Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
strano
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 15.12.2007 15:59

Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od strano »

Nazdar hosi, idem kupit prednu sadu ramien na VW passat 2001, 1,9TDI, 74kW, motor AVB,VIN WVWZZZ3BZ1P270666 a potrebujem vediet co by som este k tomu mal kupit. Mechanik mi raz spominal, ze este nejaku riadiacu tyc, alebo nieco take co je dobre vymenit rovno s ramenami a k sade to nebyva. Vieto co to myslel, alebo viete co treba este ka sade kupit? Dakujem.

Uživatelský avatar
ma-jkl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 829
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od ma-jkl »

strano píše:Nazdar hosi, idem kupit prednu sadu ramien na VW passat 2001, 1,9TDI, 74kW, motor AVB,VIN WVWZZZ3BZ1P270666 a potrebujem vediet co by som este k tomu mal kupit. Mechanik mi raz spominal, ze este nejaku riadiacu tyc, alebo nieco take co je dobre vymenit rovno s ramenami a k sade to nebyva. Vieto co to myslel, alebo viete co treba este ka sade kupit? Dakujem.
netuším, já koupil ramena SWAG od Megyho tady na klubu a fakt super, už na nich lítám rok a najeto 20.000 a ani drobná vůle, drží jak bohovská víra. Jinak nevím, kdo ti to řekl, ale řídící tyč? To fakt ne
...ford?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od majkl1 »

Měl na mysli axiální táhla. Například Delphi sada je obsahuje.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
strano
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 15.12.2007 15:59

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od strano »

No ano moze to by ono a ako to vypada, nemate nejaky odkaz?

Uživatelský avatar
strano
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 15.12.2007 15:59

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od strano »

Tak uz viem je to tycka riadenia cize to axialne tiahlo http://www.faro.sk/view/sample.php?item ... ta1644.jpg

Uživatelský avatar
Houdic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 21.07.2010 12:00

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od Houdic »

co jsi myslite o firme Kamoka a jejich soucastich??

Uživatelský avatar
Kovarrr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 12.10.2009 20:27
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od Kovarrr »

nekde jsem slysel, ze dobre, ale bylo to v souvislosti s kotoucema. Delaji i ramena?

peterovec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.09.2009 10:50

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od peterovec »

chtěl bych se zeptat,taky mi odcházej ramena a nevim co koupit za znacku,vim ze jste zminovali febi,atd ale dat za sadu 10 nebo14tis. se mi moc nechce,nasel sem sadu za 6700 od firmy denmark tak sem se chtel zeptat jestli s tim nemate nekdo zkusenosti,nerad bych neco koupil a po 10 000km to menil znovu

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od sss601 »

peterovec píše:chtěl bych se zeptat,taky mi odcházej ramena a nevim co koupit za znacku,vim ze jste zminovali febi,atd ale dat za sadu 10 nebo14tis. se mi moc nechce,nasel sem sadu za 6700 od firmy denmark tak sem se chtel zeptat jestli s tim nemate nekdo zkusenosti,nerad bych neco koupil a po 10 000km to menil znovu
hele na aukru se obcas drazi lemforder ramena tusim ze za 9500,- doporucim ti priplatit si vim ze 6700,- je lepsi nez 9500,- ale ta investice se ti vrati

Szabitch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 17.10.2009 14:43
Bydliště: u Liberecka

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od Szabitch »

Ahoj chlapi měnil jsem ramena - kdo ne :D ale stále mi tam něco mlátilo po všech testech sem vykoukal axiální táhla řízení.Můžete mi poradit jak na výměnu?Nevím jaký je tam přístup po sundání manžety abych povolil to táhlo...Díky za rady

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od majkl1 »

Přístup je slušnej, jen si vždy vytočit volantem na doraz, ať je víc místa. Taky vyndat plastovou krytku v podběhu. A taky mít velikej otevřenej klíč. Z hlavy nevím, ale bylo to něco kolem velikosti 42. Ale to si můžeš oměřit na těch nových axiálech. Šuperou si změř vzdálenost čepu od kontramatky, ať to dáš plus minus na stejno. Pak ale šup na geometrii, páč nemáš jistotu, že jsi to dal stejně. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Szabitch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 17.10.2009 14:43
Bydliště: u Liberecka

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od Szabitch »

Majkle díky za radu,na geošku určitě pojedu s tím počítám :) že já vůl to nevymněnil i s ramenama :D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Co jeste mam koupit k sade prednych ramen?

Příspěvek od majkl1 »

Tak pokud víš na 100%, že máš sbíhavst vpořádku, tak se to dá taky udělat bez. Dejme tomu, že na rovným úseku máš volant rovně. Vyměníš jedno táhlo s čepem a projedeš to. Podle volantu to seřídíš (pouze u toho nového). Až bude volant zase rovně, tak vyměníš druhou stranu a opět seřídíš tak, aby byl volant rovně. Pak bych já na geošku nejel(ale já jsem zase taková držgrešle) :P .
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“