odtahnout do servisu.predem dík za vsechny rady
měnil jsi i těsněni pod hlavou nebo jsi použil staré?někteří aparati použijou staré a pak se diví :roll:

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od chasnik »

1. se studeným motorem zkus nastartovat
2. počkej, až se zahřeje na 90°C (popř. to projeď třeba kilák, ale pomalu a v točkách)
3. omacej hadici, co jde zespodu chladiče
- pokud je "studená", je v háji termostat (věř, že už mám na autě asi šestý)
- pokud je teplá, je termostat OK a je třeba hledat čidlo :) - napíchnout na VAG a koukat na teploty

juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od juras84 »

luki píše:
juras84 píše: cau mam asi nejspis taky tento problem a obavam se toho.asi pred mesícem jsem delal komplet hlavu a po ujeti 800 km sem si nevsiml ze to vařilo az me upozornil olej.vymenil sem termostat,cidlo a stale se to prehříva a navic se tam tvoří velky tlak v nadobce na vodu.mam podezřeni že je to praskla hlava.fakt nevim co čím to jeste muze byt.jeste mi radili ze vodni pumpa ale tu jsem menil pred 2 rokama s rozvodama.myslite ze by se tam odlamaly ty lopatky??kazí se to často.asi me neceka nic jineho nez to odtahnout do servisu.predem dík za vsechny rady
měnil jsi i těsněni pod hlavou nebo jsi použil staré?někteří aparati použijou staré a pak se diví :roll:
ne daval jsem samozrejme vse nove včetne šroubu.uz je to vyřešeno:-) bylo to prasklym hrdlem termostatu.termostat se v nem seknul a tudiž se nemohl otevřít a držel vodu v motoru.po vyhozeni termostatu vše funguje jak má:-))

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: přehřívaní motoru

Příspěvek od pajice »

zkontroluj vicko na expance ... zda nemas jen zmuchlany "o" krouzek ... a zkontroluj zda vicko funguje jak ma jestli ma moznost si odfouknout ... melo by byt pohyblive ... pokud neni bude ti to zarucene varit
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“