Výměna palivového filtru

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

Výměna palivového filtru

Příspěvek od deamiano »

Pánové mám problém, kdy se mám měnit palivovej filtr na 2,5tdi. Koupil jsem asi blbou naftu a po 50 km co jsem vyjel ještě tu dobrou, začalo auto ztrácet výkon při vyšších otáčkách a na tempomat mělo co dělat udržet 140km/h, ted už jedu max 90kou. Všechny rady byly podobný okamžitě vyměnit pal. filtr, dát do nádrže čistící aditivum . Jde mi o to že jsem se koukal do servisní knížky a faktur a dosud jsem filtr neměl měněnej. V servisních pracích je že se má měnit při 120tis km a já mám 146tis. Ještě každejch 60tis se má dělat inspekční kontrola a tam je zahrnuto odvodnění pal. filtru. Mám velký pochybnosti že měli ten filtr vůbec v ruce, ale že nebyl vůbec měněnej dle servisní knížky mi připadá už trochu moc a už si nejsem tolik jistej, že je to jen blbou naftou. Moje nasr.... schytaj místo pumpy v servisu. nechci domýšlet kdyby odešly vstřiky atd. Můžete mi někdo potvrdit že mít při 147tis původní palivovej filtr při známé kvalitě nafty u nás je nesmysl??

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od koto99 »

Určite to bude naftou? Neodišlo ti náhodou turbo?
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od Mára_VR6 »

pokud by to bylo filtrem, tak by se auto mělo chovat tak jako že má málo nafty a to že nízké otáčky v pohodě a ve vysokých problém. Třeba se dá vytočit, ale pak, pokud filtr pořádně nepropouší, mu dojde ńafta a začne se dusit. Např na jedničku, ostrej rozjezd, tam je motor vytočenej hned, je to v pohodě, výkon bude. Ale na dvojku, trojku už se do otáček nerozjede, protože není nafta.
Pokud se chová takhle nějak, tak dejme tomu, že je to filtrem. Pokud ne, tak bych kouknul na to turbo. Hlavně, jestli se hejbe natáčení lopatek, zkus na něj zatlačit, musí se hejbat, sice relativně těžko, ale přece. Chod musí být cca 1cm. Pokíval bych se i na sací část, jestli jsou lopatky OK, aby nevlítly do motoru. To je jasná smrt. Zrovna jsem tu měl jednoho Sprintera a ten už mění motor. ( né že bych tě chtěl nějak strašit :wink: :mrgreen: )
ALE, stejně pokud nemáš měněnej filtr, tak hned dej novej, protože 150tkm na jeden palivák je sci-fi. Na druhou stranu pozor, pokud by byl v nádrži nějakej bordel, tak si zasereš i ten novej.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od deamiano »

Tak jsem byl v v servisu, pro jistotu v tom samém kde mi měli palivovej filtr vyměnit při 120tis km kontrole a opravdu se na to vy....., takže jsem s nima jednal trochu z pozice síly, že nemíním platit nic víc jak materiál filtru a pokud bude něco v háji dál za filtrem, že je to na jejich vrub. Dali to na diagnostiku a všechno snad v pořádku. Kdyby to bylo turbo to bych poznal, tam ten výkon klesne nápadně, ale tohle bylo jako by chvění při vyšších otáčkách. Ještě jsem s tím nejel delší trasu tak nedokážu posoudit výsledek ale doufám, že to bude ok. Ještě mě dostali když jsem chtěl aby dali do nádrže čistící aditivum, tak na mě koukali co to po nich chci, že nic takovýho VW v nabídce nemá a dát mi to do nádrže nemůžou!!!

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od Mára_VR6 »

je fakt, že jsem o žádným čistícím aditivu taky neslyšel :? to fakt je?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od deamiano »

Jo, prodává se to prej normálně na benzínkách, a kamarád kterej má servis , dokonce ještě napouští filtr special. aditivem, na který prvních cca 10 km jedeš a pročistí čerpadlo a vstřiky. Ve značk. servisu nevěděli ani tuk.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od koto99 »

To aditivum predávajú aj v origo VW servise - aspoň u nás majú dva druhy. Zimné na zníženie bodu tuhnutia a jedno proti zanášaniu a na čistenie potrubia. Ale keď to tak zrazu zdochlo... Treba dúfať, že je to len zen filter. Možno ho dali naopak aj to som už zažil.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Hotofsom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.09.2010 13:34

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od Hotofsom »

Má niekto odporučanie, kde je na nete predavaný najlacnejší palivový filter na R5 r.v.2004?
Díky moc!

sergej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.05.2011 21:41

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od sergej »

kluci kde se nachazi palivovy filtr ?? kde ho hledat ??? mam r.v. 08 3 litr v6 tdi ...pri kolika kilometrech se doporucuje menit??...a pri kolika menite vzduch filtr?? mam najeto 37 tis...dekuji za rady ....taky me stve ze jezdim bez navigace s radiem...uz 2 krat mi auto vybrali a ukratli navigacku.....takovy je zivot..sergej

Odpovědět

Zpět na „Touareg“