SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
vlk78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.05.2009 15:19

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od vlk78 »

Ahoj lidi. Já se k tomu dostal až teď :o . Vyměnil sem ten spojkový válecek pod pedálem ( co sem měl doma půl roku) a Je to lepší. Teda semtam se to propadá :roll: . Jak psal vidle ,(odvzdušňit pořádně) tak sem to odvzdušňoval asi půl hoďky a dneska znova. I pod tu pružinu sem dal takové teflónové účko (stěna učka 2m) a pedál se vrací lépe. V servisu mi říkali že to je přítlačákem, to opčasné propadání. Ještě je tam jeden váleček přímo pod ABS a pod nádobkou na brzdovku. Neměl sem to venku a ani nevím k čemu to na té spojce slouží. Nevíte to prosím někdo :lol: ? VLK

arenzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.04.2010 13:20

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od arenzo »

ahojda mam sharana 04,85kw 4motion a spojka me taky trapi,ocas se vrati bez problemu nebo mu musim pomoct,muj dvorni mechanik me odkazal na pruzinku protoze nedavno menil spojkovej valec a byl to prej des,ctvrtka auta pryc a prace na ...,neni tu nekdo kdo se ti zabyva nebo vtom ma grif zda se musi fakt tak moc rozebrat,prej je jeste jedna moznost nez ta pruzina,prodaaat :roll: :roll:

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od coto.je »

Tak už to mám vyřešeno
Pedál se vrací a jde z lehka.
Vyměněna lamela,přítlačák a ložisko
Na lamele nebylo skoro drážkování(-2mm) příltačák trochu zmáčklý-oproti novému 1,5mm ložisko chrastilo-občas.
Přítlačák a pružina v ložisku mají vliv na vracení spojky.
Ložisko je vlastně komplet s válečkem a po vyšlápnutí spojky se vysune,jeho zatlačení má na starosti pružina a přítlačák.
Sada LUK stála 8450kč

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od dvorky1 »

Zdarec lidičky, tak jsem čerstvým majitelem Galaxyka r.v. 1999 1,9 TDi 85 KW. Jak tak čtu tak ty spojky nic moc a uvidím kdy to nechá ve štichu mně. Zatím mi to tedy funguje, ale spíš mně rozčiluje to, že zhruba 1/4 chodu pedálu jde uplne na volno bez záběru a až pak cítím, jak začne mít spojka nějaký odpor a tím pádem má vlastně pouze 3/4 chodu pedálu na svojí funkci oproti chodu ihned od začátku a tím pádem při plném sešlápnutí i maximálního rozpojení spojky. Někdo tady psal že je spojka samoštelovací. Nemáte s tím někdo zkušenosti?? jak vymezit prázdný chod pedálu spojky?? Něco jako šroubek na pedálu který by tlačil na spojkový váleček u pedálu?? Pokud ovšem není chod toho válečeku až moc krátkej a pak při vymezení a plným prošlápnutí spojky abych neutrhl jeho dno :-). Jinak BMW 525 Tds má taky hydro spojku a tam měl kámoš problémy s prasátkem a pro odvzdušnění jsme použili hadičku a větší injekční stříkačku. Doplnili nádobku po hrdlo kapalinou, hadičku nasadili na odvzdušňovák dole na spojkovým válečku pak na hadičku píchli stříkačku a po povolení odvzdušňováku jsme tahali. Když byla stříkačka max. vytažená a pokud bylo ještě potřeba dál cucat tak utáhnou odvzdušňovák vypustit stříkačka nasadit na hadičku povolit odvzd. a zase cucat. Pokud je třeba měnit brzdovku dá se takhle vycucnout kapalina ze spojkového okruhu. Jinak při odvzdušňování hlídat hladinu v nádobce.

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od HONEY »

Ahoj. Tak mě to taky potkalo. Po týdnu stání jsem chtěl odjet, a jak jsem šlápnul na spojku, tak bez sebemenšího odporu propadl pedál až na zem. Protože mám problém s kunou, myslel jsem, jestli mi nepřekousla hadičku k ložisku. Bohužel po sundání krytu pod motorem jsme zjistili únik kapaliny mezi motorem a převodovkou. Ložisko bylo při studenym autě při vyšlápnutí trošku slyšet, a někdy se stalo, že spojka byla měkčí, jindy zase normál. Každopádně jsem ji objednal celou. Dvouhmota+lamela+přítlačák SACHS, ložisko original. Cena materiálu 14000,- Až to dám do kupy napíšu víc.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od widle »

já bych spíš viděl problém v tom, že při výměně spojky, někdo prostě šetřil a ten váleček s ložiskem nevyměnil taky....já koupil sharana a najezdil s ním přes 200tis a neměl jsem se spojkou problém, a to netuším, kolik toho autí najezdilo s tou spojkou předtím....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od HONEY »

