napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od speed7 »

ahoj,nemate nekdo zkusenosti s napinaci kladkou u tohoto motoru?odeslo mi lozisko v ty maly remenici na kladce a nechce se mi za 3tis kupovat cela kladka tak jestli jsou remenice stejny treba z tdi nebo z jinych motoru,nebo jestli nejde vyndat samotne lozisko,jestli neni nalisovane,popripade jestli neznate nekoho kdo by mel tu remenici z vr6ky.predem diky za rady

Uživatelský avatar
Mr.Twistr
Profík
Profík
Příspěvky: 958
Registrován: 19.09.2008 09:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od Mr.Twistr »

speed7 píše:ahoj,nemate nekdo zkusenosti s napinaci kladkou u tohoto motoru?odeslo mi lozisko v ty maly remenici na kladce a nechce se mi za 3tis kupovat cela kladka tak jestli jsou remenice stejny treba z tdi nebo z jinych motoru,nebo jestli nejde vyndat samotne lozisko,jestli neni nalisovane,popripade jestli neznate nekoho kdo by mel tu remenici z vr6ky.predem diky za rady
Heleď čoveče zeptám se kamaráda, jak to u mě vymyslel.... Dělal mi přesně to samé a vyšlo to na litřík... :)
SILNICE SILNÝM!!!

Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od speed7 »

Mr.Twistr píše:
speed7 píše:ahoj,nemate nekdo zkusenosti s napinaci kladkou u tohoto motoru?odeslo mi lozisko v ty maly remenici na kladce a nechce se mi za 3tis kupovat cela kladka tak jestli jsou remenice stejny treba z tdi nebo z jinych motoru,nebo jestli nejde vyndat samotne lozisko,jestli neni nalisovane,popripade jestli neznate nekoho kdo by mel tu remenici z vr6ky.predem diky za rady
Heleď čoveče zeptám se kamaráda, jak to u mě vymyslel.... Dělal mi přesně to samé a vyšlo to na litřík... :)
ja uz jsem kladku vymenil,lozisko na remenici melo docela velkou vuli,a dela mi to porad,tak nevim jaky dalsi lozisko nebo co by to mohlo bejt,kazda rada bude uitecna,ten zvuk je hroznej

Uživatelský avatar
Mr.Twistr
Profík
Profík
Příspěvky: 958
Registrován: 19.09.2008 09:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od Mr.Twistr »

speed7 píše:
Mr.Twistr píše: Heleď čoveče zeptám se kamaráda, jak to u mě vymyslel.... Dělal mi přesně to samé a vyšlo to na litřík... :)
ja uz jsem kladku vymenil,lozisko na remenici melo docela velkou vuli,a dela mi to porad,tak nevim jaky dalsi lozisko nebo co by to mohlo bejt,kazda rada bude uitecna,ten zvuk je hroznej
takový jakoby vrzání či skřípání že? to mi dělá taky pořád..... máme v merku, že je to vodní pumpa.... :( ale jistě to nevíme.... jenže nejsou prachy ani čas to zjistit, jestli je to tím....
SILNICE SILNÝM!!!

Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od speed7 »

Mr.Twistr píše:
speed7 píše: ja uz jsem kladku vymenil,lozisko na remenici melo docela velkou vuli,a dela mi to porad,tak nevim jaky dalsi lozisko nebo co by to mohlo bejt,kazda rada bude uitecna,ten zvuk je hroznej
takový jakoby vrzání či skřípání že? to mi dělá taky pořád..... máme v merku, že je to vodní pumpa.... :( ale jistě to nevíme.... jenže nejsou prachy ani čas to zjistit, jestli je to tím....
jj presne tak.ja jsem vcera sundal pravy kolo,podbeh,povolil jsem remen a ten zvuk mi dela druha mala remenice od spoda,vnitrek ty remenice se nehybe jen se toci prstenec kolem,nastrikal jsem na to celej olej ve spreji na strojni soucasti a uz je klid.na co tuta remenice je?ja myslel ze na klimu a ze kdyz zapnu klimu tak ze se zacne tocit i vnitrek remenice ale ta se porad toci jen vnejsek a vnitrek stoji at topim nebo zapnu klimu

Uživatelský avatar
Mr.Twistr
Profík
Profík
Příspěvky: 958
Registrován: 19.09.2008 09:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od Mr.Twistr »

speed7 píše:jj presne tak.ja jsem vcera sundal pravy kolo,podbeh,povolil jsem remen a ten zvuk mi dela druha mala remenice od spoda,vnitrek ty remenice se nehybe jen se toci prstenec kolem,nastrikal jsem na to celej olej ve spreji na strojni soucasti a uz je klid.na co tuta remenice je?ja myslel ze na klimu a ze kdyz zapnu klimu tak ze se zacne tocit i vnitrek remenice ale ta se porad toci jen vnejsek a vnitrek stoji at topim nebo zapnu klimu
Škoda, že jsi to nevyblejsknul.... No řeknu kamarádovi a podíváme se teda na to taky podle tvého návodu... :) Snad to taky bude u mě tak lehká věc... ;)
SILNICE SILNÝM!!!

Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od speed7 »

Mr.Twistr píše:
speed7 píše:jj presne tak.ja jsem vcera sundal pravy kolo,podbeh,povolil jsem remen a ten zvuk mi dela druha mala remenice od spoda,vnitrek ty remenice se nehybe jen se toci prstenec kolem,nastrikal jsem na to celej olej ve spreji na strojni soucasti a uz je klid.na co tuta remenice je?ja myslel ze na klimu a ze kdyz zapnu klimu tak ze se zacne tocit i vnitrek remenice ale ta se porad toci jen vnejsek a vnitrek stoji at topim nebo zapnu klimu
Škoda, že jsi to nevyblejsknul.... No řeknu kamarádovi a podíváme se teda na to taky podle tvého návodu... :) Snad to taky bude u mě tak lehká věc... ;)
no ja bych rekl ze to nebude opraveny na dloho ale zatim je to dobry,tak az to zacne znova tak bude chtit asi dukladnejsi opravu :-D

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od Sicco »

jestli myslíte ten napínák řemene tak se určitě oplatí ho vyměnit celý než přelisovávat ložisko a drbat se s tím, když nevíte jestli se to nakonec podaří.

Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od speed7 »

Sicco píše:jestli myslíte ten napínák řemene tak se určitě oplatí ho vyměnit celý než přelisovávat ložisko a drbat se s tím, když nevíte jestli se to nakonec podaří.
ne ne,napinak jsem vymenil ale de to ze spoda z ty druhy maly kladky ze spoda

Uživatelský avatar
Mr.Twistr
Profík
Profík
Příspěvky: 958
Registrován: 19.09.2008 09:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od Mr.Twistr »

speed7 píše:
Sicco píše:jestli myslíte ten napínák řemene tak se určitě oplatí ho vyměnit celý než přelisovávat ložisko a drbat se s tím, když nevíte jestli se to nakonec podaří.
ne ne,napinak jsem vymenil ale de to ze spoda z ty druhy maly kladky ze spoda
Já jsem napínák neměnil..... Vyměnil jsem to ložisko a byla to práce asi na 20 minut..... Evidentně to nepomohlo, protože ten zvuk dělá něco jiného..... :) Taky budu muset sundat ten podběh no.....
SILNICE SILNÝM!!!

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od Sicco »

já právě vyměnil rozvody které mi trochu šustily, pak napínák drážkového řemene, to sem se zbavil 2 různých zvuků, ale jeden takové slabí pískání zastudena nevim odkud jde :( jde to nekdě od altiku...

Uživatelský avatar
Mr.Twistr
Profík
Profík
Příspěvky: 958
Registrován: 19.09.2008 09:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od Mr.Twistr »

Sicco píše:já právě vyměnil rozvody které mi trochu šustily, pak napínák drážkového řemene, to sem se zbavil 2 různých zvuků, ale jeden takové slabí pískání zastudena nevim odkud jde :( jde to nekdě od altiku...
U golfa mi takový divný lehce pískavý zvuk dělalo ložisko klimakompresoru..... A to vyměnit jen tak nejde.... Tak jsem kupoval rovnou nový kompresor... Doufej, že je to něco jiného.... :/
SILNICE SILNÝM!!!

Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od speed7 »

Mr.Twistr píše:
Sicco píše:já právě vyměnil rozvody které mi trochu šustily, pak napínák drážkového řemene, to sem se zbavil 2 různých zvuků, ale jeden takové slabí pískání zastudena nevim odkud jde :( jde to nekdě od altiku...
U golfa mi takový divný lehce pískavý zvuk dělalo ložisko klimakompresoru..... A to vyměnit jen tak nejde.... Tak jsem kupoval rovnou nový kompresor... Doufej, že je to něco jiného.... :/
me ten zvuk prej dela nejspis taky lozisko na klimakompresoru,z toho nemam moc radost

Uživatelský avatar
Mr.Twistr
Profík
Profík
Příspěvky: 958
Registrován: 19.09.2008 09:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: napinaci kladka 2.8 v6 spatne lozisko na remenici

Příspěvek od Mr.Twistr »

speed7 píše:me ten zvuk prej dela nejspis taky lozisko na klimakompresoru,z toho nemam moc radost
No tak dá se sehnat za 6.000.... Taky jsem se tehdá děsil, že budu muset koupit ten origo za 20.000... :D
SILNICE SILNÝM!!!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“