zámek dveří Poraďte!!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od majkl1 »

Normálně, otevřeš přední, sundáš ten gumový husí krk a je to. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od Trafika »

Tak hotovo :!: koupil jsem zde na foru starší zámek z bouraného auta nechal vyměnit v servisu a vše ok.
Jinak nový zámek origo stojí cca 3200Kč čína cca800kč 8)
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od golfar »

majkl1 píše:Nech být. U předních dveří to jde ještě tak s nejmenšíma škodama. Tam odděláš zadní dveře a odsekáš nebo odřízneš to očko na sloupku, co drží zámek dveří. Pak ho svaříš nebo koupíš za pár kaček, ale u zadních musím zmasakrovat (odsekat) zámek. Odpojení baterky ti nepomůže. V zámku se zkrátka safe mod deaktivuje el. a když je přerušené spojení, tak ti to je k ničemu. Ještě zkus zkontrolovat dva červenohnědý kabely, co vedou v husím krku u B-sloupku a ty samé u komfortky (vedou tam ale od každých dveří, tak jich tam bude 8). Mohou být přerušené (zlomené nebo uvnitř zoxidované na prach). pokud bys takové místo našel a opravil, máš možnost otevřít dveře.
Jinak tapec na zadních jde odmontovat. Dole pod gumou odšoubuješ jeden šroub (torx tuším 15tka), dva šrouby u madla, tapec vycvakneš nahoru, odděláš kabeláž a lanko je to. Pak vyndáš okno z držáku, odšroubuješ plech a končíš. Pak bych ti doporučil odemykat a ve stejnou dobu mlátit do zámku (blbej přístup), třeba dojde k náhodnému el. propojení. Pokud nepomůže, pak už leda vyrvat el. část zámku a na odkryté mechanické části lze už dveře otevřít.
proč takový násilí u těch zadních dveří ? Teď jsem to dělal sice na octávii, taky nešli otevřít zadní dveře, takže tapec dolu (položit sedačku, stáhnout těsnící gumu co je mezi dveřma a kaslí,oddělat plasty z B a C sloupku, a sundat tapec) tam jsem si našel podle schématu který dráty od zámku ho ovládaj, přerušil je a přived na ně napětí a bum dveře se odemkli....nakonec byla "chyba" v tý řj zadních dveří, byl tam uhnilej jeden pin, takže náhrada za kus drátu a vše chodí na 1....

ale potřeboval bych radu ohledně řidičovo předních dveří...všechno funguje v pohodě (centrál, safe lock, stahování okna, neodemyká se sama atd...), ale prostě když se otevřou dveře tak nesvítí lampička na stropě a ve dveřích, navíc když jí odemknu a otevřu ty dveře řidičovo, tak se zase po chvíli zamkne (prostě ty dveře nevidí že jsou otevřený). To mi nejde do hlavy, když všecho ostatní je OK
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od majkl1 »

Jenže pokud máš prasklinu ve vedení k mikrospínači, můžeš si tahat kabely kam chceš a žádný "bum" se konat nebude, protože safe prostě jinak než el. nedeaktivuješ. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od golfar »

majkl1 píše:Jenže pokud máš prasklinu ve vedení k mikrospínači, můžeš si tahat kabely kam chceš a žádný "bum" se konat nebude, protože safe prostě jinak než el. nedeaktivuješ. :wink:
tak to zajisté, ale proč myslet hned na nejhorší :mrgreen: jinak nevěděl bys co s těma dveřma ? zámek byl už třikrát venku...mikrospínaš co je u západky zámku (no toho jak se otočí kolem čepu na kastli) jsem čistil a podle měřáku je v pohodě, všechna elektro je poho ze dveří do auta, i v průchodce, prohnilý kabely ke komfortce neberu v potaz když je v palubce
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od majkl1 »

