Pekne zarovky pro passata

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Allbacore »

global píše:
pásovec píše:Takže night breaker dobrej?
jj NightBreaker podla mna naj, ale kratka zivotnost.
Allbacore píše:
Global, ak by si dal Xenesisy do praveho svetla tak by presvietili nighbreakery, je to pochopitlene, kazdy predsa vie ze pravy svetlomet ja nastaveny vyssie ako lavy :idea:
to bol len malý test - foto mobilom. takže nič na extra vierohodné na porovnanie.

prečo by malo byť pravé svetlo vyššie, obe svietia rovnako vysoko

ale na tvojej foto su svetla s obyč žiarovkou stiahnute dodola oproti foto XENESIS (tak to trošku klame že to nedosvieti)
JJ, rozumiem...K tej mojej fotke len tolko ze nie je nic sitahnute dodola, ako som napisal, vymenil som ziarovky, auto stalo rovnako, stativ bol umiestneny rovnako, nastavenia fotoaparatu boli rovnkae, raz cvaknute s xenesismy a raz s obyc osramkami a obrazok spojeny do jedneho...osobne by mi nedalo aby som zavadzal...

A svetlomet na pravo je vzdy vyssie zdvihnuty, aby lepsie osvetlil krajnicu, preto aj niektore nove VW modely maju v menu nieco ako lavostranna premavka (neviem presne nazov tej funkcie v menu) co ti spravi s xenonami to ze ti zdvihne trochu lavy a pravy sklopi...Ja sa casto s tym stretavam, na mojej ulici tulpasy odstavia auto v protismere na pravej strane cesty a oslepuju tak akoby mali dialkove...mnoho ludi si to neuvedomuje, pretoze asi o tom tiez nevedia :wink:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od global »

Allbacore píše:
A svetlomet na pravo je vzdy vyssie zdvihnuty, aby lepsie osvetlil krajnicu, preto aj niektore nove VW modely maju v menu nieco ako lavostranna premavka (neviem presne nazov tej funkcie v menu) co ti spravi s xenonami to ze ti zdvihne trochu lavy a pravy sklopi...Ja sa casto s tym stretavam, na mojej ulici tulpasy odstavia auto v protismere na pravej strane cesty a oslepuju tak akoby mali dialkove...mnoho ludi si to neuvedomuje, pretoze asi o tom tiez nevedia :wink:

bavime sa o halogénových svetlometoch. Tie svietia naprosto rovnako L aj R a aj rovnako vysoko. Oba majú identický výrez luča na pravej strane smero dohora pre značky.

Fcia pre neoslnenie v krajinách ss opačnou premávkou ako vozidlo pochádza je možná pri Xenonoch aj to iba novších (K)
Halogány jedine že by si prelepil páskou :mrgreen:
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od šimek »

Nevím kde jste lidi vzali to, že je pravž světlomen tastaven výš než levý? Možná se to vám jen zdá a to proto, že lom světla je v úhlu 15° jestli se nepletu, proto ti přijde to praví výš, je to samozřejmě kvůli chodcům. U xenonů to jde přepout kvůli tomu, že když auto vyjede do země s pravostranným řízením, tak aby neoslňovalo, tak se to přepne v menu, u halogenů se prodávají origo nálepky na světla, které lom světla upravý. Napsal jsem to jen proto, aby si člověk co to přečte nemyslel, že nějaká žárovka svítí výš nebo snad že přesvítí tu druhou. Každopádně každé světlo, levé i pravé je nastaveno naprosto stejně.

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Max583 »

Nechal jsem si koupit žárovky Philips NightGuide DoubleLife H7s + 3-barevná bezpečnost. Drahý jsou až až ale žádnej zázrak to není.
Za sucha to ještě jde, řekl bych, že je to jen o trochu lepší než normální co jsem tam měl před tím ( ale to může být jen subjektivní dojem s toho, že byly tak drahý), ale za mokra jsou na 100% horší. Kdyby mě nebylo líto peněz a nebyla to taková práce je vyměnit, tak už jsou venku. Počkáme až prasknou. Zbytečně vyhozený prachy.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Sullaco »

Já si myslím, že buď xenony nebo obyč žárovky. Na motorce jsem hodně experimentoval se žárovkama a extra efekt oproti vynaloženejm financím se nekonal.

Uživatelský avatar
Dannys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 13.05.2008 13:39

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Dannys »

origo xeny jsou origo xeny . 8) + k tomu mám H7 http://www.obautodily.cz/philips_h7_12v ... PHILIPS017" onclick="window.open(this.href);return false; a zatím spokojenost.
No smoke ,No fun :-)FRS 07 black concept - ukradeno, PASSAT VAR 2.0TDI BMP model 07.Prodám

Uživatelský avatar
karlosVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 16.03.2008 20:45
Bydliště: Liberec / Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od karlosVW »

Max583 píše:Pánové, bavíme se tady o žárovkách XENESIS. To je sice hezký ale já je nikde nemůžu najít. Kde se dají v čechách koupit ?
Atˇ hledám jak hledám tak jsem je u nás nikde nenašel.
XENESIS žárovky snad již brzy koupíš v CZ zde:
http://www.soundshop.cz/xenesis-tru-match.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pro členy VW Clubu je sleva 10% , jen při objednávce musíš do poznámky napsat VW Club + svůj nick tady na foru.
AutoHIFIcentrum Liberec - největší nabídka autorádií v České republice pod jednou střechou
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.soundshop.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

