Prosim Poradte Nisky tlak oleje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

fracek1001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.01.2010 15:08

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od fracek1001 »

oggys píše:Tak olej uz neblika ale zadrel som motor na klice!
1.8T .....a než se ti motor zadřel tak ti to nic nehlásilo...myslím že není olej nebo nízkej tlak....u mě to totiž hlásí nízkej tlak ale po výměně čerpadla žádná změna ale každej žíká že to zadřít nemohu když ten olej tam je a nevytek.....no nervy,,,,,

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od vwCharlie »

zadřít se to může na klice i když je vše kolem mazání v pořádku. Někdy se stane no :D . Já teď nechal přebrušovat kliku na GIII 2.0 16V,dal jsem tomu trošku ceres a pak to začalo klepat a vydřelo se úplně ojniční ložisko. Musel jsem nechat přebrousit kliku s ojnicí a všude dát nové výbrusové ložiska.
Tady jsem hodil pár foto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... start=6645" onclick="window.open(this.href);return false;. Motor normálně jezdil,mazání neblikalo,prostě nic až to začlo klepat.

oggys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2009 16:48

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od oggys »

Ja som bol pred tym na s.t.k a emisnej nemal som ziadny problem na kradke trasy parada ale isiel som 700KM a koniec motor sa zohrial zacal sa triast ako diesel, najprv odislo turbo po 20minutach motor po motore preskocil remen novy a zadrel sa komplet pokial som zastavil tak mi zhorela aj spojka. Tak parada!

oggys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2009 16:48

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od oggys »

No podla odbornika! motor fungoval jak ma ale pri dlhodobej zatazi az tak po 3hodinach jizdy 140Km-h olej zredol a tlacil max 1 a malo by tlacit pri zatazi az 4.Prve zdochlo turbo po hodine sa rozhrkal motor a po dalsej preskocil remen a bol total koniec.
Ked ti mam poradit da sa kupit pridavne cidlo na tlak oleja namontujes a budes ho moct kedykolvek skontrolovat. Elektronike sa neda niekedy verit koli tomu ze bud zapne alebo vypne a ty nevies co a jak.

Passat 1,8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 26.12.2008 16:11

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od Passat 1,8T »

Začni tím košem. Kliku vyndavej až jako úplně poslední možnost. Olej vypouštěj po15OOO. Longlife nedoporučuji. Pokud ho tam máš, nic se neděje,ale vypust ho po těch 15000

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od vwCharlie »

aji tak bych přešel na obyčejný 10W-40 nebo max 5W-40. Pro naše podnebí je ideální 10W-40 nebo 15W-40.Ty longlife jsou řídké jako čaj a bývá pak problém s mazacím tlakem. 0W-30 nebo 5W-30 jsou tak dobré možná někde na sibiř nebo do severských zemí.

roved
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 29.06.2009 22:34

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od roved »

ja som vcera dal castrol edge 5na30 motor ma 160tis km o rok mozem kludne dat 5na40?? dakujem

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od Marshall007 »

Ahojte mam problem s tym ze musim dolievat hodne oleja cca 1l na 2000km.
Problem zacal ASI po prihode co sa mi s autom stala asi 2 tyzdne po kupe:

ked som siel po dialnici NR-BA (prva dlhsia trasa) tak mi zacalo svietit a pipat na palubaku "STOP" "nizky tlak oleja vypnite motor"
tak som vypol motor skontroloval olej ale bol v poriadku, potom som skusil natocit motor znova...pekne isiel, tak som pokracoval v jazde, len po cca 4-5km to zacalo znova...tak som siel aj s tym napisom na palubofke po najblizsiu pumpu a kupil som 1l oleja 15W-40 aby som olej trosku zahustil lebo tie cidla reaguju aj na nekvalitu (riedkost) oleja, (a nevedel som co pozuival predosli maitel)...potom to zasa na cca 5km prestalo,...ale potom zasa tak som pokracoval v jazde aj napriek chybe lebo som myslel ze to bude len dake vadne cidlo...(chcel som pokracovat ku klubakovi Jojo sdi a unho ze to pozreme a skontrolujeme cidla...len v pokracovani v jazde asi po cca 10-15km mi zacal klepotat motor ako stary diesel, tak som ho hned vypol (prestal hore mazat, cize sa vydedukovalo to ze bude daco s cerpadlom na olej a netlaci olej na vrch motora) a volal som kamarata nech ma potiahne...potiahli sme to jojovi a tam sme vypustili olej, nechali celi stiect a naliali ho potom znova...(motor prestal klepotat a isiel ako pred tym) len po cca zasa 14km zacala svietit na palubaku STOPka atd...
tak som este dosiel do TT do servisu a tam mi auto opravili tak ze zhodili vanu a vycistili olejovy kos (bol zasrany ako svina vraj)

