v5 vysavač za studena

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
charduz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 05.04.2009 08:54
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

v5 vysavač za studena

Příspěvek od charduz »

zdarec všici chtěl bych se jenom zeptat když za studena nastartuju ,tak se mě zapne někde vedle motoru náke vysavač asi po minutě se vypne a pak už nic, předtim to dělalo jenom občas ted je to pravidelný za studena.někdy kvuli němu klesnou při startu i otáčky a motor zdechne jak kdyby byl přetiženej .nevite někdo mám pocit jestli to neni náký odsávání nebo filtr ucpanej .díky za rady,kdyby někdo věděl na co to tam je a jak to má správně fungovat,tak by se mohl se mnou o to podělit byl bych mu vděčnej.díky :D

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: v5 vysavač za studena

Příspěvek od avalancheno1 »

Čus, mě to dělá taky při každym studenym startu, má to zvuk jako když se roztáčí turbína u proudovýho letadla.. Údajně je to nějaká konina na recilkulaci spalin. Ale niky mi to motor neudusilo, běží normálně 1000-1100ot/min. Byl jsi na VAGu?
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
charduz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 05.04.2009 08:54
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: v5 vysavač za studena

Příspěvek od charduz »

vag mam doma na pc ale tam to nic nenapíše když to připojim mam dojem :D bude tam bestak nákej filtr ,kterej je zasranej slyšel sem něco o uhlikovým filtru nákým ale nevim.chtělo by to někoho kdo to vyřešil :D

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: v5 vysavač za studena

Příspěvek od avalancheno1 »

Uhlíkovej filtr je vlevo u motoru a jedinej jeho zvukovej projev je cvakání. To bude něco jinýho čeče :D
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: v5 vysavač za studena

Příspěvek od KOŠŤÁL »

žeby system sekundárního vzduchu a jeho čerpadlo? (č.15 na obrázku)

Funkce
Systém sekundárního vzduchu fouká během studeného startu (teplota chladicí kapaliny +15 °C...+35 °C) 65 sekund vzduch za výfukové ventily. Tím se výfukové plyny obohatí kyslíkem, proběhne dodatečné spalování a zkrátí se fáze zahřívání katalyzátoru. Buzení se provádí z řídicí jednotky Motronic -J220- přes relé čerpadla sekundárního vzduchu -J299- k napouštěcímu ventilu sekundárního vzduchu -N112-, přepínacímu ventilu a kombinovanému ventilu. Navíc se po každém dalším nastartování motoru (teplota motoru do max. 85 °C) asi s dvacetisekundovým zpožděním zapne systém sekundárního vzduchu na volnoběh po dobu 5 sekund a zkontroluje se vlastní diagnostikou
Přílohy
N26-0199.png
Obrázek

Uživatelský avatar
charduz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 05.04.2009 08:54
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: v5 vysavač za studena

Příspěvek od charduz »

to je sice asi ono ale mě by zajímalo ,jestli to má fičet při každým studeným startu nebo občas ,protože předtím mě to dělalo jenom někdy ,pomalu vubec a ted to dělá pokaždé a o to mi de .díky

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: v5 vysavač za studena

Příspěvek od avalancheno1 »

Předtím nebylo takové teplo. Píše 15° - 35°C Mě se to taky spouští teď při každym studenym startu. Spíš nevim proč Ti to chcípá
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
charduz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 05.04.2009 08:54
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: v5 vysavač za studena

Příspěvek od charduz »

ono to sebere motoru otáčky po startu a pak se otáčky vyrovnají a nebo to zdechne, abychto upřesnil ale když temu dám trošičku plynu tak se neuberou a jede to hned jestli neni sytič nějak opožděnej nebo nevim

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“