Prasklá přední pružina

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Prasklá přední pružina

Příspěvek od probe »

Ahoj, u B5 varianta mi na pravé přední straně prdla pružina... naštěstí jen spodní závit, takže to chytla ta kovová miska a mohl jsem jet dál... ale potřeboval bych vědět
1) kde se dá kopit nějaký né moc drahý stahovák na pružiny?
2) za kolik se dá sehnat pružina (bílej pruh a 3 hnědý)?
3) v dokumentacích je kresleno v horním uložení průžiny nějaké ložisko, našel jsem obrázek na internetu a vypadá to jako ložisko zalisované v gumě, jde vyčistit? namazat? nebo rovnou nové?
4) tlumiče stačí zkusit když stoupnu na předek, pustím ho a on kmitne nahoru, dolu a stojí, nebo mám řešit i tlumiče ?
Díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od majkl1 »

Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od živočich »

ten tlumič,záleží jestli víš kolik má nalítáno.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od majkl1 »

Jeden bych taky neměnil. Vžd určitě oba. Jak ti rupne jeden, očekávej, že v brzké době ti prdne druhej. Navíc novej bude mít jiné vlastnosti než ten starej i když seženeš ten samý. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od živočich »

živočich píše:ten tlumič,záleží jestli víš kolik má nalítáno.
bral jsem to jako duál :)
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od probe »

majkl1 píše:to ložisko je třeba tady: http://www.autodilycz.cz/zbozi/lozisko- ... 8t/212846/
to jsem našel, ale to ložisko je uvnitř té hmoty ? nebo to je jen nějaké kluzné ložisko? pod pojmem ložisko jsem čekal něco jiného...

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od probe »

majkl1 píše:Jeden bych taky neměnil. Vžd určitě oba. Jak ti rupne jeden, očekávej, že v brzké době ti prdne druhej. Navíc novej bude mít jiné vlastnosti než ten starej i když seženeš ten samý. :roll:
předpokládám, že to bylo o pružinách.... je jasné, že ty vlastnosti budou asi rozdílné... našel jsem, že ta pružina praskla, protože se asi nebude pohybovat nahoře to ložisko, takže ta druhá pokud dám obě ložiska nová by mohla být v pohodě....

když tak sečtu.... pružiny... tlumiče... ložiska... ramena.... dostávám se pomalu k ceně celého auta

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od majkl1 »

B5 (5,5) nemá axiální ložisko jako jiná auta, protože se tlumič netočí(čtyřbodové zavěšení). Je to pouze kus gumy s pevným jádrem (horní uložení) :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od probe »

majkl1 píše:B5 (5,5) nemá axiální ložisko jako jiná auta, protože se tlumič netočí(čtyřbodové zavěšení). Je to pouze kus gumy s pevným jádrem (horní uložení) :wink:
to jsem chtěl číst... mě taky přišlo, že se nemá co točit... ale taky jsem slyšel, že když pružina praskne né jakoby kolmo, že je to tím, že se netočila.... kdyžtak večer hodím foto....
je teda ten kus gumy s železem potřeba dávat novej, když ta pružina neodešla tím, že by se to netočila ?

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od živočich »

pružina praskne i únavou,či vadou materiálu.Měnil jsem pružinu na zadku a tam se nic neotáčí a lom byl taky šikmý jako na všech prdlích pérech.Prostě se stalo a nebádej je dobrý že zkoušíš najít příčinu,ale prostě to praská. :wink:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od dvml »

Už mně taky prasknul předek i zadek.
Když prdlo přední péro asi tak o třičtvtě závitu,úlomek jsem vyříznul a ještě jsem 15tisíc km jezdil,než přišel pravidelný servis.Mimochodem péra vydržely 380tisíc km.
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od probe »

dvml píše:Už mně taky prasknul předek i zadek.
Když prdlo přední péro asi tak o třičtvtě závitu,úlomek jsem vyříznul a ještě jsem 15tisíc km jezdil,než přišel pravidelný servis.Mimochodem péra vydržely 380tisíc km.
jj mě taky spodních asi třičtvrtě závitu, na dovolený.. najel jsem na tom asi 4 tisíce... ale vrže to, tak to chci dát do kupy a pokud možno předejít tomu, aby mi někdy prdlo i to druhý... přece jen kdyby prdlo v prostředku, tak někde zůstanu...

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Prasklá přední pružina

Příspěvek od živočich »

probe píše:
dvml píše:Už mně taky prasknul předek i zadek.
Když prdlo přední péro asi tak o třičtvtě závitu,úlomek jsem vyříznul a ještě jsem 15tisíc km jezdil,než přišel pravidelný servis.Mimochodem péra vydržely 380tisíc km.
jj mě taky spodních asi třičtvrtě závitu, na dovolený.. najel jsem na tom asi 4 tisíce... ale vrže to, tak to chci dát do kupy a pokud možno předejít tomu, aby mi někdy prdlo i to druhý... přece jen kdyby prdlo v prostředku, tak někde zůstanu...
jednou to bráchovi prdlo na renaultu předek,samo še se kolo zabořilo do podběhu,no co -hever,kus klacku,vypodložit rameno,přtáhnout sisálem a tradá cca 30km k domovu. :)
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“