Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Goauld »

Ví někdo jak naučit origo vystřelovák bez pomoci VAGu ? Zkoušel sem to se dvěma klíči podle návodu ve FAQ, pak s jedním klíčem podle návodu někoho kde se to řešilo v tématu. Ale za boha nemůžu přijít na to jak to udělat, prostě to nejde, ať to zkouším jakkoliv. Umím to jenom přes VAG a zajímá mě jak to udělat bez něho. Je možny, že to od roku 1999, (10. měsíc) už nešlo ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Goauld »

Zkoušel to aspoň někdo podle návodu ve FAQ a šlo mu to ? Proč to mě nejde ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

VWTomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 09.08.2008 17:56
Bydliště: Plzeň

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od VWTomas »

jednou jsem to dělal bez vagu a taky jsem neuspěl. a jde o to jak to myslíš bez vagu jde jen klič kterej je už k autu přizpůsobenej ale nefunguje z důvodu vyměny baterie nebo dlouhého nepoužití pokud se snažíš k autu přizpůsobyt novej klíč tak to nejde

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Goauld »

Naučit k autu ovladač, "klíč" ve kterym se vybila baterie a k autu už předtím přizpůsobenej byl. Bez VAGu to prostě neumí a žádnej postup mi nefunguje a mě to štve, protože bych to chtěl vědět, jak přesně to má jít. :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od xerxes »

jde to kontaktuj Golfina IV :wink:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Goauld »

Takže GolfinoIV radil, otočit klíč v zapalování do polohy před startem a zmáčknout tlačítko zamčení a pak odemčení. Vyzkoušel sem sem víc možností otočení a mačkání a výsledek je... budete se divit, ale nejde to :lol:
Takže si to shrneme. Způsoby co sem zkoušel a neuspěl:
1. Strčit klíč do zapalování a otočit do polohy před startem, zmáčknout tlačítko zamknout a odemknout - bez výsledku.
2. Strčit klíč do zámku dveří, otočit do polohy zamknout, nebo odemknout a zmáčknout tlačítko zamykání nebo odemykání - bez výsledku.
3. Strčit jeden klíč do zapalování a otočit do polohy před startem, druhý klíč do zámku dveří a po otočení do polohy zamknout, zmáčknout tlačítko zamykání, nebo odemykání - bez výsledku

Takže má někdo další nápady, nebo zkušenosti s naučením ovladače ? Zkoušel to vůbec někdo a uspěl s některým s uvedených způsobů ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od xerxes »

mě to ale fungovalo :roll:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Goauld »

V tom případě seš první o kom vím, že mu to šlo. Mě to prostě nejde.

Za to sem přišel na zajímavou věc. Můj ovladač má vevnitř pozici pro třetí tlačítko (odemykání kufru) Tak sem si řikal, co kdybych to vyzkoušel, jestli to náhodou nebude fungovat. A hle vážně, ono to funguje, stačí doplnit střední tlačítko a rázem je z dvoutlačítka plně funkční třítlačítko. Jenom s obalem je problém, chtělo by to obal pro třítlačítko.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

vrzy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 21.06.2009 15:44
Bydliště: Chrudim

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od vrzy »

řeším tenhle problém už delší dobu a pořád sem ho nevyřešil. vyzkoušel sem všechny možný návody, co sem tu na fóru našel a ani jeden nefungoval. problém ale je, že si nevím rady ani s vagem. Mohl by si mi poradit, jak na to přes Vag ?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Goauld »

Přes Vag je to uplně jednoduchy. Najedeš do komfortky, dáš přizpůsobení kanál 00 - uložit, tím vymažeš všechny ovladače co tam kdy byly a pak kanál 01 - zadáš počet kódovaných ovladačů, uložit a do 3s zmáčkneč tlačítko na ovladači, pak další ovladač, podle toho kolik jich máš.

Ale mě to zajímá bez VAGu, proč to nejde...
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
huhu
Pilot
Pilot
Příspěvky: 752
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ivančice 733 311 764
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od huhu »

Goauld píše:Takže GolfinoIV radil, otočit klíč v zapalování do polohy před startem a zmáčknout tlačítko zamčení a pak odemčení. Vyzkoušel sem sem víc možností otočení a mačkání a výsledek je... budete se divit, ale nejde to :lol:
Takže si to shrneme. Způsoby co sem zkoušel a neuspěl:
1. Strčit klíč do zapalování a otočit do polohy před startem, zmáčknout tlačítko zamknout a odemknout - bez výsledku.
2. Strčit klíč do zámku dveří, otočit do polohy zamknout, nebo odemknout a zmáčknout tlačítko zamykání nebo odemykání - bez výsledku.
3. Strčit jeden klíč do zapalování a otočit do polohy před startem, druhý klíč do zámku dveří a po otočení do polohy zamknout, zmáčknout tlačítko zamykání, nebo odemykání - bez výsledku

Takže má někdo další nápady, nebo zkušenosti s naučením ovladače ? Zkoušel to vůbec někdo a uspěl s některým s uvedených způsobů ?
zkoušel jsem to před několika lety na několika autech podle bodu 3.a fungovalo to ale myslím že to byli auta vyrobené do r 00

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Goauld »

Já mám rok výroby 10/99 a modelovej rok by měl být už 2000. Nicméně nějaky podstatny změny se dělali až s příchodem 3. generace komfortu, což bylo až v polovině 2001, takže prostě buď mám výjimečný auto, nebo to dělám špatně, což si nemyslím samozřejmě :lol:

Jinak teda seš už třetí člověk kterymu jeden z návodů fungoval. GolfinoIV řikal, že mu funguje postup č. 1
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
vencapunto
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 24.08.2009 18:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od vencapunto »

A jde to když mam zámek pouze na kufru?asi ne co :D
G IV AGR,vstřiky AHF,soft tdidrapek,MAF off,EGR off,KAT off,130PS/315Nm

F.Galaxy 2002 85kw AUY+soft tdidrapek,příjemně svižnej autobus :-)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Goauld »

Podle některých diskuzí, ktery sem kdysi na foru četl, by to mělo jít aji přes kufr. Já sem to zkoušel, ale samozřejmě bez výsledku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučení origo dálkového ovladače bez VAGu

Příspěvek od Bártič »

čtu a čtu a pořád nevím o co tu běží, jakej ovladač nebo ce se má stát? co naučit klíč?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“