Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
biker82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.11.2008 14:50
Bydliště: Orlová

Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od biker82 »

Zdarec. Dneska se mi vyskytnul u Bory problém. Dojel jsem a chcu zamknout auto přes kufr a nic. Tak jdu ke dveřím spolujezdce a zamknu. A zamkly se jen ty jedny dveře. Tak jdu po pojistkách a byla vyhořelá. Pak sem ji vymenil a central začal fachčit ale nejde otevřít kufr. Tak odešel asi motorek. Dá se nějak otevřít kufr bez toho motorku? přes kufr už teď vpohodě zamknu i odemknu ale jak chytnu madlo neotevře se kufr. Tak odešel asi motorek. Dá se nějak otevřít kufr bez toho motorku? Nebo budu muset skrz sedačky do kufru a tam začít rozebírat tapec a otevřít? díkec

(EDIT VWMysak: Změnil jsem název tématu pro lepší orientaci)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zamek kufru

Příspěvek od Goauld »

Z tvyho zmateně napsanyho textu sem pochopil, že na kufru zámek máš, takže zamykat a odemykat můžeš přes kufr. Takže zkus použít zámek :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
biker82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.11.2008 14:50
Bydliště: Orlová

Re: zamek kufru

Příspěvek od biker82 »

No je to trochu chaos ale zamek kufru funguje. Nefunguje servo co pritahne ten jazycek aby ses dostal do kufru.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zamek kufru

Příspěvek od Goauld »

Heleď jestli máš zámek (to kam strkáš klíč) tak stačí když ho tam strčíš, otočíš úplně doprava a pak vemeš za kliku a kufr otevřeš.
Ovšem teď mě napadá, že u bory je to nějak elektronicky, tam není mechanická klika jak u golfa že... tak to možná bude trochu ořech.
Pokud to teda nejde přes zámek, tak budeš muset zevnitř oddělat tapec a ručně to zevnitř odemknout.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
biker82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.11.2008 14:50
Bydliště: Orlová

Re: zamek kufru

Příspěvek od biker82 »

Nooo to je ono co myslim. Neni tam prave ta klika. Je tam jen madylko ktere spina kontakt na to servo. Takze pudu vnitrkem, vsak jsem z hornickeho kraje. :twisted:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zamek kufru

Příspěvek od Goauld »

Ale zase se mi nezdá, že by to nebylo mechanicky ošetřeny, když se to pokazí, aby ses nedostal do kufru. Opravdu to nejde klíčem nijak otevřít, když trochu zabereš v krajní poloze ? Někde sem tady četl téma o zadním zámku u bory a klíčem mu to otevřít šlo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
biker82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.11.2008 14:50
Bydliště: Orlová

Re: zamek kufru

Příspěvek od biker82 »

Fakt to nejde. Ted mi to nedalo a sel jsem to znova zkusat. Je tam fakt jen kontakt na servo. Mechanicky tam nic nechodi.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zamek kufru

Příspěvek od Goauld »

Tak budeš muset přes sedačky vlézt do kufru a oddělat tapec, nic jinyho ti asi nepomůže.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
biker82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.11.2008 14:50
Bydliště: Orlová

Re: zamek kufru

Příspěvek od biker82 »

Tak vyřešeno. Musel jsem kufrem, shodit tapec, potahnout táhlem a kufr otevřen. Po oddělání tapecu pěkný smrad spáleniny. Tak měření a byl shořelý motorek co ovládá táhlo zámku. Tak abych mohl používat kufr tak jsem vyměnil motorek s tím co otevírá nádrž. Jen je třeba vyměnit táhla jsou jiné,jinak motorky jsou totožné. auto stoji v garáži tak nemusí byt nádrž zamčená. A sháním teď motorek. hurá na vrakáče.

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od budback »

Zdarec..
Využiju tohodle tématu a zeptám se:
Kde nejblíž palubní desce najdu zamykací/odemykací kabely k zámku kufru na boře ?? Myslím že u komfortní jednotky a tu najdu kde ? a neví někdo jaká je barva vodičů popřípadě Piny ??

Bora sedan 2.0i 85Kw rv.99, centrál pouze na ruční zamknutí

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Goauld »

Tady máš schéma.
Přílohy
1.jpg
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Mális
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 04.04.2010 16:26

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Mális »

Ted mám na boře úplně ten samej problém tak skusím vyměnit ten servomotůrek a uvidíme

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od duduh »

:arrow: Dost často jsou ulámány i přívodní dráty v té gumové průchodce kufr+kastla.
Přílohy
průchodka.JPG

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Pasul »

Zdravím všechny. Mám také tanto problém na mé Boře(Sedan). Nejde mě otevřít kufr. Musel jsem přes kufr rozdělat tapec a mechanicky ho otevřít. Poté jsem si myslel, že motorek je mrtev. Ani se nehne. Na vrakáči jsem dostal z Octavie. Jak jsem později pochopil, tak je mě k ničemu.

Zkoušel jsem ten můj původní motorek připojit na externí zdroj a krásně funguje. Motorek z Octavie mě po zmáčknutí mikrospínače vyjede, ovšem strašně pomalu a samozřejmě zůstane vysunutý. Což tam nemůžu použít - vím. Při měření přímo na svorkách motorku naměřím digitálním multimetrem nesmysl - 0,5 V.

Je poslední možnost, co to může být (Podle toho schématu, co zde někdo dal. Díky za to!) . A to relátko co spíná to otevření (Kufr otevírám prakticky každý den minimálně 3krát. Což je po 6 letech celkem dost. Životnost relé nebude nekonečná-opálení kontaktů, přechodový odpor atd.). Bude to i logické, protože jsem šel po kabelech a je to vedeno někam do přední částí vozu. Na levé straně vozu v kufru jsou svorkovnice u zemního bodu pod tapecem. Až tam jsem všechny kabely propísknul a všechny jsou v pořádku.

Tak budu zkoumat dál a dám zde určitě vědět co a jak.

Ještě koukám budu potřebovat poradit, kde to relé najdu. Mám tady knihu jak na to a vůbec z toho nejsem chytrý, kde takové relé mám hledat. Díky.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od duduh »

Tedy jestli na 100pro nemáš vadný přívodní dráty v té gumový přechodce (kufr + kastle = jako že tam jeden drát bude určo přerušený) tak vyčisti polohový spínač a proměř spínač zámku kufru.Napětí tam doufám máš?!
:blush: Jaké to relátko hledáš?Otvírání kufru je řízeno KJ u volantu.
Přílohy
spínač.JPG
spínač2.JPG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“