PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

erk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.12.2009 12:58

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od erk »

mozete poradit,
teraz som zdetekoval aut.prevodovku nahodilo mi chybu 00652 155 co je to:? Blbne mi este stale 5 rychlostny stupen

Raca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.05.2010 07:03

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od Raca »

Ahoj. Potřebuji poradit, nejlépe opravit.
Závada Sharan II Tiptronic 210t km – jako už několikrát zde: Z jedničky to řadí dál až po zahřátí.
Úplně studené (tak 2 min) to řadí taky, pak když to padne zase na jedničku používám brutální fígl – vytočím motor na 3t ot., vyřadím na N, chcípnu a hned nastartuji. Většinou to hned řadí 2st. a dál už to jde bez problému.
Olej je vyměněn cca 3x za posledních 50t km. Filtr ne. Je prý někde uvnitř. Ale i při mé první výměně byl olej OK.
Vag nic nenašel. Oxidace štekru jednotky pod baterkou řešena elektro vazelínou.
Tušíte k tomu někdo něco??? Předem díky.

Uživatelský avatar
SCULLY-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od SCULLY-1 »

Závada je v šoupátkové skříni, pokud budeš mít zájem můžu na to kouknout.
Bude se to zhoršovat až to pojede pořád na jedničku, někdo to řeší výměnou převodovky, já to většinou opravuji :mrgreen:
DIAGNOSTIKA, CHIPTUNING, (VAG,TACHO,PIN)dojezd km na budíkách,ELEKTRIKÁŘ, kompletní SERVIS vozů
specializace na Galaxy, Sharan, Alhambra :-) opravy Maxi i polodotů tel.605040040

woody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.05.2010 11:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od woody »

Ahoj všem, nedočítal jsem všechny stránky tak že jen přidám mou zkušenost. Měl jsem octávku 2.0 v automatu a teď jsem si pořídil Sharana 2.8Syncro v automatu r.v. 97 200tis najeto. převodovka dosti kopala při řazení mezi 1-2. Po zkušenostech z octávky vím že se k automatu nehlásí ani autorizovaný servis. Po debatě s opravářem automatu přidám pár rad. Věci co se občas dočtete na netu typu vyřazovat na semaforech, nenechávat běžez na volnoběh na P jsou blbosti převodovky jsou na to stavěné i tahání vleku za autem je mnohdy lepší než za manuálem. Každopádně prý... uvedené údaje o doživotní náplni jsou nesmysl jen se tím jistí výrobci i servis. olej se má měnit u starších typů po 40tis/km pokud Olej nebyl nikdy měnen jako u mého mazlika tak se většinou mění filtr a jen půlka oleje aby se neuvolnilo moc sr... a neucpal se průchod oleje. Opravdu je to o 70% lepší už to nekope. tento šikula má firmu v Sadské mohu předat číslo taky jsem ho dostal v servisu. Výměna oleje je opravdu cca 3000-4500Kč i s filtrem a prací.

bendat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.07.2010 13:57
Bydliště: Praha 10

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od bendat »

Ahoj všem, mám Sharana II 2002 Family 1.9TDi 85kW teprve pár týdnů. Ačkoliv jsem spíš koukal po manuálu, naskytla se poměrně dobrá koupě automatu s "nějakou" historií, i když, jak mi kamarád mechanik řek, ten automat je jediná sázka do loterie na celym autu. No a už se mi 2x stalo, že po startu auto vůbec netáhlo, tak jsem zkusil Tiptronic a ukazovalo to natvrdo zařazenou 4-ku, se kterou nešlo nic dělat. Auto jsem vypnul, nastartoval znova a vše OK. Olej v převodovce je novej a kontrola proběhla i na diagnostice a žádná vážnější závada nebyla objevená. Jen se ptám, jestli někdo nemá nějakou radu, nebo zkušenost? Předem díky a upozorňuju, že jsem jen obyčejnej uživatel, maximálně si přečtu návod a doleju ostřikovače. Jinak auto super - už pro rodinu nechci menší:o)

Raca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.05.2010 07:03

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od Raca »

