KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od michall »

No jasně, ptal jsi se na další "problémová" místa :D . Ještě mě napadá prostor ... jak to popsat ... prostě pod mechanismem stěračů. Tam je taky spousta zákoutí, kde jsem našel různou botaniku. Takže buďto nechat řádně vyschnout a zkusit vyfoukat vzduchem, nebo vystříkat vodou, ALE v tom případě pozor na pylový filtr, elektriku a misky tlumičů (v těch je pak slušivé jezírko a rez :mrgreen: ). Víc mě nenapadá. Pak už jen hledat zdechlinu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od Jose1 »

.....a v jezírku pulci, že.....
OK díky za nápady, jak zase vyleze slunce, vylezu i já, s wapkou v ruce v boji proti smradu. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od michall »

Ano prosííííím :D

No s tou wapkou opatrně, já to teda vymýval jen hadicí. Tlakem si koleduješ, že si uměješ i ochrannou vrstvu ... tedy pokud tam ještě nějaká je.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
P.M.G.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.03.2010 20:17

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od P.M.G. »

Ahoj machři,
mám záhadný problém, který zatím nedokázal nikdo úplně vyřešit. Z ventilace mi jde zápach, který má technický ráz - připomíná smrad ze svářečky. Intenzivní je při otočení teplotní regulace na max., při nastavení na chladný vzduch je zápach méně intenzivní, ale přesto jde značně cítit... velmi nepříjemně tím smrdí celé auto - už půl roku co mám auto a pořád se to nelepší. Klimu jsem nechal vyčistit a vydezinfikovat, ale zápach je tam stále. Netušíte, co by to mohlo být a jak se toho zbavit?

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od Lolik »

Viděl bych to na malý únik z výměníku teplé vody. Něco podobného jsem měl na Audi-ně kdy se mě po zahřátí mírně pářilo nad chladičem ale úník vody s fridexem byl nepatrný! Také to tak smrdělo skoro jako svařečka...
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
P.M.G.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.03.2010 20:17

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od P.M.G. »

Díky! V servisu řekli, že to je určitě smrad z antifreezu. Protože před opravou mělo auto dosti podstatnou závadu - přehřívalo se při vyšším tahu a vždy po jízdě se z toho ztratilo cca 1-2 litry vody, když auto vařilo. Je možné, že se ten antifreeze při varu takto nějak dostal právě dovnitř? Např. k topení, čímž mohly nasáknout ty molitany co jsou kolem?

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od lubos1947 »

Vím že to sem asi nepatří nebot zde se řeší klimatizace, ale rád bych odpověděl na otázku od Lukydaves ze dne 25,3,2015 které bylo na hlavních stránkách a ten byl poté odkázán do těchto stránek a bohužel další příspěvky byly zablokované a tak nevím jak jinak mu odpovědět.
Luckydaves píše: cituji- Pach při zapnutí foukání (nemusí být ani zaplá klima) do zadní části vozu .....´´

Rozumím tomu tak že když zapneš topení (klimu v této době asi nezapínáš) tak že je cítit zápach. Zkontroluj si zdali nemáš něco smradlavého v tom levém ,,kufru - podběhu´´ protože ventilátor zadního topení nasává vzduch právě z tohoto prostoru.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Luckydaves
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.03.2015 21:28

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od Luckydaves »

Děkuji Lubošovi za info, prověřím to. Nicméně jsem se dozvěděl, že na levé straně v kufru (Sharik 2008) je ještě jeden výparník, který je také potřeba vydesinfikovat... je to možné ? A z toho že by to mohlo být také. Co mám Sharika 2 roky, tak jsem tam nikdy nelezl.

Ten pach se line i když zapnu klimu, sice není tak intezzivní, jako když je vypnutá klima, ale je.
A jde z toho zadního výdechu, který je v kufru.
Sharan 2.0 TDI r.v.2008, kód motoru BRT, bez DPF

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od Radoslav »

Ja som čistil klímu a interiér auta OZONOM. kamoš mi požičial taký prístroj ktorý zabíja batérie a iné smrady. Je to na 220v a napájal som to na asi hoďku. Potom som vetral auto asi ďalšie dve hod. V aute sviežo :-)

Luckydaves
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.03.2015 21:28

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od Luckydaves »

Zdravím, tak jsem rozebral zadní část klimatizace skrytou na levé straně (z pohledu řidiče) v kufru
a výparník jsem vydesinfikoval sprejem na klimatizace.
Říkal jsem si super, mám klid....
Při zapnutí klimy byl opravdu svěží vzduch, ale když jsem ji nechával před cílem odpočinout a pustil jsem
topení, aby se vyhřála a nerosila se, tak se objevil opět ten "zápach", jak když vlítnou mikro částečky prachu do kabiny ....
Před nějakou dobou mi přestal fungovat ostřikovač na zadní sklo. Rozebral jsem tedy zadní sloupek , kterým by měla vézt hadička k ostřikům a hle ... hadička tam byla zlomená a stříkala od prostoru, kde nasává vzduch zadní klima. Tak jsem to opravil a teď čekám, jestli se ten smrádek vytratí ...
Jestli ne, tak budu muset rozebrat asi celou tu zadní klimu a podívat se pod ní, co tam je za ní, co by mohl ještě způsobovat ten zápach .
Sharan 2.0 TDI r.v.2008, kód motoru BRT, bez DPF

Luckydaves
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.03.2015 21:28

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od Luckydaves »

po delší době opět zdravím,
a vzhledem k tomu, že ten pach nepřestal tak bych se rád zeptal jestli někdo netuší coby to mohlo být ?
Když zapnu topení, začne to smrdět.... :o( ...... ale jen ze zadního výdechu ...
Sharan 2.0 TDI r.v.2008, kód motoru BRT, bez DPF

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od michall »

Záleží na tom, co se stalo. Vzadu je kromě plastů taky akustická a teplotní tlumící hmota, podobná filcu. Pokud se do toho dostala voda z ostřikovače nebo chlazení, může tam bujet vcelku slušná plíseň. Asi tě rozborka nemine.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od zalupa »

Zdravim potrebuju poradit chystam se vycistit klimu ve predu to je mi jasny,ale v zadu jak mam vycistit vyparnik musim to cele rozebrat ten tapec? Nikde postup nemuzu najit diky za jakou koliv informaci
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od michall »

No asi podle toho, jak to budeš "čistit". Pokud to je "jen" sprejem, tak sání je za tapecem, takže stačí strčit sprej za deklík a je to. Pokud pěnou, tak tě asi sundání nemine, ale není to úplně složitý.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od zalupa »

Jasny sprejem s hadickou. Takze nekde za tim bocnim deklikem. Ok zkusim diky za info
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“