niesom si na 100% isty ze to zacalo po tomto probleme alebo nie, lebo ako som pisal tak auto som mal cca 2 tyzdne a za tu dobu som to velmi nestihol odsledovat...vsimol som si to iba teraz ako mi v TT naliali Castrol Magnatec 5W-40. A od kedy som ho odtial zobral cca 3mes. dozadu som uz nalial asi cca 3l

Potrebujem poradit hlavne pri rozhodovani a pri zisteni zavady,...ako zistim co je vlastne vadne a cez co olej mizne?
-skontroloval som celi spodok auta a nieje tam ani kvapka oleja
-pozeral som ci auto nedymi alebo ci nieje mastny vyfuk (ze ci niesu zle stieracie kruzky na piestoch) ale vyfuk suchy a nedymi ani pri vysokych otackach.

a teraz sa rozhodujem medzi vymenenim gufera co je na ventiloch + vymena piestnych kruzkov alebo vymena oleja za daky co ma hustejsiu viskozitu. Lebo co mi ludia poradili tak je to asi pol na pol, niektory ze vymenit olej, a druhy ze vymenit gufera a kruzky a problem je prec.

P.S: potrebujem to riesit za co najmenej penazi, kedze je situacia aka je cize nechcem to riesit tak ze nabehnem do obchodu pokupim kopec dielov vymenim a aj tak to nepomoze alebo zvytocne vymenim co nebude treba...

Dakujem za kazdu radu.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od vwCharlie »

koupil sis relativně mladého passata,tak musíš mít i na servis,jinak to byla od tebe hloupost.
Osobně bych to viděl na ty gufera. Problém většiny těchto benzínových motorů. Motory jsou v těchto autech dost na těsno,nedýchají a jsou celkem dost teplotně namáhané a guferka se časem vyhřejou a stvrdnou. VW trpí aji dost na vodítka a úplně ideální by bylo sundat hlavu a nechat ji dát do cajku a vyměnit vše co je třeba. U nás výměna všech vodítek,gufer a zabroušení sedel ventilů na 20V + líznutí hlavy vyjde asi cca 3500,-. K tomu je třeba ale připočítat nové těsnění,šrouby a prkotiny,co se najdou kolem + případně práce sundání/nahození hlavy. Takže se můžeš ve finále dostat na 10tis.,ale máš to zase v cajku a na nějakou dobu pokoj. Osobně bych ale u toho hned udělal rozvody,náplně a filtry a budeš mít jednu kapitolu z krku. Olej bych zvolil 10W-40 nebo 10W-60.

oggys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2009 16:48

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od oggys »

Tak uz vim pricinu zniceni motoru zadrena vacka na hlave!!!

Maňas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 28.12.2007 09:27
Bydliště: Velká Bystřice, kósek od Olomóce
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od Maňas »

Měl jsem ještě loni problém s nápisem "STOP" nízký tlak oleje vypněte motor. Jak jsem jel na výměnu oleje někdy loni v listopadu tak jsem nechal shodit vanu, vyčistit sítko a vyměnit i zubový čerpadlo. Někde u čerpadla je totiž přepouštěcí ventil a někdy se stává, že se neotevře případně nezavře a pak to dělá tyto chyby. Od té výměny se nápis STOP neobjevil. Olej mi to papá cca tak 3 litry na těch 15 tis km. Najeto 328 tis km.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Prosim Poradte Nisky tlak oleje

Příspěvek od vwCharlie »

u toho ventilu stačí jen trocha nečistoty a přidře se. Někdy stačí drobné pilinky z nějakého ložiska,co prolezou sítkem a je to...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“