VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
radej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2009 10:48

VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od radej »

Ahoj,
mám delší dobu zajímavý problém. Po výměně svíček BRISK se začaly dít divy. Auto začalo mít nepravidelný chod na volnoběh a pokud šel motor do zátěže bylo patrné silné cukání, obzvlášť při dvojce. Podotýkám, že mechanik měl dole sací potrubí, aby se dostal ke svíčkám. V té době ještě neměl speciální klíč. Asi po 14-ti dnech od výměny svíček auto začalo při volnoběhu chcípat, VAG hlásil dvě chyby škrtící klapky. Vyměnila se spolu se svíčkami - dal jsem NGK podle ETKY a bylo po problému. Po měsíci se to cukání objevilo zas a VAG hlásí všechno OK. Váha to není, byla tam nová a je to totéž. Vzduchový filtr je nový. Mám pocit, že za studena se to chová o maličko líp, ale ten rozdíl je velice nepatrný, takže na teplotní čidlo bych to netipoval.
Dík za každou radu.

Uživatelský avatar
*CANIS*
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 19.07.2010 21:15
Bydliště: kusek od Opavy

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od *CANIS* »

Zatesnil ten mechanik dobre sani, kdyz ho montoval zpet? Musi se tam dat nove tesneni, je jednorazove, tak jestli ti to nekde neunika, tyhle motory jsou potvory na falesny vzduch. Zkontroluj saci hadice jestli nekde neni dirka, nebo jestli jsou dobre nasazene. Jeste zkontroluj tu na odvetrani kliky, takovoutu jakoby vroubkovanou(nevim,jak bych to nazval), tam to taky praska.
Skrtici klpaku si nastavil?

radej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2009 10:48

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od radej »

Mechanik tvrdí, že těsnění dal nové. Klapka je nastavená na VAGu, tam bych problém neviděl. Na ty hadice jsem se díval taky a vypadají všechny v pohodě. Ještě mě napadlo jestli to nemůže dělat zanešený EGR ventil? Ale je divné, že VAG hlásí všechno OK a to jsem logoval za jízdy i při zastavení, kdy motor běžel na volnoběh a cukal jak zběsilý.

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od chasnik »

zkus nalít do nádrže čistič vstřikovačů, u mě to udělalo divy...
Jinak zkontroluj, jestli jsou dobře vedené kabely ke svíčkám, popř. vytáhni a zkontroluj, jestli někde neprobíjí.
Pak bych se mrknul, jestli máš všechny vstřikovače dobře nasazené, zacvaklé. Co palivový filtr? Měnils, nebo máš původní? Může to být milion příčin :(
Zasrané es-erka

radej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2009 10:48

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od radej »

Palivový filtr jsem neměnil, pravděpodobně je tam původní.
Ale nalil jsem do poloviny nádrže čistič palivového potrubí STP (250ml) a hledím jako trubka!!! Změna k lepšímu o 75 procent!!! Motor v zátěži necuká, táhne jako zamlada a na volnoběh se zakucká velice zřídka. Zůstává otázka, co to udělá až STP v benzínu nebude to znamená do jaké míry bude učinek STP trvalý.
V návodu čističe píšou, že by se to měko nalít do nádrže každých 5000 km a že ten čtvrtlitr je schopen ošetřit 50 až 60 litrů benzínu. Uvidím, co to udělá a dám vědět.
Díky moc všem za rady a podněty.