Tak spojka už je hotová. Bylo to opravdu ložiskem. Spojka byla ještě původní , originál. Lamela už na hraně, tak, že zmizely skoro drážky. Jinak přítlačák v pohodě, a setrvák měl docela vůli. Za práci jsem dal 3000, nemam na to nářadí, prostory a ani čas. Komplet mě to teda vyšlo na 17000, jak jsem psal origo ložisko, a ostatní sachs.

fandah
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.07.2010 09:18

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od fandah »

budu měnit spojkovou sadu na galaxy od firmy LUK přišla už smontována mám dotaz jestli se se montuje tak jak přišla složená nebo se musí rozložit a namontovat postupně.

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od HONEY »

Já si myslim, že se montuje smontovaná. Říkal mi i mechanik, jestli přijde smontovaná, tak je to v pohodě ... nepřišla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

fandah
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.07.2010 09:18

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od fandah »

Zítra se chci do ní pustit tak jsem chtěl přesne zjistit jestli se montuje tak jak přišla smontonána.

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od l.hrudka »

Ahoj vite nekdo jak tu spojku spravne odvzdusnit nebo jakej je postup ? koukam tu ze kazdej radi odvzdusneni vsichni odvzdusnujou a moc to nepomaha jak tu ctu :-) dik

Uživatelský avatar
sintas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.06.2010 18:14
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od sintas »

Správný postup je že kapalina by měla být protlačována z odvzdušnovacího šroubu do nádobky. Neříkám že to jinak nejde. Jinak, pokud se spojka zavzdušní z ničeho nic, tak odvzdušněním závadu odstraníte dočasně.

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od l.hrudka »

tak ja sem prisel na jeden ucinej postup jinak me to neslo netvrdim, ze je to jedinej postup ,ale urcite ucinej aspon me pomoch zatim jako jedinej musi se vyndat zezadu toho spojkovyho valce ta segrovka co drzi ten bilej vnitrek aby nevyjel a drzet ho zaroven s tim cernym a pedalem natahnout kapalinu nadobka musi byt otevrena hned po zaslapani je videt jak pedal tuhne a pak odvzdusnovat po uplnem odvdusneni zasunout bilej vnitrek zpatky a dat segrovku a pedal kterej nesel az nahoru nebo zustaval viset je uplne v pohode predtim pri tech ostatnich postupech tam neni mozne tu kapalinu protlacit nebo aspon me se to nepodarilo :-)

Uživatelský avatar
Luky_Cloud
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.09.2013 17:44
Bydliště: Plzeň

Re: SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od Luky_Cloud »

Ahoj nedávno jsem zde řešil nefunkční tempomat, už jede ale bylo to tím že se spojkový pedál nevrací až na horu. Je tam jakoby nějaká koncová mezi poloha ve které se spojka zastaví tím se mi stalo že se nerozeplo čidlo na spojce. Nevíte někdo co se s tím dá dělat aby ta spojka se vracela jak má???
Sharan 81kw rv.99 Tour

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

SPOJKA: zůstává viset pedál, únik kapaliny, ...

Příspěvek od matko001 »

Moze mi prosim niekto dat step-by-step manual na odvzdusnenie? Pedal sa mi nahodne zasekava niekde v spodnej polovici a vymenu spojky musim riesit az za par tyzdnov. :-( tak som chcel najprv skusit vymenit kvapalinu, kedze v brzdach som ju uz menil, ale zo spojkovej strany nie.

Idem este pozriet "ako na to" a mozno nieco najdem aj tam.

PS: videl som tu uz par postupov, ale nemozem povedat ze by som z nich bol nejako nadmerne mudry. :-(

Edit: takze jak na to precitane, postup chapem, ale stale som nenasiel miesto, tak sa strati stara kvapalina.

Postup: brzdou laveho predneho kolesa naplnime priehladnu hadicku brzdovkou,
potom pripojime druhy koniec hadicky na odvzdusnovak na spojke a ako keby "odvzdusnujeme" brzdy. Kam ide ta stara kvapalina? Ja by som ju rad vymenil. Toto znie ako keby som ju tlacil smerom naspat do nadobky.

Uplne som nepochopil teoriu.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“