Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frankie
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ledeč n.Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od Frankie »

Zdravim, nesetkal jste se už někdo s tim? Je tam po 100km tak 2l vody při puštěné klimatizaci a když zastavim tak pod autem neni louže...je možný že by odtok z klimatizace tekl dovnitř nebo byl ucpanej? Auto sem měsíc nemyl...:-D


díky

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od Passta »

Frankie píše:Zdravim, nesetkal jste se už někdo s tim? Je tam po 100km tak 2l vody při puštěné klimatizaci a když zastavim tak pod autem neni louže...je možný že by odtok z klimatizace tekl dovnitř nebo byl ucpanej? Auto sem měsíc nemyl...:-D


díky
Řekl bych že sis odpověděl sám :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Fireman.Dusek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.08.2010 08:24
Bydliště: Brandýs nad labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od Fireman.Dusek »

Cau lidi, mam ten samy problem ale nevim kde a jak to mam vycistit. Navic nevim jestli ma byt ale nemam kryci plast prez baterku jako ma treba superb. Nevite kde bych ho mohl sehnat ??? Diky za odpovedi

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od rolbar »

Ten plast by tam být měl.

Jinak výtok kondenzátu je za motorem v mezistěně u středu auta, nedá se tam prakticky dostat.

asi nejlepší je sundat kaslík a zkusit to prošťournou z kabiny, ale je to hoodně akrobatický výkon

mikrofonek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.11.2009 08:14

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od mikrofonek »

Ahoj mam ten samej problem jak to vycistit zjistil jsem jak je kastlik a okolo nej je takovej molitan ze na nem to kondenzuje a tece to do kobercu mam auto jak rybnik ? jak to vycistit musim sundat sterace ? tu desku pod steracema a ocistit to okoli vika klimatizace ? nebo ke bych nasel ten kanalek na odtok ? dalsi moznosti je ze pod baterkou jsou ucpane ty diry na odtok jsou to oni ? Nekdo tu mluvil o krutu pres baterku jak to vypada ? dik za rady Michal

mikrofonek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.11.2009 08:14

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od mikrofonek »

jeste jsem zapomel dodat ze neprselo !

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od rolbar »

jak jsem psal, je to kondenzát z klimatizace a odtok je nad převodovkou, pod baterkou najdeš jen odtokové kanálky z mezistěny.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od proche77 »

takže ja to spravoval take,ten molitan co se to okolo nej kondenzuje nacpěte dovnitř te pruchodky,a nic jinyho se s tim dělat nemusi,ten molitan je totiž moc vylezlej ven a proto vam to teče venkem, :wink:

Uživatelský avatar
donutz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 12.07.2011 22:14
Bydliště: Karlovy vary

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od donutz »

trápí mě ten samý problém, mám vodu u spolujezdce neudělal by prosím někdo foto kde najdu ten odtokový kanálek klimatizace, nebo to aspoň lépe popsal. Vůbec to nemůžu najít, vždycky jdu po tom kudy teče voda ale ztrácí se to někde pod středem palubky tam to teče asi pod kobercem díky
Passat B5.5 1.9TDi 96kW Business line, Egr off, soft 165 Hp

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Voda u spolujezdce v tomto počasí:-D

Příspěvek od majkl1 »

Takže dnes jsem si této patálie taky užil. Už nějakou dobu mi smrdí z ofuků zatuchlina a je jedno, zda fičí klima nebo ne. Pod autem se taky žádná louže nedělala, tak jsem koupil sprej na čistění klimy a šel na to. Tady na foru jsem se defacto nedozvěděl, kde ten odtok je a ani s autem na zvedáku se mi ho nepodařilo najít.
Tak jsem sundal kastlík a kryt prahů, odhrnul koberec a už to bylo celkem jasný. Odtok se v motorovém prostoru nachází schovaný nad výfukem (kousek za vlnovcem) za zvukovou izolací a prakticky ho nelze vidět, pokud se ta izolace neodchlípne. Jedná se o gumovou průchodku v karoserii, která má něco, co bych nazval gravitační klapkou - prostě klapku, která se otevře, když je nad ní voda (kondenzát). Bez vody se uzavře, aby netáhlo do auta a aby tam nepronikala vlhkost a voda z venku. Pokud je v cajku kabinový filtr, tak se do plastového náústku vedoucímu do této gumové průchodky nemůže nic dostat, ale ta klapka se může zalepit bordelem zvenku a pak se neotevře a kondenzát přetéká do kabiny.
Dal bych se fotku, ale fakt tam není vidět. Já to čistil jen rukou po hmatu, protože jsem tu průchodku vyrazil z kabiny ven a pak jsem jí muel celkem pracně dostat zpět, což není pro nikoho, kdo nemá jak to říci - holčičí ruce :mrgreen:
Po pročištění jsem za chodu klimy napral sprej přes ventilátor a tentokrát už v pohodě vytékal ven.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“