EGR po výměně stále zlobí

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Benny8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.11.2009 21:25

EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od Benny8 »

Dobrý den
Mam auto Golf IV 1.4 16V 55Kw kod motoru AXP
byl seklí ventil zpětného vedení výfukových plynu. Po výměně ventilu (originál Pierburg 036131503 M) jednotka píše závadu: zpětné vedení spalin - průtok příliš malý. CHECK kontrolka se rozvicí každý den. Po smazání kontrolky se rozsvítí druhý den znovu.
Už nevím co měnit, poraďte. Reklamovat ventil? vyčistit potrubí? Nebo řídící jednotka??

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od majrek001 »

a nemáš třeba ucpané to potrubí co k němu vede? zkusil bych tu "kovovou" hadicu s přírubou jak k němu vede profouknout nebo prorazit něčím.. je tenká ty saze co jsou jdou zpět do saní se chytají na stěny a tím snižují průchod toho "bordelu"...
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Benny8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.11.2009 21:25

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od Benny8 »

no zkusit se to může, ale jde o to, že i kdyby to bylo ucpané, tak to přece nema vliv, nebo tam je něco co měří ty přepouštěný spaliny?já měl za to, že tam neni nic co to měří, že se jen egr elektronicky hýbe.

Benny8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.11.2009 21:25

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od Benny8 »

zabiju se z toho řetězem, pořád to svítí jak vánoční stromek a já čekal, že budu mít po výměně pokoj.

- ještě bych chtěl dodat, že na diagnostice při základnim nastaveni (04) skupina 74 - napětí v pořádku- ADP ok
skupina 75(měření tlaků)- test ok

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od xerxes »

zkoušel jsi na vagu akční člen EGR?měl by cvakat

Benny8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.11.2009 21:25

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od Benny8 »

cvaká, test proběhne v pořádku

Benny8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.11.2009 21:25

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od Benny8 »

aha, tak sme to připojili dnes a při testu akčních členů to napsalo system zpetnych vyfukovych plynů-zkrat na kostru, takže moje otázka je, kde kostru hledat, pokud někdo bude vědět, budu moc vděčný!

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od xerxes »

Benny8 píše:aha, tak sme to připojili dnes a při testu akčních členů to napsalo system zpetnych vyfukovych plynů-zkrat na kostru, takže moje otázka je, kde kostru hledat, pokud někdo bude vědět, budu moc vděčný!
skrat na kostru bude spíš asi něco uvnitř dojebkano :roll: nebo projdi kabeláž od EGR ventilu :roll:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od falko1983 »

Benny8 píše:no zkusit se to může, ale jde o to, že i kdyby to bylo ucpané, tak to přece nema vliv, nebo tam je něco co měří ty přepouštěný spaliny?já měl za to, že tam neni nic co to měří, že se jen egr elektronicky hýbe.
Měřák jako takový tam neni,ale co jsem se dočetl v různých článcích o recirkulaci spalin tak řídící jednotka počítá s určitym obsahem vrácenych spalin a nespíš to pozná jak MAP senzor tak o tom dá zprávu i lambda sonda.Jinak funkce EGR se dá logovat i za jízdy myslím že je to v kanálu co je napětí vedené do EGR.K tomu skratu na kostru to bych zkusil prohledat konektor a kabeláž k EGR jestli neni někde mechanicky poškozená.
VW GIV 1.6 16V

Benny8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.11.2009 21:25

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od Benny8 »

děkuj imnohokrát za vaše reakce. Právě sme propípali všechny kabely co vedou od egru do řj a nikde nic přerušenýho není. Zítra zkusíme pročistit potrubí včetně kanálku zpět do motoru a zkusíme zapojit starej EGR co tam byl(na něm to zkrat na kostru nepsalo) tak se uvidí. Jestli bude zkrat na kostru i u toho starýho tak je to řj.

Benny8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.11.2009 21:25

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od Benny8 »

tak sláva, konečně vyřešeno. Háček byl opravdu v neprůchodnosti potrubí, nejvíc zarostlí to bylo až na konci kdy jde ta mosazná trubka do škrtící klapky. Nešlo skrz strčit ani šroubovák. Rovnou jsme vyčistili i škrtící klapku. Auto teď mnohem lépe reaguje na rychlé přidání plynu (nedusí se) ale uvidíme jak moc klesne výkon, když to konečně začne přepuštět spaliny :D jinak tu mosaznou trubku a kolínko od egru k motoru jsme vyčistili, že jsme dovnitř nalili benzín a zapálili a nakonec vapkou...ostatní nepřístupné části šroubovákem a smirkem

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od falko1983 »

Na výkonu to bude znát jen nepatrně.EGR se nejvíc otevírá okolo 3000ot/min tj v pásmu provozních otáček.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od chasnik »

tak to jsem zvědav- taky mi to píše zkrat na kostru :) v sobotu budu měnit těsnění pod hlavou, tak to zkusím vyčistit a uvidíme :)

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od chasnik »

tak dámy a pánové- nechal jsem vyčistit EGR a je to milion ku jedné. Auto se nedusí, táhne jako za mlada... ještě vyměním svíčky za NGK a budu spokojen :)

mates23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 01.02.2010 20:54
Bydliště: Větřní
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR po výměně stále zlobí

Příspěvek od mates23 »

ahoj, já se přidám s dotazem, mám sice 2,0, ale princip asi bude ten samej..zkoušel jsem vymontoval EGR, ale když jsem vytočil šroubky ho držící, tak mi stejně nešel sundat..mám se bát nějak zabrat?..nebo je tam ještě nějakej fígl?..já se bál, tak jsem to radši zašrouboval zpátky..díky..:)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“