NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od miskoos »

Nazdar mam problem tykajuci sa ani nie tak primarne buchania pri prejazde ale skor prilisnej tvrdosti a potom buchotu. Auto je havarke ked nam odrthlo pravu cast zadnej napravy a tak tam isla nova ale odvtedy to nie je ono. Vsetky gumy a silentbloky su nove ako aj tlmice. Takze jedine nam ostava preverit pruziny lebo som zistil ze auto je nenalozene asi 2-3 cm nizsie ako susedova rovnaka alhambra takze usudzujem ze to by mohlo byt pruzinami.Pri naprave sa asi menili aj pruziny a neviem ci dali original alebo ine v servise. Teraz pozorujem to ze pri prejazde cez neaku dieru predok odpruzi a zadok nadskoci akokeby a buchne. Neviem cim este by to mohlo byt sposobene a rad by som zistil ci to su tie pruziny co tam maju byt len neviem ako dakujem

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od Auto1 »

Pružin je více typů a je v tom slušný zmatek.
Pružiny se značí tak,že mají několik (4-5) barevných značek,které jsou umístěny na pružině.
Hlavně ověř,zda nemáš některou pružinu volnou,nebo prasklou.
Dle VIN se nedají dohledat barevné kombinace,které máš na voze mít,protože často je možné použít 2-3 varianty,moc se o tom nemluví,ale pružin je skutečně víc,než jedna verze.
Pokud chceš koupit nové,zjisti,jaké barvy tam máš a dle toho je objednej.
Pokud dáš nové pružiny,musíš na STK,na regloskopu seřídit světlomety!

Jinak většinou bouchá stabilizátor,tlumiče nebo vymlácené silentbloky,a těch je na zadní nápravě 4ks na ramenech,3ks na nápravě,ty ramenové počítej 800 za sadu 4ks a ty na nápravu počítej asi 6000kč cca za ty 3ks v originál dílech.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od miskoos »

No uz to je poriesene bola tam uplne roztrhana podlozka pod pruzinou je to sice kusocek plastu ale rozdiel je hned citit. Na pruzine je biely a zlty pasik co je pre sportovy podvozok takze som mal pravdu teraz to uz nebucha len to nadskakuje neviem ako s tym moze niekto jazdit po nasich cestach jedine ked sa mu nalozi 150kg tak to ide tak ako by som si presdtavoval. Urcite pojdu spat povodne normalne pruziny ako vpredu

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od machstrechy »

ahojte nespravoval jste někdo silenbloky na zadní nápravě chtěl jsem poradit jak se to dá vyměnit díky.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od Jelko4 »

je mozne ze mam zadnu napravu tvrdsiu ako prednu? Ked idem cez retarder predok mi pekne zapruzi a moc ho necitim a zadok mi div nevyhodi do vzduchu. (prazdne auto)

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od marasoba »

Já myslím, že to nebude tím že by byla tvrdší, ale zadek je proti předku poněkud lehčí. Ve předu je motor a převodovka, takže na retardéru zapruží péra, ale zadek je lehký, tak se zvedne. Já mám při prázdném autě to samé, ale když naložím aparát pro celou kapelu, tak krásně pruží jak přední tak zadní náprava :lol:
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od ferdosm »

ahoj,mam dotaz ohledne geometrie zadni napravy.nikde jsem to nenasel,,nebo jsem se spatne koukal.mam sharana 1.9tdi,r.v.1997,na zadni naprave se mi sjizdi pneu z venku.jezdim porad nalozeny(4chlapy+naradi v kufru cca200-300kg.)pneu foukam na 3atm.auto vlastnim 6let.ma najeto 300000km.nic jsem se zadni napravou nedelal.vsiml jsem si toho az ted na letnich pneu,zimni byly pri prezouvani v dubnu ok.jezdim vsechny silnice.pneu mam letni 215/55/16 na zatez97.zimni 195/65/15 zatez97.diky za rady.

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od Julinaa »

co scháníš za radu? zajeď si s autem na geometrii a tam ti to doladí-teda pokud to půjde,protože se zadkem se toho moc dělat nedá.

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od ferdosm »

už se na to v servise dívaly.ve 2 mi řekly že geometrie udělat nejde a v jednom že jde,ale nemají čas.tak chci vědět jak to je.nebo jestli je potřeba něco vyměnit,to bych si udělal sám.

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od Julinaa »

znovu říkám,zajeď do firmy,kde dělají geometrii a kašli na nějaký servis.
Na geo ti to proměří seštelují a vytisknou protokol s údaji před/potom.Tam ti řeknou v čem je/byl problém.
Jinak zádní náprava se dá lehce posunovat.

Cena za geo předku i zadku je cca 1000,-

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od dolcett »

Taky mi po zimě začala vzadu bouchat náprava, přemýšlel jsem čím to a nakonec jsem vyměnil jak gumy na stabilizátoru (AutoKelly nezklamalo, jen poslední gumu přeposílali 2 týdny) a navíc vyměněny "podložky" pod pružinama (plastové mističky) - byly úplně vymlácené a plast to už rozhodně nepřipomínalo (tam jsem koupil origo u VW)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od kubenec »

Julinaa píše:znovu říkám,zajeď do firmy,kde dělají geometrii a kašli na nějaký servis.
Na geo ti to proměří seštelují a vytisknou protokol s údaji před/potom.Tam ti řeknou v čem je/byl problém.
Jinak zádní náprava se dá lehce posunovat.

Cena za geo předku i zadku je cca 1000,-
Má pravdu.
Na zadku se dělá pouze odklon kola. Mynulý týden jsem byl přímo ve VW na geometrii a tam to říkal. Cena samotné geometrie cca 800,- + práce. Já platil asi 230,- za seřízení pravého kola na sbíhavost. Celkem tedy 1030,- Třeba v BestDrive chtěj 900 + 150,- za 15min práce.

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od bucket »

Zdravim.Máte někdo zkušenosti s výměnou silentbloku zavěšení zadní nápravy.NA obrázku je to 12.Je to hodně složité? Mě to čeká ,tak sonduji na co se mám připravit
Přílohy
IMG_20140512_174356.jpg
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od bucket »

Nikdo nic? To jsem první komu se kdy po... silentbloky na nápravě?No s klikou jako mám já už asi jo :budo:
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od bucket »

No takže byla provedena rozborka nápravy.Nalisovány nové velké silentbloky.Zbytek je ok .nové prižiny a nové spodní uložení.Tlumiče nové v lednu.A stejně to bouchne při pomalém přejezdu větší nerovnosti a nebo při zatáčení doprava(pomalá jízda ostrá zatáčka) nebo při zajíždění na dvůr taky doprava a do kopce .Jak se to víc nakloní tak v tom hlasitě lupne.Už nějak nevím co by to mohlo dělat že by to dělali tlumiče se mi nějak nechce věřit .Máte někdo podobnou zkušenost?
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“