Pomoc s ABS ESP

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Ervin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.07.2010 09:56

Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od Ervin »

hľadam rady pre riešenie môjho problému s ABS a ESP.Chcem poprosiť o radu s mojim problémom.Po výmene brzd( na základe rozsvietenia kontrolky opotrebenia )výmena komplet kotúčov a platničiek začali moje problémy.Pri jazde nad 20 km/h sa rozsvieti kontr.ABS a ESP a následne aj výstražné brzdové obloženie.Po pripojení na diagnostiku ukázalo čidlo otáčok vpravo v zadu.Čidlo sa vymenilo a po 2 dńoch sa všetko zopakovalo akurát diagnostika vykazuje snímač tlaku brzd.V servise škúšali všetky varianty mám nové čidlo ABS,Abs pumpu,snímač brzd nad pedálom,predné brzdové hadičky,kabeláž ku abs čidlu,hlavný brzdový válec,je tam aj druhá riad.jednotka z inej jazdenky,opakovane odvzdušnenie brzd a stále nič nepomáha.Nikdy sa to nerozsvieti pri prvom naštartovaní až pri opakovanom.Som už zúfalý.Ak by ste niečo vedeli poradiť budem vďačný.jedná sa o A4 Avant 2000 automat
Z Vagu udáva tento problém
Pondìlí,26,Èervenec,2010,16:27:53:600 44
VCDS verze: SVO 908.2
PROFAM s.r.o.
Adresa 03: ABS brzdy Labely: 8D0-907-389.lbl
Objednací èíslo øídící jednoky: 8D0 907 389 D
Systém a/nebo verze: ABS/ESP front D36
Kódování: 04257
Èíslo dílny: WSC 10113
Nalezena 1 chyba:

01435 - snimac tlaku brzdy (G201)
27-10 - neverohodny signal - Sporadická

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od Pilotek »

Ak vies anglicky, postuduj tu:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01435" onclick="window.open(this.href);return false;

Nastavili ste ten snimac brzdoveho pedala, ked ste davali novy? Viacerym tuto chybu sposoboval prave snimac brzdoveho pedala.

Alebo mozno len potrebujes urobit Zakladne nastavenie (Basic Setting) snimaca brzdoveho tlaku G201. Snimac by sa mal nachadzat vnutri ABS jednotky. Zatial sa mi nepodarilo vypatrat ako sa Basic Setting snimaca G201 robi.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od tornado1 »

snímač tlaku brzdy je v brzdovém válci
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od Pilotek »

tornado1 píše:snímač tlaku brzdy je v brzdovém válci
Ano, na starsich rocnikoch aut moze byt G201 na hlavnom brzdovom valci (treba to tam preskumat), ale na novsich rocnikoch moze byt na alebo vo vnutri ABS jednotky.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od Goauld »

Možná je to špatně odvzdušněny, chtělo by to udělat odvzdušnění pomocí jednotky ABS. Je na to potřeba mít všechny kola ve vzduchu a VAG. Postup jak se to dělá je ve VISu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Ervin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.07.2010 09:56

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od Ervin »

Dakujem za rady ABS je odvzdušnené,na hl.brzd válci snímač nie je je z vonkajšej strany ABS čerpadla a je nový.Mám pocit že to môže byť kostra ESP
pri jazde do 2000 otáčok sa to nerosvecuje ani pri vyšej rýchlosti.

Uživatelský avatar
Kaufik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.05.2008 07:15
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od Kaufik »

ahoj mám taky problem s ABS

občas samo přibržduje aniž by se šlapalo na pedál. Jednou byla přední kola zabržděná úplně že se nedalo s autem rozjet.

Odpojil jsem tedy podtlakovou hadici, ktera vede z posilovače odfoukl, se podtlak a kola se uvolnila. Jel sem auto projet a když jsem přijížděl zpátky, tak sem cítil že přední kola zase přibržďujou, ve VAS závada snímače G201 neplatný signál.


jeste v pameti motoru zavada regulace plniciho tlaku

Copak by to mohlo byt? diky za rady
Kaufik

Ex mat LOW DAILY GII 1,3 NZ 4q in ´85, 15" BBS
Ex GII 1,6 PN CL ´91 15" Exip Mega
Ex GII 1,3 NZ 5q ´88, ATS Classic

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od matasimek »

neříkám že je to tím ale párkrát sem zažil vadný posilovač brzd, kondenzovaná vlhkost, jednou u passata tam bylo až 0,7l vody,
Jinak mně někdy kontrolka ESP svítí když mám závadu v jednotce motoru, jakože závadu výkonovou
a jednou sem měl spálenou pojistkovou desku na baterce, jedna s pojistek 30A je od čerpadla ABS.
a jednou to hlásilo " snímač počátku brzdění" dílenská příručka ukazovala na vadný posilovač, ale byl to vadný brzdový spinač u pedálu,
jinak mi ESP na G IV funguje super.

Uživatelský avatar
Kaufik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.05.2008 07:15
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od Kaufik »

tohle je konkrétně New beetle 1,9 AHL.
spínač na pedálu byl taky v závadách ten jsem vyměnil a zmizel, ale ten snímač tlaku G201 pořád vypisuje a k tomu to přibržďování předních kol.
Kaufik

Ex mat LOW DAILY GII 1,3 NZ 4q in ´85, 15" BBS
Ex GII 1,6 PN CL ´91 15" Exip Mega
Ex GII 1,3 NZ 5q ´88, ATS Classic

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Pomoc s ABS ESP

Příspěvek od matasimek »

to vidím na ten posilovač, asi je ko, neodfoukne podtlak a tím zustane brzda jakoby zmačkla....

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“