Zadní brzda - únik kapaliny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Zadní brzda - únik kapaliny

Příspěvek od Kwapo »

Zdravím pánové,
zjistil jsem, že mi na mém pašíkovi u levé zadní brzdy uniká brzdovka. Je to kolem, nebo spíš pod, tím šroubem, jak je na něj přidělaná ta páčka na ruční brzdu. Ten únik není nic dramatického, pár kapek a mám dojem že jen při zatažené ručce. Koukal jsem na to a je tam nějaká gumička kolem toho šroubu. Může to být jen ona, nebo něco víc? Setkal se s tím už někdo? Musí se při výměně tý prachovky odvzdušňovat zase?

Ráno s tím mám jet do Hradce, tak snad bude vše v pohodě. Dotáhnul jsem ten šroub, byl trochu povolenej, tak snad to už nic neudělá. Po testovací jízdě a natlakování brzd se to zatím jeví v pohodě, tak uvidím zítra. Ale každopádně se na to o víkendu podívám. :)

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda - únik kapaliny

Příspěvek od Kwapo »

To se s tím ještě nikdo nesetkal? Byl jsem to projet, pořádně probrzdit. Brzdí jako dřív, ale pořád to teče ... Snad to tech 250 km zítra vydrží a hned potom to opravím :)

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: Zadní brzda - únik kapaliny

Příspěvek od dibarbora »

Asi ta nepotesim ale na aute to urcite neopravis, uspesnost opravy neni urcite 100% ale za pokus to stoji, zavisi ako je vykorodovany hriadel samostavu. Najskor si ale zozen repas kit na tvoje strmene. Potom strmen dolu, piestik vyskrutkovat von. Netesnost ti nesposobuje prachovka ale o-kruzok na samostave rucnej brzdy. Takze potrebujes z toho vybrat samostav. Skus pohladat asi tu na SAG fore, niekto tam mal aj pofoteny postup repasu. Nie je to uplne to iste ako to mas ty ale postup a princip pasuje. Treba sa vsak vyzbrojit davkou trpezlivosti, je to tam tesne.

EDIT: Tu mas nieco
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=118&t=143917" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda - únik kapaliny

Příspěvek od Kwapo »

Díky za radu. Už to mám za sebou. Byl to ten O kroužek jak jsi říkal. Vnitřní strana byla pěkně pokousaná. Vyměnil jsem to vše už komplet na tom třemnu a je po problému. Ale jak jsi říkal, ta hřídelka na samostav už taky není nejnovější ... ale uvidíme, co ještě vydrží. Teď budu muset zainvestovat do předních ramen v prvé řadě :|

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“