Proměř konektor u zámku, dále u řj dveří. Od řj jde už signál smíšenej po 2 kabelech a pokud ti funguje zbytek, tak ty dva káble jsou v cajku. Takže jedinná možnost chyby je mezi spínačem a řj dveří. Osobně vsázím na spoj u konektoru v zámku. Nezkoumej to a přepájej všechny kontakty na plocháči. Jistota je kulomet. Jo a další důležitá věc je při kompletaci zámku nezapomenout nato, aby ti zapadla páčka ovládání zámku v elektrické části zámku do plastového oka v mechanické části zámku, jinak to bude dělat psí kusy a ty na to v životě nepřijdeš. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od golfar »

majkl1 píše:Proměř konektor u zámku, dále u řj dveří. Od řj jde už signál smíšenej po 2 kabelech a pokud ti funguje zbytek, tak ty dva káble jsou v cajku. Takže jedinná možnost chyby je mezi spínačem a řj dveří. Osobně vsázím na spoj u konektoru v zámku. Nezkoumej to a přepájej všechny kontakty na plocháči. Jistota je kulomet. Jo a další důležitá věc je při kompletaci zámku nezapomenout nato, aby ti zapadla páčka ovládání zámku v elektrické části zámku do plastového oka v mechanické části zámku, jinak to bude dělat psí kusy a ty na to v životě nepřijdeš. :wink:
to už se mi minule stalo a dveře se nezamykali jestli myslíš jako přímo na zámku...dvě hodiny jsem hledal chybu :D ale dík za tohle info, až bude volnějš tak zkusím
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od majkl1 »

Pokud čudl zajede, ale dveře jdou otevřít je chyba v ontáži zámku, kdy právě nezapadne táhlo uvnitř zámku do plastového oka. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od venda81 »

Já bych řekl,že v tom zámku jsou ty mikrospínače tři.dva z nich hlídají polohu čudlu,když vyjede nahoru tak sepne jeden a když dolu tak druhý.ten třetí hlídá otevření dveří.a proto si myslim,že by to mohl dělat ten mikro. co hlídá polohu čudlu na hoře,protože už když odemkneš auto tak by se to mělo rozsvítit

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od majkl1 »

V předních je mikrospínačů 5. Dva na polohu klíče, jeden na otevřeno/zavřeno, další na safe a poslední na polohu zamknuto/odemknuto. V zadních chybí dva na polohu klíče.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od venda81 »

Zrovna včera jsem zjistil,že mi nezhasíná vnitřní osvětlení.jako by byli otevřené dveře.musel jsem ho přepnout do polohy 0.nevíte někdo jak zjistím,které dveře to můžou dělat.možná někam natekla voda,protože tady u nás docela hustě pršelo.jinak centrál funguje,jenom když chci auto zamknout ze vnitř,tak se levá strana sama hned odemkne.pravá strana zůstane zamčená.děkuji

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od majkl1 »

Pokud to chceš vědět ještě než cokoliv demontuješ, tak budeš muset na diagnostiku a sledovat info z jednotlivých dveří. Ale pokud někam voda nateče, tak to bude u komfortky, páč k elektrice zámků by se teoreticky dostat neměla a k řj dveří už vůbec ne. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od venda81 »

jo jo máš recht majkl1,zítra to napíchnu a budu vědět víc.pak dám vědět co to bylo za kravinu.

PAŠÍK VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.08.2008 17:31
Bydliště: Praha 9

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od PAŠÍK VW »

měl jsem u svého pašíka naprosto stejnou závadu jako zde popisujete tak jsem zakoupil nový zámek a nechal jej vyměnit ale k mé hrůze se stalo něco co nikdo nechápe po jednom zmáčknutí klíční pro zamknutí se vozidlo uzamkne a tento nový zámek jen na polovinu a musím dat další povel k zamknutí kde udělá tu pul polohu ten novÿ zàmek až poté je opravdu zamčeno a u odemykání taktéž. Nevíte co to je ?
DAS AUTO.

Uživatelský avatar
venda81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 06.07.2010 22:48

Re: zámek dveří Poraďte!!!

Příspěvek od venda81 »

Ahoj hoši!
Mam dotaz k zámku dveří.Mam možnost získat od kámoše všechny 4 zámky dveří,ale problém je ten,že je to ze superba r.v.2006.Vím,že z I octavie jsou stejné,ale jak je to tady nevim.A rozdělávat dveře jenom proto abych zjistil,že jsou jiné se mi moc nechce.Díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“