Tlakování motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin_b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Brno

Tlakování motoru

Příspěvek od Martin_b »

Prosim o radu.. ;). Minuly tyden mi vytekla voda z chladice kterej byl necelej rok starej. Kdyz jsem ho sel po vymene reklamovat, ze tohle neni mozny, rekli mi, ze je to pravdepodobne tim, ze motor spatne tlakuje (nekde prifukuje - mozna pry tesneni pod hlavou) a v dusledku toho prasknul chladic jakozto na nejslabsim miste chladiciho okruhu. Jako dukaz mi ukazali, ze trubice je meka nez nastartuji.. pote nepatrne ztvrdne. Kdyz je auto pod plynem tak trubice tvrdne vice.. Porad ale bylo mozne tu trubici bez problemu prstama ztlacit..
Je normalni ze se zvysi tlak v chladici soustave kdyz je motor v zatezi? To tesneni pod hlavou mi prijde jako nesmysl kdyz se mi neztraci voda a olej je cisty..

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Tlakování motoru

Příspěvek od Rom@n »

Tak po nastartování ta hadice stvrdne určitě ale mě když tlakoval motor (prasklá hlava) tak ta hadice byla jak kámen a neměl jsem šanci ji zmáčknout. A v oleji se objevovala emulze na víčku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin_b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Brno

Re: Tlakování motoru

Příspěvek od Martin_b »

no.. tvrda jak kamen trubice neni, ale pod plynem trochu tvrdne.. to je pravda. Myslis ze to je bezny? Nikdy driv jsem to nesledoval, tak nevim jestli to muze byt normalni..

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Tlakování motoru

Příspěvek od Rom@n »

mě pod plynem stvrdne taky to je normální ale když chci tak ji promáčknu předtím jsem neměl absolutně šanci.
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlakování motoru

Příspěvek od falko1983 »

Zcela normální s otáčkama motoru jdou souběžně i otáčky vodní pumpy tj logicky víc otáček větší tlak chladící kapaliny a naopak.Pochopitelně do určité míry :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Martin_b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Brno

Re: Tlakování motoru

Příspěvek od Martin_b »

Diky za info.. vypada to spis ze se chteli v servisu vyhnout reklamaci.. ;)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“