Dusí se 1.6 SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

duri 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.05.2010 18:04

Dusí se 1.6 SR

Příspěvek od duri 2 »

Čauky lidi prosím o pomoc nechce me jet auto kdyz nastartuju tak se to dusi slapnu na plyn a nekdy se to udusi uplne az to chcipne a strili to do sani..kdyz uz se rozjedu tak to cuka kdyz se to ohreje tak to docela jede ale ne tak jak by melo..nejde mooc do otacek... jedná se o motor 1.6 sr 1998

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dusí se

Příspěvek od xerxes »

neměnil ti někdo rozvody že by se seknul o zub?kuknul bych na vahu vzduchu svíčky vzduchový filtr

Uživatelský avatar
Sparco2206
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.03.2010 22:59
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dusí se

Příspěvek od Sparco2206 »

měl jsem ten samý problém a bylo to benzínem.koupil jsem čistič palivového systému a načepoval Shel V-power a jede ok bez cukání a vůbec se už nedusí

duri 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.05.2010 18:04

Re: Dusí se

Příspěvek od duri 2 »

luki píše:neměnil ti někdo rozvody že by se seknul o zub?kuknul bych na vahu vzduchu svíčky vzduchový filtr
svíčky jsem měnil vzduchovej filtr je ok skusím vyčistit snímače otaček a natankovat lepší benzín a juknu ještě na ty rozvody zatím dík

Martin46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2010 21:08

Re: Dusí se

Příspěvek od Martin46 »

Ahoj mně auto dělá když to nastartuju po 1 dnu třeba ,tak to jede jako by na 3 válce :( a po přidání plynu tak je to dobrý.. A když stojím na neutrál a šlápnu prudce na plyn ,tak se to tak dusí :( Nevím čím to je už :-(

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dusí se

Příspěvek od xerxes »

Martin46 píše:Ahoj mně auto dělá když to nastartuju po 1 dnu třeba ,tak to jede jako by na 3 válce :( a po přidání plynu tak je to dobrý.. A když stojím na neutrál a šlápnu prudce na plyn ,tak se to tak dusí :( Nevím čím to je už :-(
jaký obsah?tipuju 1.6 tka :roll:

Martin46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2010 21:08

Re: Dusí se

Příspěvek od Martin46 »

luki píše:
Martin46 píše:Ahoj mně auto dělá když to nastartuju po 1 dnu třeba ,tak to jede jako by na 3 válce :( a po přidání plynu tak je to dobrý.. A když stojím na neutrál a šlápnu prudce na plyn ,tak se to tak dusí :( Nevím čím to je už :-(
jaký obsah?tipuju 1.6 tka :roll:


ano 1.6 fakt už nevíme čím to je ... Když to napíchl na VAG tak to napsalo něco regulace běhu na prázdno.. Klapku jsem čistil komplet ,a dal základní nastavení.. A ted když to stojí na volnoběh a přidám tak jako by se to dusilo.. nevím jestli to není palivem... Ještě jsem dával novou hadici od sání ke škrtící klapce :-) ale jen replicu ...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dusí se

Příspěvek od xerxes »

podle toho jak jsi to popisoval to vypadá na Vahu Vzduchu :roll: ale psal by to vag

duri 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.05.2010 18:04

Re: Dusí se

Příspěvek od duri 2 »

luki píše:neměnil ti někdo rozvody že by se seknul o zub?kuknul bych na vahu vzduchu svíčky vzduchový filtr
tet to je ok ale nestartuje po ránu hytne mi to až na po třetí

duri 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.05.2010 18:04

Re: Dusí se

Příspěvek od duri 2 »

Martin46 píše:
luki píše: jaký obsah?tipuju 1.6 tka :roll:


ano 1.6 fakt už nevíme čím to je ... Když to napíchl na VAG tak to napsalo něco regulace běhu na prázdno.. Klapku jsem čistil komplet ,a dal základní nastavení.. A ted když to stojí na volnoběh a přidám tak jako by se to dusilo.. nevím jestli to není palivem... Ještě jsem dával novou hadici od sání ke škrtící klapce :-) ale jen replicu ...
Měl sem podobný problém a bylo to polyvovým čerpadlem, ono fungovalo ale tlačilo malo tak sem ho vyměnil a bylo to ok

miisaa.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.09.2009 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se

Příspěvek od miisaa.k »

cuzz ted jsem to vyresil vymenil jsem lambda sondu,teplotni cidlo a vahu vzduchu a vse ok...a vahu vzduchu me diagnostika neukazala ta to malo kdy ukaze..zkus ji odpojit a uvidis jestli to neco udela..ja kdyz ji ospojil tak to jelo jako strela..(obrazne)!! :o

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se

Příspěvek od chasnik »

fakt hadice vzduchu na to moc vliv nemá ;) (pokud není prasklá)
zkus ještě ten čistič pal. soustavy + čistič na klapky (tu hadičku strč co nejhlouběji do sání- třeba to tam máš někde trochu ucpané a dělá to problémy)

Uživatelský avatar
Nesquik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2008 12:19
Bydliště: Český Brod

Re: Dusí se 1.6 SR

Příspěvek od Nesquik »

Chlapi kamarad mel ty same problemy jak vy.Nastartuje za studena chce pridat plyn a zacne se to dusit pri jizde to cuka a kdyz je to zahraty tak bez cukani ale nema to vykon a docela to papa.Vag mu neukazal zadnou chybu vymenil VAHU VZDUCHU a jede mu to jak strela z kulometu ma VW GOLF 1.6SR rok 1998

sheriff6241
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.08.2010 20:57

Re: Dusí se 1.6 SR

Příspěvek od sheriff6241 »

Mne moja 1.6 SR robila uplne to iste, VAG mi hlasil tiez nieco s regulaciou volnobehu...nakoniec som vymenil snimac otacok, ktory je na klukovke.

Auto ak dostane zly alebo ziadny signal zo snimaca otacok, prepne sa do nahradneho rezimu a otacky sleduje z menej presneho zdroja "neviem presne ktore cidlo".

Odkedy som vymenil to cidlo, auto ide super, otacky nekolisaju. Starty super. Nedusilo sa odvtedy nikdy.

P.S. Pred vymenou cidla ho skus najprv ocistit, dost sa na nho lepia kovove struzlinky, nakolko to cidlo je dost magneticke. V oficialnej dielenskej prirucke pisu tiez, najprv vycistit od piliniek, ak nepomoze, vymenit.

Struna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.09.2010 21:54

Re: Dusí se 1.6 SR

Příspěvek od Struna »

Ahoj mám motor 1.6 SR 74kw(100 koní) r. v. 1998 a vyměnil jsem vzduchový a palivový filtr, svíčky, lambda sondu, snímač otáček, vyčistil klapku + nastavil do základní polohy, vyměnil přívodní prasklou hadici ke škrtící klapce a auto dělá pořád to samé. Špatně startuje dlouho točí než se chytne s dusivým zvukem a při volnoběhu otáčky motoru kolísají jako bych neustale šlapal na plyn ... při jízdě auto nemá skoro žádný výkon. A když se auto nechá stát víc jak 2 minuty ve volnoběhu tak někdy samovolně chcípne... VAG mi nahlásil chybu: 00533 Regulace běhu na prázdno (spodní hodnota) ... Bylo mi řečeno, že by to mohla bejt škrtící klapka, ale vážně nevím čím by to už mohlo být ... děkuji za rady :*(

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“