VWT5 4motion,VW G3,VWT1 Nautilus

Uživatelský avatar
karlosVW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 16.03.2008 20:45
Bydliště: Liberec / Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od karlosVW »

Xenesis žárovky již skladem 8)
AutoHIFIcentrum Liberec - největší nabídka autorádií v České republice pod jednou střechou
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.soundshop.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

VWT5 4motion,VW G3,VWT1 Nautilus

Uživatelský avatar
madlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.06.2010 14:04
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od madlo »

Ahojte. Tiež riešim že toto auto blbo svieti. Laguna svietila lepšie. To už je čo povedať. Mám tam klasiku na H7 xenony som nechcel. Výrobcom svetlometov v passate je tiež francúz Valeo. Asi je to blbé svietenie sposobené tou šošovkou. V lagune bol normalny difuzer a nikdy nebol problem. Dnes som sa dokuril a cestou z ba do bb som v Nitre kupil osram silverstar. Dal som to tam a po 10 km mi prava praskla, tak som tam dal nazad tú APLIN H7 obyčku. Asi som tú osram-ku nechtiac chytil prstom ked som ju tam vkladal. Problém je ale, že vo svetlomete ostali črepiny skla. Mate niekto potuchy ako tie črepiny odtiaľ dostať? Rozmýšľal som prirobiť rúrku na vysávač a vyťahať to von. Vymontovávať svetlomet sa mi teda nechce. Za každú radu ďakujem.

UPDATE : všetko vyriešené ! Črepy som vyťahal vysávačom s úpravou - tenkým sosákom. Dnes som vyriešil záhadu so slabým svietením. H7-čky neboli na svojom mieste. Všetci čo majú pocit že auto dobre nesvieti, nech skontrolujú, či žiarovky sú na svojom presnom mieste v patici. Ak totiž nie sú, je to ozaj hruza. Konečne z auta vidím. Hurá. P.s. Auti som so zle vloženými žiarovkami kúpil z DE. A doteraz som nadával, že nesvieti.
Madlo, B.B.
Passat Var R-Line 2,0 TDI,130 kW,CGFC,9/2014,DSG
- Passat Var Highline 2,0 TDI,103 kW,BMP,2/2007,M6
- Renault Laguna II 1,9 dCi,74 kW,9/2003,M5
- Vento CL 1,9D,47 kW,3/1992

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Allbacore »

Vymenu ziaroviek treba vzdy zverit do ruk odobrnikov, pretoze nie len toto sa moze stat, ale aj napriklad splanutie ziarovky, kvoli zlemu kontaktu a naslednemu vytvoreniu iskry, ktora moze vytvorit maly uhlik a ten zvysi odpor v celom obvode co zapricini zahriatie ziarovky :wink:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od pásovec »

Já když dával H4 něco jako Osram 50%+, jednu novou, druhá původní. Rozdíl více než patrnej.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
puuaines
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.03.2010 17:54

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od puuaines »

Dnes dorazily všude opěvované žárovky Xenesis. Ještě je nemám na autě, ale už teď jsem trochu v rozpacích.
Nedůvěryhodně působící obal (náhoda, že je stejný jako u žárovek za 60kč? (http://data.idnes.cz/g/auto/infografika ... rovky.html )
Na dvou místech poškozená modrá vrstva žárovky. Za ty prachy jsem teda čekal víc. :cry:

neeoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 18.08.2009 20:48
Bydliště: Presov

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od neeoo »

Ja pouzivam OSRAM-ky Night Breaker, pred casom vysla edicia plus zo zvisenou zivotnostou. Zatial ich mam 2 roky pri prakticky kazdodennom svieteni ziaden problem. Svietivost je vyssia ale xenon to neni. Okrem OSRAM jedine co stoji za to je PHILIPS ostatne ziarovky a to som ich skusil dost su uplne nahovno.

K HID, sam som mal hid na octavii a aj na favorite. Ak kupis poriadnu sadu a das zostelovat svetla tak nikoho oslepovat nebudes. Mam to odskusane pri cca 2 rocnom pouzivani. Po predaji som ich dal kamosovi na favorit a stretol som ho nie raz vnoci takze viem o com hovorim. Ak mate chut zaplatit 700€ za prestavbu je to vasa vec ale su to vyhodene peniaze! To ze nejaky blbec jazdi z nenastavenymi svetlami, alebo blbou sadou neriesim.
Passat Variant 1.9 TDI PD 3C5 77kW
_________________
Čistenie klimatizácii OZÓNOM(O3)

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od VOTR »

Taky používám Osram Nightbreaker a jsem spokojený tak napůl. Svítivost oproti obyč H7 je fakt 100 a 1 ale i na předchozím BMW tak i tady mi po 3-4 měsících jedna odešla, ta druhá na sebe nenechala dlouho čekat. Taky jsem četl, že už prodávají nové typy s delší životností,tak jsem zajel do shopu jen s autodoplňky a prodavač ani z katalogu nic nevyčetl a nedovedl říct jestli ty co má skladem jsou ty nové. Na druhou stranu mi řekl,že když odejde mám je obě přinést a pošle to na záruku...ztratil jsem doklad,takže nevím jestli to uznají nebo ne,ale záruka je 2 roky....

neeoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 18.08.2009 20:48
Bydliště: Presov

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od neeoo »

Ahoj, osram s predlzenou zivotnostou ma oznacenie PLUS. Podla toho zistis ze su to tie nove.
Passat Variant 1.9 TDI PD 3C5 77kW
_________________
Čistenie klimatizácii OZÓNOM(O3)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“