Názor na Chiptuning ?

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Uživatelský avatar
Bilyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.02.2010 18:10
Bydliště: Opatovice nad Labem

Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Bilyb »

Ahoj, chtěl bych si nechat načipovat mého Passata 1.9 TDI 85Kw ale pár lidí z mého okolí mě od toho odrazuje, tak bych rád znal něké vaše názory pořípadě vaše zkušenosti. Tvrdí mi že se u načipovaných TDI propalují písty a celkově že motor dostane nafrak. Já osobně si myslím že se to projeví pouze na spojce protože přeci jenom přenos většího kroutícího momentu dá určitě víc zabrat spojce. Takže prosím o vaše názory a zkušenosti. Díky Bilyb.
VW Golf VI 2.0 TDI

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od kuba4you »

Bilyb píše:Ahoj, chtěl bych si nechat načipovat mého Passata 1.9 TDI 85Kw ale pár lidí z mého okolí mě od toho odrazuje, tak bych rád znal něké vaše názory pořípadě vaše zkušenosti. Tvrdí mi že se u načipovaných TDI propalují písty a celkově že motor dostane nafrak. Já osobně si myslím že se to projeví pouze na spojce protože přeci jenom přenos většího kroutícího momentu dá určitě víc zabrat spojce. Takže prosím o vaše názory a zkušenosti. Díky Bilyb.
mám načipovano z 85 na 114kw a není problém mohu jen doporučit, jen si to nech udělat u někoho kdo tomu rozumí a má brzdu :wink:

Uživatelský avatar
R32TDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Černčice u Loun
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od R32TDI »

ten motor mám taky i když v golfu a můžu doporučit a čip jedině chipforum.cz

Uživatelský avatar
jaros130287
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 05.08.2008 12:22
Bydliště: okres NO, SR

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od jaros130287 »

nemusíš sa toho báť ak ti to urobí odborník
passat B5.5 12/2004, 1.9TDI 96kw/5q - chip na 174hp
Tiguan Allspace 2020, R-line - 140kw

FFX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.11.2009 15:23

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od FFX »

mám sice 66kw golf 4, ale chipoval sem na chiptuning.cz a naprostá spokojenost. Z 66 kW na 88,5 kW, vlastní i brzdu takže jsem si nechal změřit přesný výkon atd. Jede to opravdu o hodně líp, spotřeba zůstala max. stoupla o 2 deci. Bohužel se zvýšila kouřivost.

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Janosik93 »

netreba sa toho báť..... tie motory su fajn. ked sa to spraví s citikom, pojdu ako hodinky
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

FFX píše:mám sice 66kw golf 4, ale chipoval sem na chiptuning.cz a naprostá spokojenost. Z 66 kW na 88,5 kW, vlastní i brzdu takže jsem si nechal změřit přesný výkon atd. Jede to opravdu o hodně líp, spotřeba zůstala max. stoupla o 2 deci. Bohužel se zvýšila kouřivost.
Kouřivost se dá upravit, měli by ti to udělat zdarma... Pokud to ovšem umí..
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od zviratko »

A nebo se obrátit na odborníky , třeba Sportmotor.cz , ABT , MTM , B&B Automobiltechnik , Steibauer a jiné značky .
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

zviratko píše:A nebo se obrátit na odborníky , třeba Sportmotor.cz , ABT , MTM , B&B Automobiltechnik , Steibauer a jiné značky .
Nevím , kde jsi přišel na to , že Sportmotor jsou odborníci. Podle těch řečí na jejich stránkách? Kde pomlouvají konkurenci. Že auto bez KNka nepojede? Úprava hardweru prostřižením díry za IC. To napadne i malé dítě. Navíc můžeš je vyzkoušet s nějakým problémem, většinou stačí s immo. Vymluví se , že mají příliš práce, že se tím nezabývají. Tuším , že jsi zainteresován, ale jsi na klubu a byznys není všechno. Musel jsem to napsat, protože kdejaká firma si napíše, že je profi, na svých webech pomlouvá konkurenci, a skutek utek. Můj web také nic moc, nemám na to čas. Ale aspoń tam nikoho neosočuji.
Jinak ABT , MTM atd v pořádku, ale trošku daleko a za jiné peníze. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od TDIfun »

chiptuner píše:
zviratko píše:A nebo se obrátit na odborníky , třeba Sportmotor.cz , ABT , MTM , B&B Automobiltechnik , Steibauer a jiné značky .
Nevím , kde jsi přišel na to , že Sportmotor jsou odborníci. Podle těch řečí na jejich stránkách? Kde pomlouvají konkurenci. Že auto bez KNka nepojede? Úprava hardweru prostřižením díry za IC. To napadne i malé dítě. Navíc můžeš je vyzkoušet s nějakým problémem, většinou stačí s immo. Vymluví se , že mají příliš práce, že se tím nezabývají. Tuším , že jsi zainteresován, ale jsi na klubu a byznys není všechno. Musel jsem to napsat, protože kdejaká firma si napíše, že je profi, na svých webech pomlouvá konkurenci, a skutek utek. Můj web také nic moc, nemám na to čas. Ale aspoń tam nikoho neosočuji.
Jinak ABT , MTM atd v pořádku, ale trošku daleko a za jiné peníze. :)
Kukal jsem, ze i Cimbu vede takove reci na svem webu. Marne, konkurencni boj je klasicka zalezitost.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

Vím, ale sem tam se musím vykecat a vyjádřit. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od zviratko »

Tak od Sportmotor je v mém okolí uděláno docela dost aut at už benzín či dízl a nikdy s tím nebyl problém a výsledek byl znát.
To že ted pomlouváš ty je , je úplně to samé co dělají oni a co dělají i ostatní :mrgreen: tak že jsi v tom taky.

