Nereaguje na plyn

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

že by mi tam nedali nový, ale použitý? To bych jim asi musel nakopat pr**l.

Uživatelský avatar
remix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od remix »

Obnovím toto téma... Dneska si jedu do práce a z ničeho nic plynový pedál přestal fungovat, motor nastartovaný, zastavil sem, vypnul motor, natočil znovu a zase to šlapalo. Po chvíli opět přestal fungovat. Po pročtení tohoto vlákna sem zjistil, že si za to můžu zřejmě sám. Měnil sem totiž spojkovou trubku, kdy jsem musel demontovat posilovač brzd a dával jsem stranou i tu plast.krabici s ŘJ a špatně jsem to musel utěsnit (silikon sem nedával vůbec) Takže mi tam zřejmě zateklo. Teď mám dotaz, myslíte, že ten snímač polohy pedálu bude KO nebo teoreticky by mohlo stačit jej vysušit, vyčistit, prostříknout kontoxem a mohl by fičet ? Potom samozřejmě ŘJ utěsním tak jak má být.. Majkle ?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od majkl1 »

Těžko říci, zda je chyba ve snímači (asi jo) nebo jinde. Každopádně pokud ti tam nateklo, zkontroluj všechna relátka plus kabely pod kobercem u komfortky. Snímač jsem rozdělaný nikdy neměl, ale někdo tu psal, že to čistil a šlo to. Takže pokud nutně nepotřebuješ druhý den autem, tak bych to risknul. Když by to nevyšlo, objednal bych new.
Hodit to na diagnostiku by taky nebylo na škodu, kdo ví, co tam všechno bude. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
remix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od remix »

Tak sem to vše rozebral, vysušil, box s ŘJ sem očistil nasadil jak má být, utěsnil silikonem a je po problému... 8) snímač polohy pedálu to přežil :mrgreen:

Vojtas27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.10.2014 21:43

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od Vojtas27 »

cau hele sorry ze tady pisu ale mam stejny problem a potreboval bych zjistit kde najdu snimač plynoveho pedalu nejak jsem ho nenasel a uz nevim kde hledat(jsem lajk) :( (nejlip obrazek)..., jinak jsem vysusil(mel jsem i pojistky venku vysusene i rj) auto.Dneska jsem nastartoval auta tak na 30min pustil topeni aby jsem to vytopilo po 30min jsem vypl motor a znova zapl otačky na 900 vpoho po seslapnuti plynu okamzite zacaly otačky stoupat na 1100 a auto opet nereagovalo na plyn po chvilce zacalo problikavat zhaveni uz fakt nevim co stim
diky za rady

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od priwi »

Obrázek

Vojtas27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.10.2014 21:43

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od Vojtas27 »

diky moc, este jestli se muzu zeptat co jsi mel nakonec spatne ten snimač nebo jsi to jen vysusil a zasilikonoval

josef75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.08.2012 19:34

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od josef75 »

Zdravím,

přidám svůj poznatek.
Měl jsem úplně ten samý problém.
Podsilikonoval jsem ten box v motorovém prostoru, tedy pořádně utěsnil.....
Pořádně vysušil ŘJ v prostoru pod nohama řidiče a u mám rok klid......takže doporučuji to samé a věřím v úspěch :good:

Vojtas27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.10.2014 21:43

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od Vojtas27 »

takze po poradnem vysuseni,zasilikonovani,vsechny pojistky, spoje vykontaxovane ,uz fakt nevim auto jsem mel nastartovane uplne vpohode pridal jsem plyn reagovalo uplne vpohode trochu jsem se snim popojel asi tak 5m tam, zpatky volnobeh(bez pridani plynu), pote jsem udelal to same s pridanim plynu a co se stalo zacalo sviti zhaveni zhruba po 15s.a prestalo reagovat na plyn uz fakt jedine zeby byl ten snimač plynu spatny jak tam zatikalo

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“