MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od marasoba »

Tak jsem koukal na dieselpower a tam je v souvislosti se ztrácením vody často zmiňovaná prasklá hlava, nebo těsnění. Zmiňují tam, že pokud je prasklá, tak to tlakuje do nádobky, ale já tam mám tlak pravděpodobně normální - trošku to při otevírání pšoukne, ale jen maličko, což je podle mě normal a hadice taky nejsou tvrdé :?
Nesetkal jste se s tím někdo?
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od rcmony »

Hadice tvrdé nebudou, protože to pustí víčko na nádržce a při natlakování to odfoukne. Popř. tudy i vycáká voda když se to ohřeje moc.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od marasoba »

Tak jsem šardu zbaběle odvezl do servisu :( Jsem zvědav, jak to dopadne.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od marasoba »

Tak mám vyměněný chladič a autíčko zatím funguje, jak má. Tak doufám, že budu zas chvíli bez problémů. Jinak chlidič byl ve spodní části dost shnilý, ale co mě překvapilo, 80% plochy chladiče bylo zalepeno nějakým bordelem, takže skrz nemohl proudit vzduch 8O .
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

jan pruzinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.08.2010 20:26

problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od jan pruzinec »

Ahojte. Mam sharana 200 1,9 TDI 85kw a potreboval by som pomoct. v poslednej dobe sa mi zacala stracat voda asi tak 1 liter n a1000 kilometrov a uz sa mi to aj dvakrat ohrialo na 120 stupnov. Auto mam uz dva roky a este som steplotou nikdy nemal problem.Viete mi poradit co by tomu mohlo byt? wag neukazal ziadnu chybu.

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od milda »

Prasklé těsnění pod hlavou nebo hlava.

jan pruzinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.08.2010 20:26

Re: problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od jan pruzinec »

zdravim.pisete mi ze tesnenie pod hlavou. ja som si to tiez myslel bol som uz asi vtroch servisoch a davali mi to na neake masiny volaju to ze cmuchal. vo vsetkych troch mi povedali ze na 99 percent je hlava dobra a ze chyba je inde. ja som tu temu hladal ale zial som ju neobjavil. poradte.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od parizek_ltm »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=33528" onclick="window.open(this.href);return false;

a v servisu ti koukali na tesneni ? Jak to poznali ? Ona hlava ani nemusi byt foukla, aby se ztracela voda. Ja to mel velice neznatelne (okem), ale znatelne pri jizde.
Jinak se ti jeste muze ztracet kolem vodni pumpy nebo chladice, ale v takovemhle mnozstvi to vidim na hlavu. Podivej jeste, jestli neni v nadobce nejaky bordel ci smrad po oleji.

Kdyz zastavis, abys chladil a otevres vicko expanzky, projde ti celym systemem vzduch... ?

jan pruzinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.08.2010 20:26

Re: problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od jan pruzinec »

no ved prave ten smrad v nadrzke my merali neakim pristrojom v troch servisoch a povedali ze je to vpohode.vodnu pumpu chladic spoje a to vsetko ostatne sme pozerali. lenze ked halva tak ako? do vody nefuka a keby tiekla do motora tak by nestartoval, ale vsetko funguje ako hodinky. som s toho jelen co stym moze byt

jan pruzinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.08.2010 20:26

Re: problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od jan pruzinec »

no neviem ci prejde celym systemom ale vzduch vynde aj hladina sa pohmiri

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od parizek_ltm »

no tedy nevim, ja bych se na mereni smradu v nadrzce naprosto nespolehal. Ja to tedy zadnym pristrojem nemeril, ale take nic citit nebylo. Jen ztrata vody a po case uz i prehrivani. Najezdil jsem s tim dost. Pokud nikde jinde netece, je to nejpravdepodobneji tesneni pod hlavou... :?

jan pruzinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.08.2010 20:26

Re: problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od jan pruzinec »

mna este napadlo ci sa to neodparuje cez stupel na expanzske. ked som to nenedavno prehrial mal motor ale 120 stupnov a nesiel ventilator. moho by byt mozne ze sa tolko vody odpari???

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s prehrievanim a stratou vody

Příspěvek od milda »

Tak to o tom ventilátoru jsi měl napsat první !!!Oprav ventilátor a modli se ,aby ti ježděním bez chlazeni, ta hlava už nepraskla.

Ján Porada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.07.2009 18:42

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Ján Porada »

Zdravím, mal som podobný problém s únikom chladiacej kvapaliny okolo napájania sa hadice zospodu na chalič. Kvapkalo to, čo sme zistili v servise po natlakovaní systému. Cena opravy aj s chladičom cca 650 Eur. Za 2 Eurá som kúpil prášok na opravu a použil podľa návodu. Odvtedy ak je vonku nad 26 st. C sa hore aj stredne dlhším kopcom alebo pomalej jazde prehrieva nielen voda v systéme120 - 130, ale aj olej na 120 - 130. Klíma jesné že nefunguje a kompresom pri rozdielnom nastavení teploty v interiéri začne pufkať atď. Všetko rýchlo prepnúť aby sa všetko ochladilo alebo zastavím a počkám. Katastrofa !!!! Nezostáva nič iné ako našetriť a vymeniť chladič, pravdepodobne je slabý prietok cez systém. Auto ešte nemá 3,5 roka a najazdené mám 212000 km iba značkový servis ...nechápem. Žeby ten prášok ?

Sharan 2006 2.0 TDi 103 kw

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od parizek_ltm »

Tak to si pis, ze ti to za*ral ten prasok. Prece nemuze vec za 2e nahradit praci mechanika, kor kdyz mas relativne nove auto prijde mi jako barbarina tohle tam lit. Vymen chladic a bude to OK.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“