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od chasnik »

jj, dělá to divy... Mi to taky pomohlo, jednu nádrž jsem vyjel s tím svinstvem a pak natankoval ještě jednou půl nádrže a nalil to tam celé, ať se to pořádně vyžere (před tím jsem měnil pal. filtr, ať se ten bordel nerozežírá tam)...
Jinak brisky svíce moc nevydrží, doporučuji NGK - raději si připlať pár korun, tenhle motor je na to dost citlivý.
Ještě doporučuju - kup si čistič klapky cca za 300 od liquidmoly, sundej hadici sání, pootevři klapu, zasuň co nejhlouběji a vystříkej to tam :) pak nastartuj (s plynem) a foukni to tam před klapu (musíš držet točky na cca 4000) - bude to mít tendenci chcípat, ale pak to ožije - vyčistíš tím nejen klapku, ale i sání - to, co je na klapě, je i na stěnách sání. Věřím tomu, že ti přestanou kolísat otáčky

radej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2009 10:48

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od radej »

Zkusím ještě vyčistit to sání tímto svinstvem:http://www.oleje-shop.cz/productImageGa ... &width=400
NGK svíčky tam mám a oproti BRISK je to sto a jedno.

tre-SKA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 09.09.2008 14:16
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od tre-SKA »

aku znacku toho cistica strekovacu ste pouzili ?

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od chasnik »

vcelku to je jedno, liquidmoly, nebo STP... všecko je to stejné :) koupíš to na kterékoliv benzince, nebo mototechně (pokud toho bereš víc, tak přes net a nemusíš nikam jezdit)

radej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2009 10:48

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od radej »

Existuje ještě tohleto a stojí asi 145Kč.
http://www.sonax.cz/web/image_cla/11248 ... benzin.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od chasnik »

chlapi, je to fakt fuck :D je to všechno na stejné bázi, prostě co ti přijde pod ruku, to tam nalij ;)

Uživatelský avatar
6eorge
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 22.01.2010 17:30
Bydliště: Povrly

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od 6eorge »

radej píše:Ahoj,
mám delší dobu zajímavý problém. Po výměně svíček BRISK se začaly dít divy. Auto začalo mít nepravidelný chod na volnoběh a pokud šel motor do zátěže bylo patrné silné cukání, obzvlášť při dvojce. Podotýkám, že mechanik měl dole sací potrubí, aby se dostal ke svíčkám. V té době ještě neměl speciální klíč. Asi po 14-ti dnech od výměny svíček auto začalo při volnoběhu chcípat, VAG hlásil dvě chyby škrtící klapky. Vyměnila se spolu se svíčkami - dal jsem NGK podle ETKY a bylo po problému. Po měsíci se to cukání objevilo zas a VAG hlásí všechno OK. Váha to není, byla tam nová a je to totéž. Vzduchový filtr je nový. Mám pocit, že za studena se to chová o maličko líp, ale ten rozdíl je velice nepatrný, takže na teplotní čidlo bych to netipoval.
Dík za každou radu.

Ke svickam se da dostat i bez sundani sani, byyl to asi dobrej koumak, ten mechanik
1.9 TDi 85 kW ALH, EGR kaput

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od jurod »

A jestli chceš čistit klapku, tak sundat... nepotrebujes ani zadnej sprej... staci technicky benzin.... hlavne z druhe strany to byva pekne zaneseny...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Bořek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 13.01.2008 02:33
Bydliště: česká lípa

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od Bořek »

6eorge píše: Ke svickam se da dostat i bez sundani sani, byyl to asi dobrej koumak, ten mechanik
tak teď jsem zmatenej ono se nemusí sundávat sání??? jak se tam dostaneš? já se tam nedostal musel jsem sundat sání....

jinak koukni zda není někde vypadlá nějaká hadička ze sání nebo zda není nějaká prasklá nebo prodřená měl jsem to samé a byla prasklá hadice na podtlak brzd ale auto brzdilo jak zběsilé... vyměnil jsem jí + zalepil jednu prodřenou hadici která byla zespoda sání a mám klid... ;)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: VW 1,6 74kW 1J1 nepravidelný chod na volnoběh

Příspěvek od tomakecTD »

Není sání jak sání :) to pravé sání se určitě při výměně svíček sundávat nemusí snad u žádného motoru nikdy jsem o tom neslyšel a nikdy jsem to nepozoroval. Snad jen Kryt motoru s filtrem.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“