ABt má zastupení i tady v CZ , myslím že u Exnera , tak že taková dálka to není . Samozřejmě je tady spousta lidí co se tím zabývají a někdo to umí někdo to neumí .
Hlavně jsem tady nikoho nepomlouval a ani to nehodlám , je to věc každýho co si s autem udělá , jen jsem napsal další firmy na výběr.

Zapoměl jsem třeba i na Reshu s Dieselpower , tam taky lidí pomlouvají jiný lidi a jim se do toho neseru , když dělá někdo svojí práci pořádně , tak si to lidi mezi sebou řeknou a žádný pomlouvání ten dotyčný nemusí řešit , jelikož mu ty lidi budou jezdit pořád.

Já osobně bych svoje auto svěřil někomu kdo to dělá už nějaký Pátek a né že si koupil program v annonci a ted bude král chipů.

to jen na vysvětlenou ...
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

zviratko píše:Tak od Sportmotor je v mém okolí uděláno docela dost aut at už benzín či dízl a nikdy s tím nebyl problém a výsledek byl znát.
To že ted pomlouváš ty je , je úplně to samé co dělají oni a co dělají i ostatní :mrgreen: tak že jsi v tom taky.

ABt má zastupení i tady v CZ , myslím že u Exnera , tak že taková dálka to není . Samozřejmě je tady spousta lidí co se tím zabývají a někdo to umí někdo to neumí .
Hlavně jsem tady nikoho nepomlouval a ani to nehodlám , je to věc každýho co si s autem udělá , jen jsem napsal další firmy na výběr.

Zapoměl jsem třeba i na Reshu s Dieselpower , tam taky lidí pomlouvají jiný lidi a jim se do toho neseru , když dělá někdo svojí práci pořádně , tak si to lidi mezi sebou řeknou a žádný pomlouvání ten dotyčný nemusí řešit , jelikož mu ty lidi budou jezdit pořád.

Já osobně bych svoje auto svěřil někomu kdo to dělá už nějaký Pátek a né že si koupil program v annonci a ted bude král chipů.

to jen na vysvětlenou ...

Pomlouvat na webu je jedna věc a upravit věci na pravou míru zde na fóru druhá. Za prvé existuji v tomto oboru déle než Sportmotor, a svoje vybavení opravdu v annonci nekupuji. Dělám však na rozdíl od tebe i této firmy opravy různých závad, např pocukávající vozidla. Většina takto vyladěných benzinových vozidel je právě z této firmy, a zákazníci si snad nevymýšlejí. Jestli chceš uděláme několik testů, a zjistíš , že hodně není vždy nejlépe. Jinak tou samou nectností trpí při jízdě po dálnici např. Tdička od firmy Autochip. Neříkám, že umím všechno, ale všechny tyto firmy tvrdí ,že ladí na míru ale přitom zcela ignorují vozidlo jako takové, km, v jakém je stavu, jaký má brzdový systém, a hlavně jak bude používané. To je vše... :(

Co se týká zastoupení ABT tak ho ABT nikomu zatím nedal, pokud to není informace z dneška.A to z mnoha důvodů. Jediná firma v u nás má, nebo měla smlouvu s ABT o provádění úprav na vozech Audi je Porsche Interauto -Praha. Auta byla upravována v Bundes. Ostatní úpravy už jsou mýty. U Exnera to bude podobně, ale s Exnerem seniorem se znám, tak případně opravím. Vím však, že konkrétně jeho postoj k úpravám je negativní.

.... číslo na mě máš buď zavolej, nebo ti zavolám a pokecáme. Kdyby jsi doporučil třeba Reeshu, nebo Funa tak jsem mlčel.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od zviratko »

Je to sice hezký co jsi napsal , ale děláš to samé co ostatní a já to vůbec nepsal proti tobě , ale všeobecně 8)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

zviratko píše:Je to sice hezký co jsi napsal , ale děláš to samé co ostatní a já to vůbec nepsal proti tobě , ale všeobecně 8)
Nepiš děláš, ale udělal, protože to bylo poprvé.Vlastně už jsem se jednou otřel o jednu proslulou firmu z MB. Sám si psal, že diesel-powerOK. Myslím si to také. Představ si potom, že toto mě možná trochu ovlivnilo... http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=64457" onclick="window.open(this.href);return false;
A ještě víc mě ovlivňuje, že se roztrhl pytel s tzv. "profesionálními " firmami které jsou jedničky v oboru a jediné na trhu, na kterém jsou 10 a více let. V rejstříku zjistíš , že jí před dvěma lety založil dvacetiletý mladík. Zřejmě je to tím, že mu nová doba dala lepší možnosti. Na základku dojížděl auty, která si potom vytunil ,tak co se divíme kde vzal ty bohaté zkušenosti.
Myslím, že zrovna Sportmotor sice k těmto nepatří, mají na svých stránkách však tolik blábolů a nepravd, že se nedivím reakci fandů DP a v podstatě jsem se přidal. To je vše..
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“