rachotící třmeny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od Qweros »

Ja komplet zrepasoval přední brzdy + měnil kotouče za 312mm a furt tam neco rachotí... Mě napadá akorat krycí plech nebo něco co nemá nic společnýho s brzdama :-D

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Mám nové postřehy a nějaké rady z STK. Včera jsem celé brzdy rozebral a vyčistil. Jediné vůle které jsem našel byly u destiček. Byl to sotva milimetřík, ale nic jiného jsem nenašel. Vše jsem vyčistil a mezi destičky a držák třmenu jsem vpravil plíšek vhodné tloušťky. Nesmělo to být moc na pevno, ale zároveň tam musel držet, takže nejdéle trvalo ten plíšek najít. Vše složit a to samé na druhé straně. Pak přišla zkušební jízda. 100m po kostkách jsem nic neslyšel, ale pak od jednoho kola zase stejnej rámus. Druhé bylo krásně ticho. U toho jednoho kola, byl ten plíšek asi moc volnej a vyklepal se, tak to zase začalo rámusit.
Dnes ráno jsem s tím pro jistotu zajel na misky na STK. Na miskách se žádná vůle v čepech a ramenou neprojevila. Nacpal jsem se mu i do jámy, tak jsem si to zkouknul i zespodu sám. Technik říkal, že to budou určitě ty destičky, když to při lehlkém sešlápnutí přestane a že na to ty brzdy u pašíků občas trpí. Prý ty destičky můžou buď klepat o držák třmenu nebo taky o samotný třmen. Vyzkošet se to prý dá tak, že se auto zvedne, někdo lehce šlápne na brzdu a druhý kolem hýbe tam a zpět jako kdyby s ním chtěl točit. Kdysi se na to prý varáběla nějaká tenká odolná guma, která se nalepila na brzdič do místa kde to o sebe klepalo. Teď mi poradil ať si pustím rádio :x a že to moc poslouchám :D .
Já to budu odstraňovat, tak že koupím nové ty napružené drátky(pro jistotu), zjistím jestli to neťuká i někde o třmen a na konce destiček vyrobím nějaké tenké plíšky, které na krajích pozohýbám, aby mi tam držely a vymezily tu malou vůly.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od majkl1 »

Tak máš buď destičky sráče z číny nebo už vymačkaný třmeny. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

To je obojí klidně možný. S těma deskama už jsem to koupil v německu a mají stále celkem dost přes cenťák, tak se mi je nechce vyhazovat, když by to klidně mohl být třmen. Chci teď udělat nový zadky, tak ten předek vydrží s malou úpravou ještě nějaký čas, než mě to naštve a vyhodím to obojí.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahojte, já byl dnes taky na STK - po dlouhém bádní jsme zjistili, že to dělá opravdu brzd. destička (ta z vnitřní strany), takže zítra se pořádně podívám co a jak, destičky jsou keramické Master Sport, žádné šmejdy. S pozdravem ><((('>

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

JJ já mám tu vnitřní, taky divnou. Když se zatrčí do válečku a nasadí se brzdič, tak ta destička nedosedá úplně na držák. Zkusím trochu pozohýbat ty plíšky, aby byla více dopředu a při uchycení brzdiče se to napružilo.

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Tak jsem se naštval a koupil v krámě s komplet zadkama rovnou i nové desky na předek. O víkendu to půjde vše na auto, tak doufám, že budu mít pokoj od toho klepání :twisted:

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, mě pomohlo trochu roztáhnout ty 3 pacičky co drží brzd. destičku, aby v tom válci pevněji držěla (bylo tam sposty koroze, proto byla volnější), už mi nic nerachotí :) S pozdravem ><((('>

tweety5004
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.12.2007 12:41
Bydliště: Praha

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od tweety5004 »

Nové desky jsou na autě a je klídek a tichoučko. Konečně mohu jezdit s otevřeným oknem a nic mě nerozčiluje :D

Uživatelský avatar
yzetko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kralupy nad vltavou

Re: rachotící třmeny

Příspěvek od yzetko »

me to delalo take kdyz probehla vymena manzety,plech jsem odehnul a je pokoj :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“