Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
PetasCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2008 10:48

Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od PetasCZ »

Ahoj Lidicky
Mam Polo rok vyroby 2001 a ted se mi zacala objevovat chyba motoru. Bojuji s tim uz dost dlouho mel jsem to nekolikrat v servise a nevim co s tim. Prosim o radu zda se s timto problemem nekdo nesetkal.

1. aktivace kontrolky probehla tak pred 2mesici kdy byla diagnostikou zjistena zavada vadneho ventilu zpetnych vyfukovych plynu. (zkrat na kostru sporadicka zavada) Tento ventil byl vymnenen a bylo s nim najejo cca 2000km
2. po ulynuti cca 2000km kontrolka zase sviti a motor nedrzi otacky, znovu servis vycisteni skrtici klapky zase vse ok.
3. dalsi aktivace kontrolky po 400km opet hlaseni chybneho ventilu zpetnych vyfuklovych plynu. opet v servise receno ze to jsou sporadicke zavady a ze to mue byt cokoliv. Pri pokusu o reklamaci tohoto ventilu byla zaruka neuznana z duvodu obsahu karbonu v tomto ventilu. Chyby z ridici jednotky byly vymazany.
4. vcera jsem jel po dalnici a kontrolka zacala blikat a pak zustala svitit.

Uz fakt nevim co s tim a vrazet dalsi prachy se me do toho nechce nebot nevim zda to bude met nejaky ucinek.

Diky za info

limak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.10.2007 22:38

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od limak »

Ahoj vyřešils ten problém? Mám to samé polo a párkrát se mi stalo že se mi tato kontrolka taky rožnula, ale vždy asi po pěti minutách opět zhasla. Na diagnostice se nic nezapsalo. Prosím poraď.

PetasCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2008 10:48

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od PetasCZ »

Tak jsem začal tankovat u Shell a od te doby se kontrolka už nerozsvítila. Tak ti čoveče nevím co ti bastardi na těch Benzinkach do toho lijou. :-/

Nic jineho jsem nezjistil asi to Auto chce opravdu kvalitni Benzin. ;-)

bouchačka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.10.2008 18:30

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od bouchačka »

Ahoj, mam ten samy problem s egr ventilem na POLU 2001 obsah 1litr. Ted tankuji u shelu ale chvili mi kontrolka chek sviti a pak zas třeba tyden ne. Neskoušeli jste tento ventil demontovat a vyčistit.Poradte prosim jak na to. Děkuji

Uživatelský avatar
dromy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 15.10.2008 17:44

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od dromy »

Tohle přesně nám taky dělalo, POLO 6/2001 1,0 MPI. Kontrolka motoru poblikávala, pak zůstala svítit, kolísající otáčky. V servisu z toho taky nebyli příliš chytří, ale diagnostika vyhazovala stále stenou chybu. Nějaká chybné vyhodnocení recirkulace zpalin, kdyby o to šlo, někde ten papír z diagnostiky ještě vyhrabu. Takže vyměnili snímač recirkulace zpalin a od té doby se vše v pořádku. Už nevím kolik ta sranda stála, ale myslím že něco kolem dvou tisíc.

bouchačka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.10.2008 18:30

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od bouchačka »

Mě kontrolka chek neproblikava,bud svití a nebo nesvití,otačky motoru v pořadku,nekolísají a vykon motoru taky v pořadku.Asi se zasekava egr ventil.Potřeboval by zřejmě odkarbonovat ale jak na to?

bouchačka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.10.2008 18:30

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od bouchačka »

kde je prosimtě ten snimač reciklace spalin stale mě to zlobi...

kanar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.08.2010 11:45

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od kanar »

bouchačka píše:Ahoj, mam ten samy problem s egr ventilem na POLU 2001 obsah 1litr. Ted tankuji u shelu ale chvili mi kontrolka chek sviti a pak zas třeba tyden ne. Neskoušeli jste tento ventil demontovat a vyčistit.Poradte prosim jak na to. Děkuji
Ahoj mám ten samý problém a to samé polo akorát že ja mám egr ventil po smrti a sviti mi pořád ta kontrolka chtěl bych to odpojit ať mi to nesviti..nevíš nahodou ..mě ten egr ventil čistil kolega v servisu on se pak musi na pc naprogramovat..

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od Martin. D »

kanar píše:
bouchačka píše:Ahoj, mam ten samy problem s egr ventilem na POLU 2001 obsah 1litr. Ted tankuji u shelu ale chvili mi kontrolka chek sviti a pak zas třeba tyden ne. Neskoušeli jste tento ventil demontovat a vyčistit.Poradte prosim jak na to. Děkuji
Ahoj mám ten samý problém a to samé polo akorát že ja mám egr ventil po smrti a sviti mi pořád ta kontrolka chtěl bych to odpojit ať mi to nesviti..nevíš nahodou ..mě ten egr ventil čistil kolega v servisu on se pak musi na pc naprogramovat..
Zaslepit EGR.... EGR je tam stejně jen aby se neřeklo :lol: a dělá to akorát bordel :wink: Na kvalitě benzinu taky záleží.....já tankuji hlavně na SHELLCE V Power. Dobrý zkušenosti mám i z Carrerou a Vervou :wink:

Uživatelský avatar
axetom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.03.2008 19:00
Bydliště: Nepomuk ->Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od axetom »

taky jsem rpo zaslepit. Je to otazka par minut a vysledek bych rekl byl o neco znat.
FLUBBER -> VW Polo 6n2, 1,9Sdi
Zahlazeno, sníženo, trochu rozšířeno, zatmaveno, ozvučeno, nalakováno

pitrs111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.10.2008 21:28

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od pitrs111 »

Tenhle problem s kontrolkou jsem mel na polu taky, svitila asi rok v kuse, ale auto jezdilo uplne normalne, tak jsem to moc neresil.
Prestalo to, az kdyz jsem misto 95 zacal brat 98 nebo lepsi benzin.
Bud to byla nahoda, nebo tomu tech vic voltu pomohlo.

hacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 11.03.2012 16:43
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo 2001 6N2 - problemy s kontrolkou motoru

Příspěvek od hacek »

Ahoj,

oživím téma. Taky se potýkám s kontrolkou check, v chybách regulační odchylka EGR. Rozdíl oproti předchozím příspěvkům je v tom, že se mi tato chyba vyletí a kontrolka se rozsvítí a už nezhasne, dokud nevymažu chyby.

Chtěl jsem dnes udělat základní nastavení EGR, kanál 074. Při prvním pokusu mi to v prvních 2 polích (kde to má ukazovat min a max napětí) ukázalo jen v prvním 0,12V a v druhém 1V. Po pár vteřinách napsalo ERROR. Současně v chybách vylétla chyba 17812 - system zpet. vedeni vyfuk.plynu-zakl.nastaveni nebylo proveden

Doporučený popstup udělat znovu zákl. nastavení. Bohužel to se nedaří, v prvním i v druhém poli mi to píše 0V. To znamená, že do EGR nejde asi šťáva. Nevíte, jestli je na EGR nějaká pojistka a pokud ano, jaká a kde ji najdu?

Když bych chtěl EGR čistit, tak prý je chlazený vodou, což znamená komplet vodu vypustit (nebo alespoň část)? Případně ještě nějaké tipy? Nemá někdo pinout konektoru k EGR, že bych proměřil?

Díky
VW Passat Variant 1,9TDi, 96kW, 6q, rv. 2004
VW Polo 6N2 1,0, 37kW, 5q, rv. 2002

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“