Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
abe_by_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.03.2010 12:31

Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od abe_by_cz »

Zdravím všecky a předem se omlouvám, jestli to tu někdy někdo řešil, ale projížděl jsem fórko a na nic podobnýho jsem nenarazil, takže k problému. Vždycky když jsem měl vytočenej volant na doraz, tak to vydávalo takovej divnej zvuk, šak to zkuste, prostě takový hučení, jak kdyby větrák se špatnýma ložiskama v nízkých otáčkách. No a teď se to děje už i normálně za jízdy, jak kdy, když mám třeba trochu vytočený kola a hlavně, v rozmezí mezi 1200-1800 otáček, co jsem si všiml. To samý na místě, pokud stojím a kola vytočím o polovic. Prostě jak kdy. To by asi nebyl tak zásadní problém, horší je, že se k tomu, jak to začalo přidala i vyšší spotřeba, asi o litr ve městě na 100km. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Měnil jsem teď pneu, ale jsou to pirelli a i kdyby to byly sračky, přece nestoupne spotřeba o litr. Nedávno se taky měnil olej a dělalo se cosi s klimou, měnil se tam nějakej spínač, protože klima nechladila + teď když zapnu větrák, tak mám pocit, jak kdyby si to bralo víc otáček, než dřív. Díky

s-n-a-p-p-i
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.07.2010 20:53

Re: Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od s-n-a-p-p-i »

hele ja mam uplne stejnej problem mam golfa 1.6 SR a taky mi to dela nejakej divnej zvuk pri manipulaci s volantem ale prijde mi spis jako posilovac kdyby hucel nebo tak neco

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od xerxes »

jak vytočíš ty kola tak nehuči ti náhodou servo?máš v něm dost oleje?kukni do vyrovnavaci nádobky,a ohledně te klimy tak samozdřejmě že se ti spotřeba zvedne cca o litr na 100km a zvýši se ti otáčky :wink: takže se nediv :wink:

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od GolfinoIV »

takze ten zvuk bude robit servo skontroluj kolko mas oleja. No ono pri zapnuti klimatizacie na volnobehu sa zdvihnu otacky je to tak orobene kvoli tomu zesa zapnutim zvysi zataz. Vo vypnutom stave je elektromagneticka spokla lompresora odopnuta cize akoby nebola zataz
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

abe_by_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.03.2010 12:31

Re: Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od abe_by_cz »

luki píše:jak vytočíš ty kola tak nehuči ti náhodou servo?máš v něm dost oleje?kukni do vyrovnavaci nádobky,a ohledně te klimy tak samozdřejmě že se ti spotřeba zvedne cca o litr na 100km a zvýši se ti otáčky :wink: takže se nediv :wink:
no jenomže to je bez zapnuté klimy, v tom je ta potíž, jinak to samozřejmě chápu, že to má o litr vyšší spotřebu, to se neboj. Jde o to, že i bez té klimy to žere o litr víc, prostě mám třeba spotřebu 8l/100, dojedu na sídlák, třikrát se rozjedu a spotřeba o litr vyletí, jak kdyby byl posranej palubák. Teďka budem měřit reálnou spotřebu oproti tomu, co to bude ukazovat, tak jsem zvedavej.

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od GolfinoIV »

kolik otacek ti drzi na volnobehu :?: co vag :?:
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Re: Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od kajinek »

abe_by_cz píše:
luki píše:jak vytočíš ty kola tak nehuči ti náhodou servo?máš v něm dost oleje?kukni do vyrovnavaci nádobky,a ohledně te klimy tak samozdřejmě že se ti spotřeba zvedne cca o litr na 100km a zvýši se ti otáčky :wink: takže se nediv :wink:
no jenomže to je bez zapnuté klimy, v tom je ta potíž, jinak to samozřejmě chápu, že to má o litr vyšší spotřebu, to se neboj. Jde o to, že i bez té klimy to žere o litr víc, prostě mám třeba spotřebu 8l/100, dojedu na sídlák, třikrát se rozjedu a spotřeba o litr vyletí, jak kdyby byl posranej palubák. Teďka budem měřit reálnou spotřebu oproti tomu, co to bude ukazovat, tak jsem zvedavej.

Heleď ono měřit spotřebu na krátký trasy po městě a ještě k tomu tam kalkulovat s nějakými rozjezdy a podobně, to se musíš zaručeně dostat pokaždý na jiný čísla. Dám ti malej příklad: Domů z práce to mám průjezd cca.4km městem a potom 6 km za město, když to jedu tahem, tak jedu řekněme za 7 litrů, a když se v tom městě někde seknu, nebo třeba na dvou třech místech někam zajedu, nakupování apod. tak jedu klidně za 8 až 8.5. Prostě na takovýhle couračky je měření spotřeby strašně neobjektivní. Jinak se teď celkem ochladilo, což už ti zase hraje svojí roli co se týká spotřeby na krátkou trasu, protože se ti dýl ohřívá motor.

abe_by_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.03.2010 12:31

Re: Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od abe_by_cz »

Takže pánové, měl jsem málo oleje do serva, to bylo to hučení, teď to valí jak má, tu spotřebu jsem nevyřešil, VAG nic neukazuje, tak to asi nechám bejt...

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora, 99, 1.6 8V SR - divný zvuk v motoru+zvýšená spotřeba

Příspěvek od falko1983 »

Ahoj k té zvýšené spotřebě.Zkontroloval jsi filtry-benzín/vzduch,svíčky,kabely ke svíčkám,váhu vzduchu atd?Pak bych rozhodně vyčistil a nastavil klapku a taky bych se kouknul na lambda sondu jestli ti správně funguje(reguluje),protože ta má taky velkej vliv na provoz motoru.V konečným důsledku by mohla mí i jedna z uvedených věcí vliv na zvýšené otáčky co udáváš. :wink:
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“