1.6 SR chvilku netáhne

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od xerxes »

Marah píše::mrgreen: :mrgreen: Tak na to teda prdím a všem tady oznamuju, že své V4 2MOTION o víkendu hodím do akvárka rybičkám, ať se jim to tam pěkně okysličuje z vejfuku...
:mrgreen:

sheriff6241
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.08.2010 20:57

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od sheriff6241 »

Ja budem za tu moju milu 1.6SR chodit asi po kanaloch ako to tu sledujem...ale sa naserem a vyndam fotrikovi z auta tu jeho chipnutu 1.8T a bude. Mimochodom, da sa to prerobit z 1.6SR na 1.8T? Technicky.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od VWMysak »

Technicky ano, papírově ne.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
MUNK7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 06.09.2009 13:56
Bydliště: Moravwskoslezský kraj - Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od MUNK7 »

Přiznávám že tenhle motor už od výroby je opravdu "zázrak" ale mám ten samý problém a abych řekl pravdu docela mě to otravuje. Rozjedu se, dám za 2 a až po dvou vteřinách pořádně táhne. Jinak mám další problém a stím bych potřeboval poradit, už jsem z toho nešťastný. Chcípá mi motor když stojím na křižovatce, někdy dvakrát po sobě, někdy to neudělá celý den. Zatím jsem jen vyčistil klapku a kouknul jsem na vzduchový filtr, je jako nový. VAG píše "senzor tlaku sacího potrubí" takže zkusím vyměnit nebo pročistit a uvidím. Kdyby někoho napadlo něco jiného tak uvítám radu.

tomís-t.d.i.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 19.05.2008 13:35
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od tomís-t.d.i. »

Tak já, se jdu taky pochlubit se zázrakem který si řiká 1,6 SR. Autí za studena téměř nejede a pak se zničehož nic rozjede. Občas i na křižovatce chcípne... na vagu nám to ukázalo chybu 00537 což je lambda sonda e ta už byla jednou měněná...:( je možný že to je váhou vzduchu-.. prosim porád te..

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od GolfinoIV »

skus vycistit vahu vzduchu potom ocisti klapku urob zakladne nastavenie a malo by to byt ok
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
MUNK7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 06.09.2009 13:56
Bydliště: Moravwskoslezský kraj - Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od MUNK7 »

Takže dneska jsme to napíchli na diagnostiku, hlásila špatné čidlo teploty chladící kapaliny a špatný MAP senzor. Čidlo jsem hned vyměnil, nové za 390,- a MAP senzor ještě zkusím pořešit. Uvidíme jestli to přestane chcípat :)

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od raduzzz »

j MAP to je tlak a teplota v potrubí - to je ve váze
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
MUNK7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 06.09.2009 13:56
Bydliště: Moravwskoslezský kraj - Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od MUNK7 »

MAP je součástí váhy? To ji potom potřebuju rozebrat a zjistit číslo toho senzoru. Jenomže na váze jsou dva takové spešl torxy a ty nemám. Dá se vůbec u tohodle vyměnit jen MAP nebo musím celou váhu?

Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od bifur »

Chalani, pokial viem, auto ma bud MAP, alebo vahu. 16V maju MAP (sucastou ktoreho je aj cidlo teploty) a SR-ko ma vahu (sucastou ktorej je aj cidlo teploty). Nevidim dovod na to aby rj sledovala aj tlak aj objem preteceneho vzduchu. Bud jedno, alebo druhe..

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od raduzzz »

j špatně sem to napsal, bifur má pravdu. MAP je tlak a teplota a váha je teplota a množství. V tom případě ti diagnostika píše nesmyl, když má AKL váhu.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
MUNK7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 06.09.2009 13:56
Bydliště: Moravwskoslezský kraj - Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od MUNK7 »

Váhu jsem rozebral ale není tam nic moc k vidění. Po výměně čidla teploty chladící kapaliny mi už golfik několik dní nechcípl. I otáčky se srovnaly a chová se to normálně, myslím že klapka si po vyčištění našla svoji polohu. Takže počkám jak dál a kdyby to zase blblo tak to znovu napíchnu.

Uživatelský avatar
*CANIS*
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 19.07.2010 21:15
Bydliště: kusek od Opavy

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od *CANIS* »

Měl jsem podobný problém, motor za studena reagoval na plyn s prodlevou. Vyměnil jsem klapku a je to o něčem jiném, motor za studena reaguje skoro ihned a celkově se motor jinak chová a hlavně neškube(občas). Hlavně do kopce táhne o 20km rychleji, než předtím. Ještě mě čekají origo kable, svíčky a čidlo teploty. Věřim, že pak už to bude dobré. Přinejhorším ještě váha vzduchu, ale VAG nic nehlásí.

Uživatelský avatar
xmon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 03.07.2008 18:58
Bydliště: Spišská Nová Ves SR

Re: 1.6 SR chvilku netáhne

Příspěvek od xmon »

mam podobny problem. Mne sa to ale vyskytuje len na 2 prevodovom stupni a ked padnu otacky pod 2000ot/min. pride tam jemne cuknutie alebo lepsie povedane vynechanie. Ostatne prevodove stupne su oka.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“