Raca píše:Ahoj. Potřebuji poradit, nejlépe opravit.
Závada Sharan II Tiptronic 210t km – jako už několikrát zde: Z jedničky to řadí dál až po zahřátí.
Úplně studené (tak 2 min) to řadí taky, pak když to padne zase na jedničku používám brutální fígl – vytočím motor na 3t ot., vyřadím na N, chcípnu a hned nastartuji. Většinou to hned řadí 2st. a dál už to jde bez problému.
Olej je vyměněn cca 3x za posledních 50t km. Filtr ne. Je prý někde uvnitř. Ale i při mé první výměně byl olej OK.
Vag nic nenašel. Oxidace štekru jednotky pod baterkou řešena elektro vazelínou.
Tušíte k tomu někdo něco??? Předem díky.
Tak ještě přece jen se něco našlo v paměti závad:
0108 Elmg. ventil regulátoru tlaku - Přerušení/zkrat na plus
028C Sledování zařazeného stupně - Nevěrohodný signál
Ostatní je stále stejné. Poraďte, nebo kdo se na to cítí - opravte!

fire83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.08.2010 07:41

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od fire83 »

Ano, měl jsem tentýž problém. Oprava 35 000. Řadilo až po zahřátí

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Ahoj,
dneska jsme prohlíželi pamět závad a vypsalo to chybu na SVORCE 3 automatické převodovky. Nevíte co to znamená? Řadí to normálně, někdy to výrazněji kopne při řazení na D či R.
Dík MAKO
MAKO

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Už se to neukázalo a funguje normálně. Zjistil jsem, že se dá automat nastavit na 3 úrovně řazení, sportovní - tovární - ekonomické. Zůstávám u ekonomické verze :D
MAKO

Uživatelský avatar
Demolischnmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.03.2008 11:23

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od Demolischnmen »

zdar mam pasika B5.5 2004 4x4motion 132kw automat a mam problem se sekvencnim razenim nahoru.spinac nereaguje ve VAG.Podrazovat jde ale nahoru kvalty nejdou.Jinak na D to radi uplne v pohode.tak jesli jste se stim uz nekdo nesetkali zkusel jsem rozebrat radici paku ale zadny snimace nenasel.tak kbyby nekdo mel nejaky zkusenosti tak se o ne podelte dikec

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od Shemik »

Jak jsem Ti psal v SZ, nevim kde presne se nachazi, pac mi to tehdy delal nekdo jinej, ale mohl by to byt ten spinac-volic tiptronicu. Ja mel uplne zpocatku problem, ze mi tiptronic nereagoval na rucni razeni a pak jsme zjistili, ze tam ten volic uplne chybel. To co popisujes, bych odhadoval na zavadu prave tohoto volice, ale snad tu bude nekdo kdo se vic vyzna 8)

Jakr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.03.2011 12:54
Bydliště: Brno

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od Jakr »

Mám stejný problém, jako několik uživatelů převodovek VW AG5 přede mnou. Neřadí za studena.

Předem děkuji za radu
Naposledy upravil(a) Jakr dne 03.08.2011 17:56, celkem upraveno 1 x.
Děkuji Jakr

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od KaCzaba »

Ahoj.pohravam si s myslenkou vymeny vozovyho parku.
Mam T4 caravelle v automatu,klasika 4 kvalt jako u SAG I.samozrejme ze jsem mel s prevodovkou problem,mjusel jsem ji nechat komplet udelat i s menicem...ted uz jezdim v pohode.
nicmene porad vaham zda jit zase do automatu.ten bych samo ze chtel jako kazdy kdo uz automatem jezdil...jenze mam opet obavy ze budu muset nechavat delat i tiptronic.
a dale co tomu rekne prevodovka pokud bych nechaval stado koni pod kapotou nejak navysit?zda radeji nesahnout po sestikvaltu...ikdyz to kvrdlani tech 6 lkvaltu me ted v my A6 docela lezlo krkem:-D
jenze v tom automatu je auto zase takovy lenivejsi....
nevim no,nevim....
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od jeff78 »

No zalezi co prave preferujes za styl jizdy. Ja uz treba pouzivam auto pouze na premisteni z mista na misto. Co se tyce zivejsi jizdy. Tak to uz mam za sebou. Zase na druhou stranu si nemohu vynachvalit ten komfort.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA AUTOMAT: tiptronic neřadil, int výměny olejů

Příspěvek od KaCzaba »

Normalni jezdeni....a obcas na dalnici zaseknout tempomat na 180,jak jsem byl zvykly z A6 :-)
Na to bude asi lepsi ten 6kvalt,hm? S caravelle jezdim do 140. Vim,ze to tyhle stary 4kvalty nemaji radi,ze se uz dost hreji a upecou se uvnitr....jak s tim tiptronicem ale?jak ten bere vysoky rychlosti?a oproti tomu sestikvaltu ma dejme tomu pri 140 otacky cca kolik? Automat/6kvalt?
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“